Ігор Курус прокоментував закиди Миколи Гриценка на свою адресу
На брифінгу для журналістів, що відбувся в Нацраді 22 січня 2008 року, члени Нацради прокоментували відкритий лист до РНБОУ начальника відділу зв’язків із ЗМІ та громадськістю Миколи Гриценка.
Перший заступник голови Нацради Ігор Курус, чию діяльність критикував у своєму зверненні до РНБОУ та громадськості пан Гриценко, прокоментував висловлювання на свою адресу так: «Я особисто дуже радий, що пан Гриценко виступив з приводу моєї діяльності; по-друге, я гадаю, що з відставкою пана Гриценка з посади начальника відділу зв’язків зі ЗМІ Україна отримала гарного поета – бо пан Гриценко поет – і публіциста. В свою чергу, Нацрада отримає гарного фахівця на посаду керівника прес-служби. Тому я оцінюю це як дуже позитивний крок, від якого виграли всі сторони».
Голова Нацради Віталій Шевченко зазначив, що безпосередньо його заступника критика пана Гриценка не стосується: «Наші служби дали вичерпний коментар. Але я хотів би додати. По-перше, я уважно перечитав зауваження Гриценка і не знайшов жодного, яке б стосувалося безпосередньо Куруса. Туди можна підставляти будь-кого, і не тільки з Нацради. По-друге, з багатьох тез, які перелічено на двох сторінках, я не знайшов жодної, яку б підтримав бодай хтось із членів Нацради, хоча вони виголошуються ніби від імені Національної ради. Але це велика ознака демократії, що один із 250 службовців Національної ради може відкрито висловити свою думку про її діяльність і розіслати її, користуючись службовими каналами зв’язку».
Член Нацради Тетяна Мокріді навела на брифінгу для журналістського загалу аргументи на захист свого колеги Ігоря Куруса, з якими «ТК» вчора ознайомила своїх читачів: «Я була би дуже щаслива, якби пан Микола на своїй посаді так активно розсилав прес-релізи, як сьогодні він розсилав відкритий лист. Я працюю в Нацраді майже рік і я не бачила жодного медіаплану, поданого паном Гриценком. Вважаю необхідним зазначити, що та атестація, про яку він говорить в листі, завершилася тим, що людині поставили гарну оцінку, але написали низку зауважень, серед яких: щоденно поновляти рядок новин щодо висвітлення діяльності Нацради; проведення моніторингу та оприлюднення новин, важливих для телерадіопростору; постійна співпраця з інформагенціями, щомісячне затвердження медіапланів. Я хочу наголосити, що сьогодні робота прес-служби і відділу зв’язків з громадськістю є для нас пріоритетною, адже ми маємо інформувати населення про впровадження цифрового ТБ. І другий момент, я особисто не виключаю, що пан Гриценко міг виконувати чиєсь замовлення, оскільки Ігор Курус фігурує серед претендентів на посаду голови Держтелерадіо України. Можливо – наголошую – можливо, людина виконали чиєсь замовлення. І як комплімент Ігорю Федоровичу: цей текст про Куруса мені нагадує старий фільм Рязанова “Службовий роман”, де секретарка запитує: “Як вам ці чоботи?”, а героїня відповідає: “Ужасно вызывающе” – “Хорошие сапоги, надо брать”, – робить висновок секретарка. Так і в цьому випадку».
На уточнююче запитання кореспондента «ТК», кому може бути вигідне таке замовлення, пані Мокріді зауважила: «Я наголошую, що замовлення – це моя особиста думка. Оскільки всі знають, що Курус – принципова людина і хороший керівник. Можливо, деякі люди просто бояться його приходу».
«Детектор медіа»