У Великобританії оприлюднили щоденники журналіста про Голодомор у СРСР

13 Листопада 2009
16772
13 Листопада 2009
13:05

У Великобританії оприлюднили щоденники журналіста про Голодомор у СРСР

16772
У Великобританії оприлюднили щоденники журналіста про Голодомор у СРСР

У Великобританії відкрилася виставка щоденників валійського журналіста Гарета Джонса. Про це повідомляє інтернет-видання Lenta.ru із посиланням на газету The Daily Telegraph.

 

Експозиція проходить у кембриджському Трініті-коледжі, де пан Джонс навчався у 1926-1929 роках і триватиме до середини грудня.

 

Саме пан Джонс 1933 року один з перших оголосив про голод у СРСР. У своїх щоденниках він детально описав те, що відбувалося в Радянській Україні. З часом записи загубилися у будинку родини журналіста в Уельсі. Їх виявили 1990-го року.

 

У своїй знаменитій публікації пан Джонс оголосив, що радянський уряд замість боротися з голодом в Україні експортує хліб на Захід. Цю статтю републікували німецькі, британські та американські видання. Однак західні журналісти, що працювали у Москві, заяву свого колеги спростували. Зокрема у The New York Post вийшов матеріал під заголовком «Росіяни голодують, та не помирають з голоду» Уолтера Дюранті, який пізніше отримав Пулітцерівську премію.

 

Самого ж Джонса вислали з СРСР до Китаю, де його через два роки вбили. Це сталося незадовго до дня народження журналіста: йому мало виповнитися 30. За деякими даними, до вбивства були причетні радянські спецслужби.

 

2008 в Україні пана Джонса посмертно нагородили орденом Свободи за викриття Голодомору.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16772
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду