Держзв’язку хоче далі запускати «цифру». Нацрада нагадує, що треба діяти в межах закону

22 Січня 2010
20250
22 Січня 2010
12:21

Держзв’язку хоче далі запускати «цифру». Нацрада нагадує, що треба діяти в межах закону

20250
Держзв’язку хоче далі запускати «цифру». Нацрада нагадує, що треба діяти в межах закону

Найближчим часом цифрове ефірне телебачення буде впроваджено ще в дев'яти областях України, повідомив заступник міністра транспорту та зв'язку. Про це повідомив голова Державної адміністрації зв'язку Микола Гончар.

 

Сьогодні, за повідомленням Держзв'язку, в режимі готовності до експериментального багатоканального цифрового телемовлення перебувають Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Сімферополь, Тернопіль, Ужгород та Чернігів. Нагадаємо, в цих містах Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення поставив передавачі, які готовий увімкнути, й готує заяву до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на отримання ліцензії провайдера програмної послуги.

 

У Нацраді стримано ставляться до ідей Держзв'язку. «Має бути координація всіх державних органів, діяти слід на підставі чинного закону, а не бажань окремих осіб. А закон стверджує, що перехід на "цифру" здійснюється відповідно до Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України, який затверджується Національною радою - не Міністерством транспорту і зв'язку», - коментує член Нацради Ігор Курус.

 

Своєю чергою, Микола Гончар основною перепоною до функціонування цифрового мовлення у повномасштабному режимі назвав саме недосконалість нормативно-правової бази. Відтак, Держзв'язку розробляє пропозицій з удосконалення законодавчої бази у сфері телекомунікацій, що стосуються, передусім, «спрощення системи доступу до вітчизняного ринку телекомунікацій».

 

Однак у Нацраді застерігають не лише від порушення закону. За словами пана Куруса, наразі немає жодного частотного присвоєння, щоб впровадити проект Держзв'язку. Також, підкреслює він, немає готовності телекомпаній оплачувати послуги за поширення сигналу доти, доки вони не побачать свого глядача, тобто коли населення буде забезпечене перетворювачами цифрового сигналу.

 

«Концерн РРТ буде змушений здійснювати трансляцію на незаконних частотах і фінансувати поширення компаній, які не платитимуть. Якщо Мінтрансзв'язку хоче знищити КРРТ остаточно, нехай запускають цей проект, а ми не будемо створювати економічне передумови знищення Концерну», - наголосив Курус.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
20250
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду