Опубліковане нове Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги (+текст)
На сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення опубліковано повний текст Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги та видачі дубліката ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради № 1741 від 8 жовтня 2008 року.
Новий порядок передбачає, що відтепер провайдер матиме у ліцензії лише один перелік – каналів, що входять до універсальної програмної послуги (УПП), щодо решти мовників він лише заявлятиме Нацраді кількість каналів у своїх пакетах. До того ж, відтепер не потрібно вносити зміни в ліцензію, якщо змінюється канал ретрансляції, але при цьому загальна кількість мовників у мережі лишається без змін.
Нагадаємо, про спрощення системи ліцензування кабельники домовилися з Нацрадою на круглому столі 18 вересня. Тоді ж кабельники взяли на себе зустрічні зобов’язання щодо того, що не транслюватимуть в мережах канали, які не пройшли сертифікацію в Нацраді.
Наводимо повний текст документа:
ПОЛОЖЕННЯ
Про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги та видачі дубліката ліцензії провайдера програмної послуги
(Затверджено рішенням Національної ради № 1741 від 8 жовтня 2008 року)
Це Положення є підзаконним актом, що розроблений відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України, статей 17 і 24 Закону України „Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, статей 7, 40, 42 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” (далі – Закон) і визначає порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги та видачі дубліката ліцензії провайдера програмної послуги.
Розділ I. Загальні положення
1. Видачу ліцензії провайдера програмної послуги, внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги, видачу дубліката ліцензії здійснює Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення (далі – Національна рада) за реєстраційним принципом у позаконкурсному порядку.
2. За видачу ліцензії провайдера програмної послуги справляється плата у відповідності до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” та Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
3. Ліцензія, видана Національною радою, не підлягає передачі іншим суб'єктам господарювання для здійснення діяльності з надання програмної послуги.
4. У разі виникнення підстав для внесення змін до ліцензії ліцензіат повинен надати до Національної ради заяву з інформацією про зміни. Порядок внесення змін до ліцензії встановлюється цим Положенням.
5. Видача дубліката ліцензії провайдера програмної послуги здійснюється відповідно до процедури, визначеної статтею 34 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
Розділ II. Порядок подання документів для отримання ліцензії провайдера програмної послуги та перелік цих документів
1. Для отримання ліцензії провайдера програмної послуги суб’єкт господарювання подає або надсилає поштою (рекомендованим листом) до Національної ради відповідну заяву в порядку статті 40 Закону.
2. До заяви про видачу ліцензії провайдера програмної послуги додаються такі документи:
– загальна концепція пакетування (перелік) програм;
– копії документів, завірених печаткою підприємства, що підтверджують право на розповсюдження (ретрансляцію) програм.
3. Загальна концепція пакетування програм, придбаних для ретрансляції, викладається в довільній формі і повинна містити:
виклад принципів формування пакетів програм;
інформацію про кількість вітчизняних та іноземних програм.
4. Загальні принципи (підстави) добору телепрограм (формування пакетів) встановлюються провайдером програмної послуги самостійно з урахуванням частини першої статті 4 Закону України „Про телебачення та радіомовлення”. При цьому до пакетів програм можуть включатися програми телерадіоорганізацій:
які отримали ліцензію Національної ради на мовлення;
правовласник яких підпадає під юрисдикцію країни, що входить до Європейського Союзу, або країни, яка ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення;
програми, зміст яких відповідає Європейській конвенції про транскордонне телебачення.
5. Перелік програм, які не потребують приведення до вимог законодавства, затверджується рішенням Національної ради з числа програм, правовласники яких не підпадають під юрисдикцію країни, що входить до Європейського Союзу, або країни, яка не ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за поданням професійних об’єднань провайдерів програмної послуги та розглядається Національною радою у місячний термін.
6. У випадку, якщо правовласник програми, включеної до переліку програм, що не потребують приведення до вимог законодавства, поширив телерадіопередачі (іншу інформацію), які не відповідають положенням Європейської конвенції про транскордонне телебачення, або якщо до певної програми є обґрунтовані претензії з боку органів державного управління та регулювання сфери телерадіомовлення, а також суб’єктів інформаційної діяльності України, така програма може бути вилучена Національною радою з переліку програм, що не потребують приведення до вимог законодавства в установленому порядку (Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення).
7. Пакет документів, що подається до Національної ради, має бути прошито, засвідчено печаткою та підписом уповноваженої особи, аркуші пронумеровано.
8. У разі, якщо документи підписано не керівником заявника, а іншою особою, заявник повинен надати копію документа, який підтверджує повноваження цієї особи.
9. Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься в документах, поданих на отримання ліцензії, згідно із законодавством.
Розділ III. Порядок розгляду документів про видачу ліцензії та про внесення змін до ліцензії
1. Заява про видачу ліцензії та про внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги розглядається і рішення щодо неї приймається Національною радою не пізніше, ніж у місячний термін з дня її надходження до Національної ради.
