Костянтин Стрюков: Загальнонаціональна панель розкрила недоліки панелі «50 тисяч+»

24 Грудня 2008
7558
24 Грудня 2008
06:29

Костянтин Стрюков: Загальнонаціональна панель розкрила недоліки панелі «50 тисяч+»

7558
Гендиректор «МTV Україна» вважає, що панель була адаптована для ефірних каналів.
Костянтин Стрюков: Загальнонаціональна панель розкрила недоліки панелі «50 тисяч+»
Намір телеканалу «1+1» із 2009 року продавати рекламний час за загальнонаціональною панеллю GFK Ukraine не дає спокою телевізійному ринку. Індустріальний телевізійний комітет, оприлюднивши підсумок звіту міжнародного аудиту загальнонаціональної панелі, ймовірно, відмовиться гарантувати якість цієї панелі та не рекомендуватиме ринку нею користуватись. Головна претензія до панелі, запущеної з початку 2008 року – концентрація піплметрів у приміських селах, що ставить під сумнів репрезентативність вибірки «50 тисяч-». Тим часом генеральний директор музично-розважального телеканалу «MTV Україна» Костянтин Стрюков вважає, що нова панель лише розкрила недоліки старої.
 
«У переході від панелі ”50 тисяч+” до загальнонаціональної я бачив просту логіку: ефірні канали хотіли захистити свої позиції, що природно. Якщо у великих містах є кабельні оператори, то в маленьких їх набагато менше. Таким чином при переході рейтинг ефірних телеканалів мав зрости, а кабельних – упасти. Як на мене, дуже правильне рішення. Всі сили були кинуті на це, а тут – сюрприз: рейтинг справді виріс, але лише в "1+1”», - розповідав пан Стрюков «Детектор медіа».
 
- Чому так відбулось?
- Поточна панель «50 тисяч+» «заточена» під ефірні телеканали. Тому перехід на загальнонаціональну панель нічого нового не дав. Якби панель «50 тисяч+» була більш репрезентативною, цей перехід був би логічнішим.
 
Візьмімо, наприклад, Київ. Близько 80% киян – клієнти «Волі». Абонентів можна поділити на 2 смуги мовлення: вузьку і широку. Вузька смуга – це ефірні канали, широка – всі, і ефірні, і кабельні. Півроку тому співвідношення становило 35% і 65%. А ось співвідношення домогосподарств панелі GFK Ukraine (піплметрів) зовсім інше: 65% у вузькій смузі і 35% у широкій.
 
Зараз ситуація змінилась кардинально: дедалі більше клієнтів «Волі» переходять на якісніші цифрові пакети (широка смуга). І тепер це співвідношення наближається до 10% та 90%, а ось розподіл домогосподарств у панелі не змінився – все ті ж 65% і 35%.
 
Якщо у Києві, у нас під носом, панель не є повністю репрезентативною, то уявіть, що коїться в інших містах? Ось тому при переході на загальнонаціональну панель ми не бачимо змін – вона вже адаптована до вузької смуги.
 
- Чому ж тоді істотно зросли показники «1+1»?
- Якщо вибірка не є репрезентативною у панелі «50 тисяч+», то при переході до загальнонаціональної панелі вона може викидати коники. Думаю, це і сталося з «1+1» - це проблема з панеллю взагалі. Раджу дослідникам «1+1» добре проаналізувати панель «50 тисяч+».
 
- Як це впливає на рейтинг?
- Як відомо, рейтинг – це добуток охоплення та часу телеперегляду. А охоплення, природно, залежить від кількості піплметрів у смузі мовлення. Якщо знов повернутись до прикладу Києва, то, грубо кажучи, треба розділити охоплення ефірних каналів і роздати кабельним, і тоді ви отримаєте репрезентативні дані. Тому рекламодавці можуть сміливо вкладати у кабельні канали більше: це дешевше і ефективніше.
 
