Фільм, який співпродюсує Олег Кохан, покажуть у конкурсній програмі Венеціанського кінофестивалю
В основному конкурсі 66-го Венеціанского кінофестивалю, який триватиме з 2 по 12 вересня, візьме участь фільм іранської художниці Ширин Нешат «Жінки без чоловіків», у виробництві якого брали участь Німеччина, Франція, Австрія й Україна. Українську сторону представляє продюсер Олег Кохан, повідомляє українська кінокомпанія SOTA Cinema Group.
Як уже писала «Детектор медіа», у 2008 році французький продюсер Філіп Бобер підписав угоду з Олегом Коханом стосовно фільму Ширин Нешат, і вже тоді розпочалася підготовка картини саме до Венеціанського кінофестивалю. У стрічці йдеться про життя чотирьох жінок - багатої домогосподарки, проститутки, старої діви й молодої дівчини - на теренах Ірану в 1953 році. Незабаром фільм буде дубльовано українською мовою і випущено в прокат в Україні.
Тимчасом на офіційному сайті Венеціанського кінофестивалю країною-виробником картини Ширин Нешат «Жінки без чоловіків» названо Німеччину.
В основний конкурс 66-го Венеціанського кінофестивалю увійшли 23 фільми, серед яких шість американських картин, по чотири представили Італія та Франція, а також дві картини з Китаю. 24-й конкурсний фільм-сюрприз буде оголошено вже під час фестивалю. Детальніше з програмою можна ознайомитися на офіційному сайті.
Журі фестивалю цього року очолить тайванський режисер Енг Лі («Горбата Гора»), а допоможуть йому французька акторка Сандрін Бонер («Схід-Захід»), американський режисер Джо Данте («Сутінкова зона»), італійський класик Ліліана Кавані («Нічний портьє»), кінематографіст і музикант Лючано Лігабує, а також індійський сценарист і режисер Анураг Кашьяп.
2 вересня фестиваль відкриється фільмом Джузеппе Торнаторе «Баарія» з Монікою Белуччі в головній ролі, а фільмом закриття 12 вересня стане стрічка Цуй Цзяна і Фрут Чана «Ченду, я тебе люблю». Загалом у рамках фестивалю відбудеться 71 світова прем'єра.
Довідка:
Венеціанський фестиваль проводиться з 1932 року на острові Лідо. В конкурсі беруть участь повнометражні художні фільми, які не демонструвалися за рамками країни-виробника і не брали участі в інших фестивалях. Найкращому фільмові фестивалю вручається приз «Золотий Лев», також присуджується срібні та спецпремії, нагороди за найкращі режисерські та акторські роботи.
Світлана Арсеєнко, для «Детектор медіа»