АНРВУ: у серпні зріс тиск на редакторів та журналістів

22 Вересня 2010
21640
22 Вересня 2010
12:49

АНРВУ: у серпні зріс тиск на редакторів та журналістів

21640
АНРВУ: у серпні зріс тиск на редакторів та журналістів

Після перерви на літні відпустки знову зріс тиск на регіональних редакторів та журналістів під час підготовки редакційних матеріалів. Так, у серпні 17,4% видавців вказали на такий тиск в анкетуванні - проти 5,3 % у липні.

 

Відповідні дані отримала Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки проекту «У-Медіа» в Україні під час чергового галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах. Було опитано 23 видавництв регіональних газет з 20 регіонів України. Переважна більшість опитуваних є членами АНРВУ.

 

«На жаль, як ми і прогнозували, зменшення тиску на редакторів та журналістів було тимчасовим явищем. Дуже непокоїть ситуація, що склалася у Черкаський області, коли комерційне видання за підтримки певної політичної сили набирає передплатників. Через це незалежні видання втрачають своїх читачів.  При цьому ми допускаємо, що це проходить за підтримки адмінресурсу», - зазначає Оксана Бровко, виконавчий директор АНРВУ.

 

Водночас дещо покращилося ведення видавничого бізнесу: на 3% менше (у порівнянні з липнем) видавців та директорів регіональних газет відзначили, що воно було складним через дії органів влади.

 

Випадки, коли розповсюджувачі преси відмовлялися брати для розповсюдження видання з публікаціями критичних матеріалів про органи влади, також збільшилися, але вони поки не мають тенденції, вважає АНВРУ. Видавці також відзначають, що деякі газети прибирають з пріоритетної розкладки задля громадсько-політичних видань, які розміщують матеріали про політику.

 

 

 

 

 

АНРВУ об'єднує більш ніж 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює зі Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
21640
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду