Нацрада пропонує провайдерам ліцензуватися по-новому
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 17 лютого внесла зміни в Положення «Про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги та видачі дубліката ліцензії провайдера програмної послуги». Сьогодні рішення з відповідними додатками опубліковано на сайті регуляторного органу.
Як ідеться в мотиваційній частині, «Положення…» було переглянуте у зв’язку із зверненням до Нацради Асоціації «Телекомунікаційна палата України». Олександр Ляхов, президент ТПУ, в коментарі «ТК» зазначив, що суть пропозицій асоціації зводилася до спрощення процедури ліцензування.
Згідно з новим положенням, кабельники тепер мають формулювати, якою є загальна концепція (принципи, підстави) добору телеканалів для ретрансляції (пропозиції абонентам), а також записувати до ліцензії лише канали універсальної програмної послуги, а дані про інші телеканали, які не належать до УПП, подавати в такому обсязі:
«Кількість каналів програмної послуги _________, з них вітчизняних ____________:
- правовласники яких отримали ліцензію Національної ради на мовлення;
- правовласники яких перебувають під юрисдикцією Європейського Союзу, або країни, яка ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення;
- програми, зміст яких відповідає Європейській конвенції про транскордонне телебачення та визначені Національною радою як такі.»
Попри те, що тепер провайдери не мусять перелічувати в ліцензії назви телеканалів, які збираються ретранслювати, тим не менш на кожен канал вони мають подати в нацради документи, що підтверджують придбання та право розповсюдження (ретрансляцію) програм іншого мовника.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