За фактом побиття фотокора УНІАН порушено кримінальну справу (ОНОВЛЕНО)
За фактом побиття фотокорреспондента УНІАН Віталія Данильченка у Новій Каховці порушили кримінальну справу за статтею 171 «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Про це повідомляє УНІАН.
Напередодні, 18 вересня, пан Данильченко повідомив «Детектор медіа», що міська прокуратура Нової Каховки ухвалила постанову про порушення статті 125 - «Умисне легке тілесне ушкодження».
Заяву до міліції він подавав за статтею 171. За його словами, слідчі передавати заяву до прокуратури не поспішали. Коли ж це відбулося, представники прокуратури переконували його порушити справу за статтею 125. Вони наполягали на тому, що на місці інциденту він вів приватну, а не професійну фотозйомку.
18 вересня фотограф зустрівся з представниками міської прокуратури Нової Каховки з метою ознайомлення з постановою. Але натомість йому лише усно повідомили, що справу передали до Херсонської обласної прокуратури.
Правозахисник Олег Мартиненко, який консультує пана Данильченка з юридичних питань, назвав цей факт грубим порушенням прав фотокореспондента. Він переконаний: згідно з Конституцією України, постраждалий мав підписати відповідну постанову.
За інформацією УНІАН, того ж дня на прес-конференції у місті Донецьку міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко розповів, що особисто обисто переговорив з прокурором, і кримінальну справу порушили все ж за статтею 171. Він наголосив, що представники прокуратури мали претензії до журналіста через те, що той не пред`явив приватній охороні заводу своє службове посвідчення.
«На даний момент журналісти, безсумнівно, мають більше загроз, як люди, які знаходяться на передовій. Але шкода, що часто вони не ідентифікують себе, як журналісти, як це було в Херсоні, - розповів пан Луценко. - Прокуратура, наприклад, спочатку відмовила у порушенні кримінальної справи за перешкоджання в журналістській діяльності, коли приватна охорона побила фотокамеру, нанесла тілесні ушкодження журналістові. Відмовила на тій підставі, що він не пред`являв посвідчення, і у нього не було бейджика».
На думку пана Мартиненка, представники новокаховської прокуратури наполягали на 125 статті через те, що ні правоохоронці, ні керівництво заводу не хотіли псувати собі імідж. За його словами, справи за статтею 171 журналістам вдається порушити вкрай нечасто.
«Детектор медіа» зверталася до Херсонської обласної прокуратури, але з`ясувати точку зору її представників не вдалося. В установі повідомили, що оскільки прес-секретар перебуває у відпустці, коментарі не надаватимуть ані представники міської, ані обласної прокуратури.
Пан Данильченко отримав тілесні ушкодження під час ведення фотозйомки на коньячному заводі «Таврія» у Новій Каховці. Після цього він потрапив до лікарні за діагнозом струс мозку. Наслідком нападу стали рани на голові та численні гематоми в районі ділянки хребта. Фотокамера марки Nikon - у неробочому стані. Незважаючи на те, що тиждень тому пан Данильченко вийшов з лікарні, його самопочуття незадовільне. Зокрема він скаржиться на головний біль.
«Детектор медіа»