2. У разі виникнення в процесі діяльності ліцензіата змін у відомостях, що містяться в його ліцензії, він зобов'язаний протягом десяти робочих днів з моменту виникнення цих обставин подати до Національної ради заяву про внесення відповідних змін до ліцензії.
3. До заяви додаються належним чином завірені копії документів, що підтверджують зміни, та копія ліцензії, до якої вносяться зміни.
4. Заяву на отримання ліцензії провайдера програмної послуги або про внесення змін до ліцензії може бути залишена без розгляду виключно за таких підстав:
заяву підписано особою, яка не має на це повноважень;
надано неповний перелік документів, що визначено пунктом другим розділу другого цього Положення.
5. Заява про отримання ліцензії провайдера програмної послуги або про внесення змін до ліцензії розглядається на засіданні Національної ради.
6. За результатами розгляду заяви Національна рада приймає рішення:
– про затвердження пакета (пакетів) програм універсальної програмної послуги в населеному пункті (населених пунктах) та/або на території (територіях), де передбачається надання програмної послуги;
– про видачу ліцензії провайдера програмної послуги.
7. Після прийняття рішення про видачу або внесення змін до ліцензії провайдера програмної послуги, бланки ліцензії видаються заявникові протягом десяти днів після внесення плати за її видачу.
8. Про залишення заяви без розгляду заявник повідомляється письмово із зазначенням підстав для ухвалення цього рішення протягом десяти робочих днів з моменту його прийняття. У повідомленні про залишення заяви без розгляду зазначаються підстави залишення без розгляду з відповідним обґрунтуванням.
9. Після усунення причин, що були підставою для залишення заяви без розгляду, Національна рада розглядає заяву в установленому порядку.
10. Національна рада має право протягом строку розгляду заяви та відповідних документів здійснювати перевірку достовірності відомостей, які зазначено в цих документах.
11. Якщо протягом періоду розгляду Національною радою заяви та відповідних документів у заявника сталися зміни в будь-яких відомостях, що містилися в його документах, заявник повідомляє Національну раду про ці зміни. У цьому разі рішення за результатами розгляду заяви приймається з урахуванням змін, що надані заявником у період розгляду відповідних документів.
12. У разі, якщо провайдер програмної послуги самочинно розпочав розповсюджувати (ретранслювати) програми, не вказані у пункті 4 розділу 2, чи без повідомлення Національної ради змінив програми для ретрансляції у програмній послузі, Національна рада приймає рішення про застосування санкції в порядку, передбаченому статтями 72-74 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
13. У разі вилучення Національною радою програми, яку було включено до переліку програм, у випадку, що передбачений пунктом 6 розділу 2 цього Положення, провайдер програмної послуги на підставі відповідного рішення Національної ради припиняє розповсюдження (ретрансляцію) програми, інформуючи про це своїх абонентів відповідно до законодавства та договорів.
14. Зміни до ліцензії провайдера програмної послуги не вносяться, якщо провайдер програмної послуги має намір змінити програму для ретрансляції і при цьому загальна кількість програм для ретрансляції не змінюватиметься, а частка вітчизняних програм у програмній послузі не зменшуватиметься. У цьому разі провайдер за 10 днів до змін повідомляє про це Національну раду письмово (рекомендованим листом), водночас інформуючи про заплановані зміни в програмній послузі і вказуючи, які програми для ретрансляції буде замінено з наданням відповідних документів.
15. Рішення Національної ради можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Додаток: Форма заяви про видачу ліцензії.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
5
Сергей
5943 дн. тому
Макс Дорогой, Космос прав тысячу раз. Над нами уже смеяться в мире перестали - надоело всем, а мы продолжаем придумывать и делать в стране такое, что другим просто дико. Успокаевает только одно, если так будет продолжаться дальше - и политика, и коррупция, и цензура. и беспредел на дорогах, и СПИД, и наркотики, и суды, и пьянство, и т.д. и т.п. этой страны не будет. Можно сколько угодно орать какие мы патриоты, жизнь показывает совсем другое.
Макс
5943 дн. тому
Нарешті Україна стає цивілізованою країною і наполягає на шануванні її законів. І як відразу почали скиглити всякі космоси!
Caren
5943 дн. тому
Очередная победа Интера.Но ненадолго-им станется.
Космос
5943 дн. тому
Бедная страна!Докатилась до цензуры!Кабельщиков развели,как последних лохов.Слава Богу спутниковые антены дешевеют.
Влад
5943 дн. тому
Теперь у всех, кто не хочет ограничивать себя утверждённым государственным перечнем телеканалов выход один - спутник. Та как если канал и утверждён Нацрадой, и даже из ЕС, то всё равно может пропасть в любой момент, так как всегда найдется "суб’єкт інформаційної діяльності України", которому что-то там не понравится. И всё. Спасибо за утверждение цензуры в стране. Под видом наведения правового порядка. Благими намерениями....
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