- Чи звертались ви з цим запитанням до GFK Ukraine?
- Звісно. Їхня відповідь: мовляв, є щось на зразок чорної скриньки, де перемножуються контрольні параметри, і на виході дані стають репрезентативними. З цим дуже важко погодитись, адже якщо ви замість меду зібрали дьоготь, хоч що ви напишете на діжці, смачно не буде.
 
- Можливо, тоді варто всім кабельним каналам об’єднатись, аби відстояти свою позицію?
- Зараз розглядаються варіанти такого об’єднання.
 
Нагадаємо, раніше вже робилися спроби створювати галузеві об’єднання нішевих мовників – зокрема, Асоціація тематичних супутникових каналів, - а також озвучувались наміри створити іншу, відмінну від піплметричної, систему вимірювання аудиторії нішевих телеканалів.  
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7558
Читайте також
24.09.2008 18:36
Отар Довженко
20 505
Коментарі
6
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2 алеграф
5795 дн. тому
логично, но неправильно. как вы изволили выразиться пронатовский канал вообще то создавался как УКРАИНСКИЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ КАНАЛ ДЛЯ НОВОЙ НЕЗАВИСИМОЙ УКРАИНЫ. а первый по рейтингу по моему субьективному мнению - один из самый заполитизированных, и как же может быть по другому, если он появился на месте ОРТ и ОРТ имеет в нем долю?????? а сейчас говорить о пропаганде на плюсах вообще неправильно. там скорей творческий поиск :) а добуток по русски - произведение, результат действия умножения. чем больше намножишь, тем больше рейтинг :)
Алегарф
5796 дн. тому
И шо тут непонятного, не пойму! 1+1 в большинстве своём сотрят в сёлах, ИНТЕР - в городах. Первый ведёт проамериканскую антиправославную пропаганду, второй (первый по рейтингу) - убеждает людей в необходимости дружбы, сотрудничества и, по возможности - как там Бог даст - ОБЪЕДИНЕНИЯ с дружественными братскими русским и белорусским народами. Вот и получается, что пронатовски настроенный канал может вызывать успех (и то, уверен, недолгий) только в сельской местности. Логично? Логично!
для леси
5796 дн. тому
Леся, Константин мыслит немного высшими материями и рассказал больше о философской формуле нежели математической. Если вам интересно расшифрую: Рейтинг события = сумма ( контакт * длительность контакта)/(длительность события * общее каличество людей в выборке). Хотя в реалиях есть еще прохождение каждого контакта (сигнала от пиплметра) через черный ящик, нечто похожее на "транзитный сервер", который перевзвешивает каждый контакт с учетом "репрезентативности". Относительно робингутской формулы отобрать у старых, жирных, вонючих и отдать молодым перспективным и ... имеется ввиду ошибки в установочном исследовании пиплметров 65/35 в пользу каналов с эфирным типом приёма и реалиями жизни в большом городе, когда всего 10% человек имеют возможность принемать сигнал на антену и соотношение должно быть 10/90. Вот и сделайте выводы на сколько нужно взростить рейтинг кабельных каналов :)
леся
5796 дн. тому
приблизно. тільки при чому тут добуток?
Костянтин
5796 дн. тому
Рейтинг (GRP) складається з двух частин: Reach і ATS. Буквочка "і" - це і є такий собі "добуток". Чим більше одне і друге, тім більше рейтінг. Я відповів на Ваше запитіння?
леся
5796 дн. тому
костянтине, поясніть, що ви мали на увазі, коли писали: - рейтинг – це добуток охоплення та часу телеперегляду; - треба розділити охоплення ефірних каналів і роздати кабельним, і тоді ви отримаєте репрезентативні дані. я спробувала дешифрувати: охоплення - скоріше за все, мається на увазі покриття, кабельні канали - маються на увазі супутники і зарубіжні мовники. але все одно - причому тут добуток?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду