7 лютого Комісія з журналістської етики розгляне випадок із
інсценованим пограбуванням банку, яке знімали журналісти Нового каналу. Про це «ТК» повідомив член комісії, президент Академії української преси Валерій Іванов.
На думку Валерія Іванова, журналісти вийшли за межі своїх прав, беручи участь в інсценуванні пограбування. «На мій погляд, тут можливі два варіанти, - каже пан Іванов. – Перший – це якщо, як каже шеф-редактор каналу Володимир Павлюк, вони не знали про мету і план дій цього «Товариства придурків» і просто їхали на якусь акцію, яку їм обіцяли влаштувати в «Ощадбанку». Другий – якщо вони знали, навіщо і куди їдуть. І в першому, і у другому випадку вони неправі. У першому – не мали права дозволяти використовувати себе як інструмент при здійсненні явно протизаконних дій, у другому – мали хибне уявлення про те, що «мета виправдовує засоби».
Валерій Іванов переконаний, що дії, які могли завдати шкоди здоров’ю навколишніх, не виправдовуються метою – показати суспільству, що охорона банків не є надійною. «Якщо говорити з погляду права, журналісти правильно роблять, не розкриваючи джерела інформації – членів цієї організації, які брали участь у цьому інсценованому нападі. Але це не значить, що вони мали сприяти їхнім діям», - каже він. Президент Академії української преси також зазначив, що журналісти Нового каналу навели у своєму сюжеті неправдиві відомості про відсутність у приміщенні відділення «Ощадбанку» відвідувачів. Насправді за його словами, там були пенсіонерки. Були, за словами Валерія Іванова, й інші коментарі журналістів, які не відповідали дійсності.
За інформацією прес-служби Нового каналу, Олег Величко вже залишив Шевченківський райвідділ міліції. Зараз там дає свої свідчення оператор Аліса Банковська. Також прес-служба повідомляє, що міліція вилучила мікроавтобус, на якому учасники інциденту прибули на вулицю Вавілових.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена