Громадська рада з питань свободи слова та інформації пропонує змінити Закон «Про вибори народних депутатів»

8 Травня 2007
2506
8 Травня 2007
10:58

Громадська рада з питань свободи слова та інформації пропонує змінити Закон «Про вибори народних депутатів»

2506
Громадська рада з питань свободи слова та інформації пропонує змінити Закон «Про вибори народних депутатів»

Зважаючи на можливість внесення Верховною Радою до низки законів змін, які необхідні для проведення позачергових виборів, Громадська рада з питань свободи слова та інформації 7 травня вже вдруге розглядала доповнення до Закону України «Про вибори народних депутатів».

 

Головував на засіданні голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко. Серед запрошених була заступник голови Центральної виборчої комісії Марина Ставнійчук.

 

У чинному законі про вибори, на думку Громадської ради,  не виписано багато норм, необхідних для проведення позачергових виборів. Тому рада пропонує внести до закон певні доповнення. Наприклад, якщо під час чергових виборів порядок надання ефірного часу та друкованих площ за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, встановлюється ЦВК не пізніш як за сто днів до дня виборів (частина 4 статті 68), то у разі позачергових виборів варто встановити термін «не пізніше як за 50 днів».

 

Члени Громадської ради запропонували ряд доповнень і змін до закону, які, на їхню думку, сприятимуть більшій демократичності виборів. Зокрема частину 9 статті 71 пропонують доповнити словами: «ТРО не несе відповідальності за поширення завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію (блок) – суб’єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, якщо такі відомості поширені у прямому ефірі». Крім того, члени ради вирішили, що телерадіоорганізаціям важко вирахувати середнє арифметичне значення ціни на комерційну рекламу. Тому частину 6 статті 68 пропонують доповнити словами «У разі проведення позачергових виборів розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборчої агітації за рахунок коштів виборчих фондів партій (блоків) – суб’єктів виборчого процесу – встановлюються відповідним ЗМІ не пізніш як за три квартали року, що передує виборам, у розмірі, що не може перевищувати розцінки на комерційну рекламу».

 

Окремо обговорили моменти, які ускладнюють роботу ЦВК під час проведення позачергових виборів. Зокрема, у такі стислі строки проблематично надати ефірний час для проведення передвиборчої агітації. Тому цей час пропонують скоротити вдвічі (з 60 до 30 хвилин) і залучати до цього тільки загальнонаціональні телеканали.

 

Недоречною, на думку членів Громадської ради, є норма щодо публікації необхідних матеріалів у двох газетах - «Голос України» та «Урядовий кур’єр». Тож вони пропонують вилучити назву видання Кабміну, а також вважають за доцільне, аби «Голос України» надрукував у спецвипуску всі передвиборчі програми партій і блоків – суб’єктів виборчого процесу.

 

Більшість членів Громадської ради вважають, що всі зміни варто прописати в одній 102 статті «Особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів». Але можна піти й іншим шляхом – вносити доповнення до різних окремих статей. Яким шляхом підуть народні депутати, невідомо. Члени Громадської ради вирішили, що для обговорення остаточних пропозицій до до Закону «Про вибори народних депутатів» потрібне ще одне засідання.

 

Світлана Остапа, «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2506
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду