Фільм Сергія Лозниці отримав два призи на «Кінотаврі»
Фільм Сергія Лозниці «Щастя моє» отримав головний приз Гільдії кінознавців і кінокритиків Росії та приз за режисеру на XXI відкритому російському фестивалі «Кінотавр», який пройшов у Сочі з 6 по 13 червня. Про це повідомляє прес-служба SOTA Cinema Group.
Картина пана Лозниці отримала 15 голосів Гільдії з 32-х. Також 10 голосів отримала стрічка «Другое небо» Дмитро Мамулія, 6 - «Обратное движение» Андрія Стємпковского та 1 - «Гастарбайтер» Юсупа Разикова.
«У цьому році на «Кінотаврі» було багато професійних робіт та досягнень, особливо з огляду на операторську роботу. Однак я все ж таки надаю перевагу фільму Лозниці. Цей фільм сприймається на межі параної. Йому я ставлю оцінку 5+», - зазначив Андрій Плахов, президент «ФІПРЕССІ» та член Гільдії кінокритиків.
За словами продюсера фільму «Щастя моє» Олега Кохана, вже укладено угоди щодо показів фільму у більш ніж 20 країнах світу: зокрема у Франції, Німеччині, Португалії, Греції, Ізраїлі тощо. Прем'єра та прокат стрічки Сергія Лозниці в Україні заплановано на вересень 2010 року.
Головний приз «Кінотавру» та премію у розмірі 625 тисяч рублів отримала картина режисера Світлани Проскуриної «Перемирие», де одну з ролей зіграв рок-музикант Сергій Шнуров.
Виконавець головної ролі у цьому фільмі Іван Добронравов взяв приз за кращу чоловічу роль, а Марія Звонарьова - героїня мелодрами Дмитра Мєсхієва «Человек у окна» - стала кращою виконавицею жіночої ролі. Приз за кращий дебют дістався режисеру фільму «Пропавший без вести» Анні Фенченко, а за кращу операторську роботу - Роману Васьянову (фільм Олександра Лунгіна та Сергія Осепьяна «Явление природы» він зняв на фотокамеру).
Приз Григорія Горіна за кращий сценарій отримали Ануш Варданян, Гіві Шавгулідзе та Андрія Стємпковский («Обратное движение»), а приз Мікаела Тарівірдієва дістався автору музики фільму «Другое небо» Анні Музиченко. Кращою короткометражною стрічкою стала картина «Ракоход» Миколи Соколова. Призом «За безцінний внесок» посмертно був вшанований режисер Володимир Мотиль.
«Детектор медіа»