18:24
Вівторок, 22 Травня 2018

Інновація прижилася: висновок засновників системи HelpSMI за півроку роботи

В кінці травня платформі для спілкування журналістів та експертів HelpSMI виповнюється рівно півроку.
Інновація прижилася: висновок засновників системи HelpSMI за півроку роботи
Інновація прижилася: висновок засновників системи HelpSMI за півроку роботи

За цей час власники програми, представники ЗМІ та експертної спільноти мали можливість протестувати інноваційний для українського ринку сервіс та оцінити переваги використання технологій у щоденній роботі.

«Переважна більшість журналістів, які познайомилися на практиці із можливостями HelpSMI, перетворилися на наших постійних користувачів. Ми стали конкурентною перевагою тих засобів масової інформації, які слідкують за новинами медіа-ринку та не бояться інновацій», - говорить засновниця сервісу Анастасія Ширіна.

Програма, про яку йде мова, працює наступним чином. Журналіст створює матеріал, скажімо, на тему корупції в медичних закладах. Його стаття майже готова, але бракує коментаря експерта. Замість того, щоб шукати електронні адреси підходящих людей та писати десятки листів в надії отримати бодай одну компетентну відповідь вчасно, журналіст створює інформаційний запит та одним кліком надсилає його мережі експертів HelpSMI, які при реєстрації визначили категорії «Корупція» та «Медицина» сферами своєї компетенції. В кого є інформація, бажання і час відповісти - відповідають. Журналісту залишається ознайомитися із запропонованими коментарями й обрати найкращі для матеріалу. Можливостями HelpSMI радо користуються радіостанції й телеканали, знаходячи нових героїв для ефірів передач чи коментаторів поточних подій. Корисним сервіс є для видань, які регулярно проводять бліц-опитування або знаходяться у пошуку колумністів.

З моменту старту роботи до HelpSMI приєдналося більше 1700 користувачів. Було створено 385 інформаційних запитів. За статистикою, 93% питань знаходять відповіді належної якості та у встановлені журналістом терміни. Найбільш обговорюваними темами наразі є політика, українське законодавство, автомобілі, медицина, психологія, релігія та питання міграції українців за кордон.

«HelpSMI для мене - це вже «чарівна паличка», яка дає можливість оперативно зібрати експертні коментарі. В прямому сенсі рятує мої дедлайни. Плюс, розширює перелік спікерів – замість того, щоб вкотре телефонувати по коментар умовному «Пупкіну», створюю запит на платформі», - коментує свій досвід використання сервісу Ірина Шевченко, оглядач УНІАН. 

А ось що говорить про сервіс редакція видання Na Chasi: «HeplSMI суттєво заощаджує наш час, оскільки пошук експертів і очікування відповіді на електронні листи - справа не з легких. Раніше ми саме так і робили. Тепер достатньо просто лишити запит зранку, а ввечері вже можна публікувати готове опитування».

Співпраця з українськими ЗМІ цікава переважній більшості експертів. Людям подобається ділитися знаннями, бачити своє ім’я (чи назву компанії) у популярних матеріалах.

Вікторія Ковальчук, партнер юридичної фірми ESQUIRES, адвокат, медіатор: «Сервіс HelpSMI - дуже на часі! Обраний засновниками формат спрацював, на мою думку, на всі 100. Власне тепер є гарна можливість отримати цитату чи цілий коментар у гарних ЗМІ незалежно від наявності «особистих контактів».

Олександр Рябцев, ІТ підприємець: «HelpSMI дозволяє з легкістю отримувати запити на коментарі від журналістів і ділитися експертизою, вибудовуючи власний бренд, як експерта. При цьому кількість запитів доволі значна. Відтепер тільки від вас залежить, як часто ваше ім’я лунатиме в Інтернеті чи в ефірах передач».

Платформа HelpSMI
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
767
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop