Юридичний комітет ІТК вводить нову процедуру прийняття рішень та обмежує вартість політичної реклами (ОНОВЛЕНО)

22 Червня 2007
3384
22 Червня 2007
12:43

Юридичний комітет ІТК вводить нову процедуру прийняття рішень та обмежує вартість політичної реклами (ОНОВЛЕНО)

3384
Юридичний комітет ІТК вводить нову процедуру прийняття рішень та обмежує вартість політичної реклами (ОНОВЛЕНО)

Київ, 21 червня 2007 – на черговому засіданні Юридичного комітету ІТК було змінено процедуру прийняття комітетом рішень, обговорено питання щодо розміщення політичної реклами на телебаченні та визначено факт дотримання каналами Правил розміщення реклами на телебаченні.

 

Про це повідомляє прес-служба ІТК.

 

Комітет допрацював Положення про Юридичний комітет, визначивши чітку процедуру прийняття рішень. У результаті було визначено, що віднині кожен учасник ІТК має рівно один голос у Юридичному комітеті, без урахування долі на ринку та статусу (члена чи засновника) в ІТК. Для прийняття рішення потрібна його підтримка більш ніж 50% присутніх на засіданні. Раніше процедура не була формалізована, і якщо хоча б один з учасників комітету голосував «проти», то документ повертали на доопрацювання.

 

Друге важливе питання стосувалося розміщення політичної реклами на телебаченні. Розглянувши поточну політичну та правову ситуацію, юристи ІТК дійшли висновку, що передвиборчий процес (з виборів до Верховної Ради 2007) ще не розпочався. Отже, зараз телеканали можуть розміщувати рекламну інформацію від політичних партій та блоків за звичайними рекламними розцінками та правилами. Паралельно, Юридичний комітет ІТК розробить методику визначення вартості політичної реклами за середньозваженим показником як цього вимагає закон. Після початку передвиборчого процесу розцінки на політичну рекламу не зможуть перевищувати середньозважений показник.

 

Також, Юридичний комітет розглянув питання дотримання каналами Правил з реклами на телебаченні, що були затверджені Юридичним комітетом восени 2006 року в рамках діяльності ІТК з саморегуляції ринку. Ці Правила застосовуються юристами телеканалів при розгляді питань про відповідність того чи іншого рекламного ролику вимогам законодавства України. Деякі норми у законодавстві прописані нечітко, тому юристи каналів ІТК розробили єдині Правила, якими будуть керуватися канали. Тлумачення цих Правил здійснює Юридичний комітет ІТК. У Правилах детально прописано, яким чином повинен виглядати рекламний ролик будь-якого товару чи послуги в ефірі.

 

Після проведення ретельного аналізу на засіданні було встановлено, що телеканали не порушують узгоджені Правила.

 

Довідка:

Індустріальний телевізійний комітет (ІТК) – це галузева асоціація, що представляє інтереси телевізійного ринку України. ІТК об’єднує найбільш рейтингові телеканали країни: Інтер, 1+1, ICTV, СТБ, Новий, М1, ТЕТ, Україна, НТН і ТОНІС. Сукупно це більше 70% національної глядацької уваги (за даними піплметричної панелі GfK-USM на травень 2007 року).

Крім того, членами асоціації  є  рекламні агенції Publicis Groupe Media (в минулому DMD&B/Starcom MediaVest Group), Provid/BBDO, Іnіtіatіve medіa та FCB MA, а також великі рекламодавці – представництва компаній Coca-Cola, Unilever та Procter&Gamble Gillette в Україні.

Юридичний комітет ІТК

У засіданнях Юридичного комітету ІТК беруть участь юристи всіх каналів та агентств, що є учасниками ІТК. Комітет розробляє юридичні рекомендації, роз’яснення до законодавства, що, після затвердження Загальними зборами, стають обов’язковими до виконання для всіх учасників ІТК. Також, Юридичний комітет виступає із законодавчими ініціативами та контролює виконання власних рішень учасниками ІТК. Координатор Юридичного комітету ІТК – Андрій Танчак.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3384
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду