УАВПП просить ЗМІ висвітлювати внесення змін і доповнень у проект Податкового кодексу
Українська асоціація видавців періодичної преси звернулася до редакторів і журналістів з проханням висвітлювати на шпальтах видань процес внесення змін і доповнень у проект Податкового кодексу, що має бути здійснений до 2 грудня, та широко обговорювати всі негативні та позитивні наслідки прийняття цього документу. Як відомо, сьогодні, 30 листопада, президент Віктор Янукович заветував Податковий кодекс.
УАВПП нагадує, що, незважаючи на її численні звернення, всі зауваження галузі друкованих ЗМІ не були взяті до уваги і проект Податкового кодексу можуть прийняти без важливих для нормального функціонування преси змін. Водночас поки у відкритих джерелах відсутня остання редакція документу, видавнича спільнота не може в повній мірі оцінити його зміст для галузі.
Асоціація звертає увагу на те, що у випадку прийняття проекту в редакції, що розміщена на сайті Верховної Ради, умови роботи журналістів і друкованих ЗМІ суттєво погіршаться:
- журналісти, фотографи, дизайнери, підприємці не зможуть продати свої твори та послуги видавцям, оскільки підприємствам заборонено відносити до витрат придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок;
- видавці не зможуть купувати авторські права (статті, фото тощо) в іноземних компаній та авторів, оскільки підприємствам заборонено відносити на витрати вартість роялті придбане у нерезидентів;
- роздрібні торгівці пресою змушені будуть встановлювати касові апарати, що призведе до зростання ціни газет та зменшення можливостей пересічних українців купувати пресу;
- фізичні особи-підприємці на єдиному податку не матимуть права продавати газети і журнали в мережі інтернет.
- роздрібні торгівці пресою, фізичні особи-підприємці на єдиному податку, що за минулий рік мають оборот більше 300 тисяч гривень, змушені будуть перейти на загальну систему оподаткування та зареєструватися як платники ПДВ.
«Роздрібні торгівці пресою на єдиному податку переважно діють у невеликих містах та є малоприбутковими. Відповідно збільшення податкового навантаження призведе до їх закриття або здороження продукції. Таким чином найменш захищені верстви населення не зможуть купувати улюблені видання», - зазначають в УАВПП.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Податковий кодекс 269-ма голосами 18 листопада. Після цього УАВПП закликала внести до нього зміни, називаючи документ антипресовим. 30 листопада президент Віктор Янукович наклав на закон вето.
«Детектор медіа»