Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова переобрала свого очільника

Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова переобрала свого очільника

9 Квітня 2024
1968
9 Квітня 2024
12:57

Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова переобрала свого очільника

1968
Ним став директор з маркетингу телеканалу «Еспресо» Микола Типусяк.
Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова переобрала свого очільника
Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова переобрала свого очільника

Сьогодні, 9 квітня 2024 року, Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова переобрала свого очільника. Члени ради одноголосно підтримали кандидатуру директора з маркетингу телеканалу «Еспресо» Миколи Типусяка. Про це «Детектор медіа» громадська рада повідомила пресрелізом.

«Я можу тільки подякувати колегам за довіру і запевнити, шо Громадська рада діятиме відкрито, незалежно та професійно. Ми завжди будемо відкриті до діалогу з медіа, експертами та суспільством. Адже лише спільними зусиллями ми зможемо надійно захистити фундаментальне право на свободу слова в Україні»,  — розповів Микола Типусяк  «Детектору медіа».

Заступником голови громадської ради обрали кореспондента видання Liga.net Володимира Фомічова, за нього проголосували дев’ять членів ради. Секретаркою одноголосно переобрали головну редакторку газети «Запорізька правда», членкиню правління ГО «Клуб друзів “Запорізької правди”» Наталю Зворигіну.

Раніше, 3 квітня, Громадська рада при Комітеті ВР з питань свободи слова на своєму першому засіданні обрала керівний склад. У результаті голосування головою громадської ради став SEO та SMM-менеджер групи сайтів Afisha Media Group, журналіст, ведучий ефірів радіостанції «Філадельфія ФМ» Дмитро Комаров. Миколу Типусяка обрали заступником голови громадської ради, а її секретаркою — Наталю Зворигіну.

Але за тиждень рада вирішила переобрати голову; як зазначив сам Комаров на своїй сторінці у фейсбуці, йому «висловили недовіру». 

Нагадаємо, 20 березня на засіданні парламентський Комітет з питань свободи слова затвердив оновлений склад громадської ради.

Членами громадської ради стали: 

 • Роман Васильняк, адвокат, член ГО «Платформа прав людини»;
 • Діана Дуцик, членкиня Комісії з журналістської етики, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації»;
 • Наталія Зворигіна, головна редакторка газети «Запорізька правда», членкиня правління ГО «Клуб друзів “Запорізької правди”»;
 • Валерій Іванов, президент МБФ «Академія української преси», завідувач кафедри Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка;
 • Дмитро Комаров, SEO та SMM-менеджер групи сайтів Afisha Media Group, журналіст, ведучий ефірів радіостанції «Філадельфія ФМ»;
 • Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики;
 • Галина Петренко, директорка ГО «Детектор медіа»; 
 • Олексій Погорелов, президент ГС «Українська Асоціація Медіа Бізнесу»;
 • Тетяна Попова, письменниця, журналістка, телеведуча, військова кореспондентка; 
 • Оксана Романюк, директорка ГО «Інститут масової інформації»;
 • Андрій Соломаха, член керівного комітету Проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні», заступник директора «Омега ТВ»;
 • Микола Типусяк, директор з маркетингу телеканалу «Еспресо»;
 • Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України;
 • Володимир Фомічов, кореспондент видання Liga.net;
 • Зоя Шарикова, представниця БО «Всеукраїнський благодійний фонд “Журналістська ініціатива”». 

Згідно з положенням, ключовими цілями Громадської ради з питань свободи слова є забезпечення прав на свободу слова, прав громадян на інформацію, гарантій діяльності засобів масової інформації, захисту прав журналістів і працівників засобів масової інформації.

Орган займатиметься, зокрема, громадською експертизою законопроєктів у сфері свободи слова, прав громадян на інформацію, захисту прав журналістів і працівників засобів масової інформації; поданням на розгляд комітету пропозицій щодо основних засад національної політики, а також покращення стану дотримання та виконання міжнародних зобов’язань України у цій сфері; відстеженням та аналізом діяльності органів влади, пов’язаної з дотриманням права на свободу слову та інформацію, інформуванням комітету з цих питань; контролем перебігу справ щодо порушення прав журналістів та їхньої діяльності тощо.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що 9 грудня 2023 року Верховна Рада України призначила Ярослава Юрчишина головою Комітету з питань свободи слова. Про пріоритетні напрями в роботі парламентського комітету можна прочитати в колонці Ярослава Юрчишина на «ДМ».

Читайте також:

Фото: фейсбук-сторінка Миколи Типусяка

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1968
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду