16:56
Вівторок, 12 Лютого 2019

«Там за рогом на вас чекає Путін». Огляд політичних ток-шоу за 4–8 лютого 2019 року

Водоспад компліментів для Порошенка, меморандум кандидатів на «1+1», «медичний томос» на NewsOne, а ще конституція, якою підтерлися.
«Там за рогом на вас чекає Путін». Огляд політичних ток-шоу за 4–8 лютого 2019 року
«Там за рогом на вас чекає Путін». Огляд політичних ток-шоу за 4–8 лютого 2019 року

Меморандум про чесні вибори між кількома кандидатами з умовної першої десятки — непересічна подія для новітньої української історії.  Одначе протягом тижня про подію, що відбулася в ефірі ток-шоу «Право на владу» «1+1», говорили лише в ефірі самого «1+1» та ще хіба що Прямого. Та й там визнавали, що меморандум ні до чого не зобов’язує. Головний герой викривальних промов Юлії Тимошенко, Андрія Садового та Анатолія Гриценка, нинішній президент Петро Порошенко, влаштував собі «теплу ванну» у студії «Свободи слова» каналу ICTV. А його прихильники в ефірі «Еха України» на Прямому каналі вщент розкритикували інших кандидатів — окрім Порошенка. У ток-шоу NewsOneй «112» усе як завжди: Червоненко, цитати з Медведчука та Росія, з якою треба домовлятися.

4 лютого. «Свобода слова»,  ICTV

Гостями випуску стали: біля центрального мікрофона — Президент України Петро Порошенко; за гостьовими трибунами — віце-спікерка ВРУ Ірина Геращенко (БПП); генерал-лейтенант Збройних сил України Михайло Забродський; екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко; політичні експерти Олеся Яхно та Тарас Березовець; економічні експерти Олександр Пасхавер та Борис Кушнірук; керівник проекту «Главком» Віктор Шлінчак; колишній військовополонений Вадим Свириденко; народна артистка України Ада Роговцева; дипломат Юрій Щербак та очільниця молодіжного крила «Солідарності» — ВГО «Солідарна молодь» — Дінара Габібуллаєва. Загалом серед запрошених у студію проекту було 8 чоловіків та 4 жінки.

Відповідаючи на запитання ведучого Вадима Карп’яка, коли ж пересічним українцям чекати зростання добробуту, Петро Порошенко не втратив нагоди пропіарити власні здобутки.  Президент розповідав про хід реформ, відродження армії й тиск із боку Росії, який, на його думку, Україна успішно стримує. Але не сказав, коли чекати підвищення рівня життя.

Що ж до перспектив розвитку країни, то Порошенко виділив такі основні напрямки: аграрний сектор, ІТ-сфера, індустріалізація, туризм. Ствердив, що «за останні п'ять років Україна, чи не єдина з пострадянських, крім країн Балтії, зберегла демократію і свободу». Коментуючи заклики окремих кандидатів забезпечити мир за будь-яку ціну, Порошенко сказав, що «там за рогом стоїть Путін і чекає на вас».

У студії зібралися люди, лояльні до головного спікера. Зокрема, Олександр Пасхавер жартома дорікнув Порошенку, що той робить надто обережні прогнози зростання української економіки. «Я бы делал более оптимистичные прогнозы», — сказав економіст.

Керівник проекту «Главком» Віктор Шлінчак запитав Порошенка, як Україні утриматися від світової тенденції і не допустити приходу до влади популістів. У відповіді президент зауважив загрозу популізму, проте конкретних прізвищ, кого ж має на увазі, не назвав.

Економіст Борис Кушнірук розповідав про «стабільне зростання української економіки останні 12 кварталів». Ада Роговцева своєю чергою переконувала, що «Україна стала Україною саме за останні п'ять років».

Найбільше піарила лідера власної політичної сили віце-спікерка парламенту Ірина Геращенко, розповідаючи про вольового президента, який «кричав на Путіна» під час зустрічі нормандської четвірки. А ще про те, як Порошенко «дав на підтримку армії 550 мільйонів гривень».

«Як ми можемо підтримати оцей кандидатник дезертирів і цирку Шапіто, клоунів, і знаєте, не вважати себе зрадниками української армії? Я вважаю, що це неправильно, тому мені здається, що вибір буде дуже очевидний. Да, я знаю, що це агітація», — звернулася до ведучого пані Геращенко.

Потік похвал на адресу Порошенка підсумувала представниця молодіжного крила «Солідарності» Дінара Габібуллаєва, яка подякувала Порошенку за рух до ЄС і НАТО. Ще кілька сцен, покликаних уплинути на емоції глядачів, відбулися за участі військових і ветеранів.

Хоча те, що «Свобода слова» в останні тижні працює в піар-форматі й без дискусій, не є новиною, цей випуск був надто схожим на зрежисоване агітаційне дійство на зразок «Різдвяних зустрічей із президентом».

5 лютого. «Пульс», «112 Україна»

Гостями ефіру стали: народні депутати — позафракційні Олег Осуховський та Дмитро Добродомов, представники «Опозиційної платформи — За життя» Василь Німченко, Наталя Королевська і Юрій Мірошниченко, Олексій Гончаренко та Оксана Юринець від Блоку Петра Порошенка; а також екс-міністр транспорту Євген Червоненко; телеведучий Андрій Пальчевський; кандидат політичних наук Руслан Балабан; художник і телеведучий Сергій Поярков; екс-голова Київської ОДА Олександр Горган; заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак та міністр Ірина Фриз; міський голова Винників Володимир Квурт; лідер Соцпартії Ілля Кива. Участь у програмі цього разу взяли 13 чоловіків і 3 жінки.

Розпочали обговорення з теми передвиборчих перегонів.

– Нам уже стучат со дна, — коментував ситуацію в Україні представник ОПЗЖ Німченко.

– Вспомните 2014-й: может быть значительно хуже, — опонував йому народний депутат від БПП Олексій Гончаренко.

Андрій Пальчевський ганив владу, пересипаючи промови специфічними жартами на кшталт «Это в сексе не обязательно знать имен друг друга. А в студии будьте добры, называйте вещи своими именами». Дісталося від телеведучого й нинішньому президенту за «війну, яку не назвали війною», обіцянки про долар по десять і торгівлю з Росією.

– Аристократия помойки диктует моду на мораль, — цитував російського виконавця Трофіма екс-міністр транспорту Червоненко, коментуючи заяви представників влади про стрімкий розвиток України. Додавши в бік народного депутата Гончаренка: «А революция гидности началась, когда ты, Леша, изменил Януковичу».

Втім цього разу Червоненко говорив порівняно спокійно, а чимало його реплік стосувалися кримінального провадження, заведеного щодо Віктора Медведчука. Під час промов екс-міністр усіляко захищав політика, виправдовуючи його дії. Честь і гідність Віктора Медведчука Євген Червоненко обстоює не вперше. Хоча 15 років тому, будучи народним депутатом, звинувачував політика в розпалюванні антисемітизму.

У свою чергу художник та ведучий Прямого Сергій Поярков в ефірі «Пульсу» наголосив, що категорично проти тези «мир за будь-яку ціну».

– Не можна домовлятися з ґвалтівниками, — провів аналогію митець.

– А як же тоді розцінити Мінські домовленості? — поцікавився ведучий Володимир Полуєв.

– То тристоронні угоди, а я говорю про діалог України й Росії.

Василь Німченко ствердив, що нині в українців «забрали право референдума» та «поделили на украиноязычных и русскоязычных». На що отримав зауваження від доктора політичних наук Руслана Балабана, що ніякого поділу й розколу українського суспільства немає.

Далі коротку гру політтехнологій завели Андрій Пальчевський та екс-очільник Київської ОДА Олександр Горган. Телеведучий, будучи противником нинішньої влади, закликав поменше говорити про Томос, щоб не розколювати суспільство. Натомість Горган як представник влади наголошував, що отримання Томосу — це «становлення нації». Знову ж таки, проігнорувавши закиди про зубожіння людей.

Посварився Пальчевський і з Олексієм Гончаренком. «Хочешь, покажу видео, где ты с георгиевской ленточкой и говоришь, что Украины нет?» — накинувся на представника Блоку Петра Порошенка телевізійник, нагадуючи, як кілька років тому народний депутат з Одещини був активним представником Партії регіонів. За кілька хвилин Пальчевський пішов до Гончаренка, показуючи тому щось на мобільному, і, коли втрутилися ведучі, обізвав опонента лайливим словом. Дискредитувати Олексія Гончаренка намагався і Євген Червоненко.

Гарячим було й обговорення відсторонення з посади в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Євген Червоненко сказав, що посадовицю йому не шкода, а от справа проти Медведчука — це неправильне рішення. Справу Медведчука обговорили й окремо. Передували обговоренню виведені на екран цитати депутатів Європарламенту Девіда Кобурна та Нейтана Гілла, які засудили «тиск» на Медведчука. Що й не дивно, адже обидва є симпатиками Володимира Путіна, про що у студії ніхто не згадав.

На цей час до студії зайшов лідер Соцпартії України Ілля Кива. «У меня, когда мой ребенок улыбается — значит, все хорошо, — вивів формулу оцінки рівня життя в Україні соціаліст. — А детей кормить в этой стране нечем». Підспівувала політику і представниця ОПЗЖ Наталя Королевська: при владі «партія війни», її політсила, натомість — «партія миру».

«Да пошли они в ж*пу!» — підсумував промову Кива, маючи на увазі владу.

6 лютого. «Український формат», NewsOne

Віднедавна автори ток-шоу трохи змінили формат: програма виходить в ефір тільки по середах. До двох блоків по дві години додали 45-хвилинну «Передмову».

Цього разу її гостем був завсідник NewsOne, екс-міністр транспорту Євген Червоненко. Він сипав тезами про те, як в Україні все погано. Навіщо одіозного політика запросили на «сольний» виступ, стало зрозуміло наприкінці блоку, коли Євген Червоненко, згадуючи події Майдану, раптово почав вихваляти Юлію Тимошенко. Зокрема згадав, як лідерка «Батьківщини» «не могла встать», але рвалася до людей на Майдан.

Потому екс-міністр покритикував свого колишнього соратника по «Нашій Україні» Петра Порошенка, а наприкінці виступу пройшовся по Уляні Супрун, яку напередодні відсторонили від виконання обов’язків міністра. Критикувати екс-виконувачку обов'язків керівниці МОЗ Червоненко взявся українською мовою з акцентом, протиставивши посадовиці, як взірець гідної роботи, очільника Інституту серця Бориса Тодурова та… Віктора Медведчука. Його Червоненко вкотре назвав одним із тих, хто «звільнив найбільше полонених».

Із подачі ведучого Василя Голованова, який ствердив, що «зараз є бажання (влади. — Авт.) всіх людей зробити однаковими», гість розкритикував і українізацію, в тому числі створення ПЦУ.

У першому «гостьовому» блоці до студії «Українського формату» завітали: народні депутати Ігор Мосійчук (партія Ляшка), Нестор Шуфрич (ОПЗЖ), Тетяна Донець («Народний фронт»), Ірина Сисоєнко («Самопоміч»), Ольга Богомолець (БПП); очільник БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей; телеведучий Андрій Пальчевський; член громадської ради при МОЗ Євген Гончар; екс-журналіст NewsOne Василь Апасов, який тепер позиціюється як громадський діяч.

Йшлося про відсторонення Уляни Супрун. Градус напруги підтримували й глядачі: було помітно, що до студії запросили чимало літніх людей, які очікувано аплодували кожній тезі про «руйнацію медицини» в нашій державі.

Глядацьке опитування теж не принесло несподіванок: на питання «чи відчули ви позитивні зміни у медобслуговуванні?» схвально відповіли тільки 2 % опитаних, тоді як 94 % відзначили негатив, а 4 % змін узагалі не побачили.

Ініціатор позову — соратник Ляшка Ігор Мосійчук — виглядав упевненим у власній правоті. Бо ж із приходом Супрун, на його думку, «на заміну нашій мафії прийшла міжнародна».

Народний депутат дав старт двом годинам суперечок гостей про те, ефективно чи ні працювала на посаді Уляна Супрун. Позицію екс-урядовиці обстоювали керівник благодійного фонду «Пацієнти України» Дмитро Шерембей та член громадської ради при МОЗ Євген Гончар. Стояли на боці екс-виконувачки обов'язків міністра й народні депутати Донець та Сисоєнко.

Ігор Мосійчук, тримаючи в руках рішення суду, назвав його «медичним томосом, що рятує українців». А найбільше пристрасті завирували після камінг-ауту Дмитра Шерембея, який згадав і тривалий стаж вживання наркотиків, і перебування за ґратами за крадіжки. Та щойно хотів висловитися на користь Супрун, як його гуртом перебили Мосійчук та Пальчевський. Народний депутат кричав, що Шерембей «по фені тут ботає», а телеведучий — що «наркоман нам будет рассказывать…». По цих фразах у студії загорілося попереджувальне червоне світло та пролунав звуковий сигнал, що зупинив розвиток конфлікту. Зауваження гостям зробив і Василь Голованов. Хоча Мосійчук не вгамувався і ще не раз кидав у бік Шерембея репліки на кшталт «з-під якої шконки Супрун витягла такого радника?».

У другому великому блоці до студії «Українського формату» прийшли: кандидат у президенти Ілля Кива; народні депутати Іван Крулько («Батьківщина»), Нестор Шуфрич (ОПЗЖ), свободівець Андрій Іллєнко; екс-народний депутат Віталій Журавський; політкоментатори Вадим Карасьов, Олеся Яхно та Володимир Цибулько; кандидат політичних наук Руслан Балабан.

Чимала частина гостей напередодні брала участь у ток-шоу «Пульс» на каналі «112». Список гостей між блоками оновився майже повністю — крім Нестора Шуфрича, який взяв участь в обох частинах. Таким чином, в ефірі взяли участь 15 чоловіків та 4 жінки.

Цього разу результат опитування глядачів був дещо неочікуваним. Їх запитали, за що першочергово мають проголосувати народні депутати на прийдешній сесії ВРУ. У підсумку найбільше — 58 % голосів — набрав варіант «зняття недоторканості». Тоді як «скасування підвищення тарифів» підтримали 38 % опитаних. А проголосований зрештою курс на ЄС та НАТО схвалили тільки 4 % глядачів. На студійний екран вивели цитати політиків на кшталт представника Держдепу США Курта Волкера, який заявив про неготовність України до вступу до НАТО.

Ведучий запитав, чи не варто було винести питання про НАТО і ЄС на референдум. Після цих слів маніпулятивну естафету перехопили представник ОПЗЖ Нестор Шуфрич та лідер СПУ Ілля Кива. Шуфрич ствердив: завданням Уляни Супрун було, щоби «та половина, которая не хочет в НАТО и ЕС, умерла». Кива сказав, що внесення курсу в Конституцію не дає вагомих результатів, адже «они (влада? — Авт.) Конституцией *опу подтирают».

На захист Порошенка спробувала висловитися політекспертка Олеся Яхно, нагадавши, що «президент-втікач на прес-конференції сказав, за кого не треба голосувати».

У свою чергу, агітувати за Юлію Тимошенко намагався представник «Батьківщини» Іван Крулько. Вкотре запевнивши глядачів, що «вони знизять тарифи».

Родзинкою на торті стало включення наприкінці програми глядача із Дніпра, який критикував перейменування області на Січеславську та казав, що «Украина сформировалась только в период УССР». Тож попри формальну присутність у студії декількох проєвропейськи налаштованих учасників, в «Українському форматі» традиційно панував проросійський дух.

7 лютого. «Право на владу», «1+1»

Участь у програмі взяли: міністр внутрішніх справ Арсен Аваков; кандидати у президенти Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Віктор Бондар і Олександр Шевченко; політичний експерт Володимир Фесенко; журналіст Станіслав Речинський; медіаюристка Тетяна Котюжинська. Загалом до студії прийшли 2 жінки та 7 чоловіків.

Першим спікером біля центрального мікрофона став Арсен Аваков. Говорив посадовець віч-на-віч із ведучою та глядачами, адже на той момент у студії не було політиків, які взяли участь у другій частині ефіру. Аваков розповів про схеми порушень, що застосовуватимуться під час виборів, і про те, як МВС намагається їм запобігти.

Далі до студії прийшли інші спікери. Першою слово отримала Юлія Тимошенко, яка завела звичну розмову про зубожіння та корупцію. «Я такого розпачу і бідності ніколи не бачила», — згущала фарби лідерка «Батьківщини». Також вона згадала про статки Петра Порошенка, що значно зросли за останні роки.

 Але в НАБУ нам повідомили, що ви не зверталися із заявами щодо корупційних діянь Порошенка, — підкреслив співведучий проекту Сергій Іванов.

 Це — справа НАЗК, і туди ми передали пакет документів, — парирувала Юлія Тимошенко.

Анатолій Гриценко, який вийшов до центрального мікрофона слідом, прийняв естафету критики нинішнього президента та його оточення.

«Начальник Генштабу Муженко агітує військовослужбовців голосувати за Порошенка, — переконував екс-міністр оборони. — А спецслужби влаштовують провокації проти нашої команди та команди Юлії Тимошенко».

За словами Гриценка, у штабі нинішнього президента виділили два мільярди гривень на підкуп виборців. Цим, на думку політика, займаються перший заступник глави Адміністрації Президента Віталій Ковальчук та депутат від БПП Сергій Березенко. Ніхто із присутніх у студії не уточнив, звідки в екс-міністра такі дані.

«Ви згадуєте Порошенка, але і в нього є до вас питання, — наголосила ведуча Наталя Мосейчук. — До Андрія Садового — за сміття, до Юлії Тимошенко — за газові контракти». На це лідерка «Батьківщини» тільки усміхнулася, а ведуча проекту не стала розвивати тему газових угод 2009 року, що їх прихильники влади подають як головний провал екс-прем’єрки.

Далі показали пряму мову генпрокурора Юрія Луценка та його дружини, народної депутатки Ірини Луценко, які звинувачували лідера «Громадянської позиції» у розпродажу озброєння.

«Мене жодного разу не запрошували до ГПУ, — парирував Гриценко. — Бо все це — чистий піар». При цьому політик не втратив нагоди нагадати генпрокурору нерозслідувану справу активістки Катерини Гандзюк.

Присутні у студії кандидати підписали меморандум про запобігання фальсифікаціям на виборах, а також домовилися, що не будуть перешкоджати журналістам. Меморандум у наступні дні щедро піарили в новинах «1+1», хоча навіть там визнали, що він не має юридичної ваги, а є лише свідченням готовності деяких кандидатів взаємодіяти конструктивно.

Справді, присутні у студії політики не перебивали й не критикували одне одного. Бо левова частка негативу спрямовувалася в бік президента і його соратників, яких у студії не було.

«У нас керує не інтелект, а хабарі», — казав кандидат від партії «Укроп» Олександр Шевченко. Він також ствердив, що «двійника» на виборах матиме не тільки Юлія Тимошенко, а й він. Ідеться про є екс-міністра екології Ігоря Шевченка. Зауважмо, що цей носій найпоширенішого в Україні прізвища розпочав політичну кар’єру раніше за пана Олександра.

Також Олександр Шевченко дорікнув Петру Порошенку за використання гасел, із якими начебто раніше йшли на вибори Володимир Путін та його партія «Єдина Росія». Хоча ця неправдива інформація, заснована на сфальшованій картинці, на той час уже була спростована.

Навели в ефірі рейтинги, базовані на спільному опитуванні центру «Соціальний моніторинг» та кількох інших організацій. За ним, перше місце посів Володимир Зеленський із 15,2 % підтримки, Юлія Тимошенко має 12,9 %, а нинішній глава держави — 10,1 %.

«Маніпуляції будуть на всіх рівнях», — висловив передбачення журналіст Станіслав Речинський, відомий негативним ставленням до нинішньої влади.

На завершення ефіру «Права на владу» ведучі згадали про пропозицію Віктора Медведчука надати окупованій частині Донецької та Луганської областей автономію. Із цієї нагоди співведучий Сергій Іванов ствердив, що подібні ініціативи Медведчука вигідні владі. У студії не було нікого, хто міг би йому опонувати або відповісти на цей закид.  

8 лютого, «Ехо України», Прямий канал

На програму завітали: народна депутатка Оксана Корчинська (Республіканська партія Ляшка), народні депутати Антон Геращенко («Народний фронт») та Олексій Гончаренко (Блок Петра Порошенка); екс-міністр юстиції Олександр Лавринович; заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак; аналітик із Білорусі Ігар Тишкевіч; екс-народний депутат від «Свободи» Едуард Леонов; політконсультантка Катерина Одарченко; політичний експерт Тарас Чорновіл; політик і громадський діяч Дмитро Корчинський. Згодом до дискусії долучилися представник громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я Євген Гончар; екс-міністр охорони здоров’я Микола Поліщук та заступник голови Українського лікарського товариства Костянтин Надутий. Загалом, ефір відвідали 11 чоловіків та 2 жінки.

Перша тема — проголосовані Верховною Радою зміни до Конституції, що закріплюють рух до ЄС і НАТО. Перед запрошенням гостей ведучий Матвій Ганапольський наголошував, що, за результатами опитування глядачів Прямого каналу, участь у якому взяли 46 тисяч глядачів, 95 % висловилися за євроатлантичний курс України. Очевидно, підкреслюючи таким чином, що дії президента і його команди підтримує значна частина громадян. Хоча насправді ці цифри свідчать лише про вподобання аудиторії його ток-шоу.

«Закінчився період багатовекторності України», — нахвалював рішення прихильний до влади політексперт Тарас Чорновіл. Хоча 12 років тому стверджував, що членство в альянсі нашій державі не потрібне. Прибічникам влади опонували екс-міністр Олександр Лавринович, народний депутат Антон Геращенко та аналітик Ігор Тишкевич, які говорили про те, що за теперішньої корупції Україні годі сподіватися на членство в НАТО і ЄС.

Зі скептиками не погоджувався заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак: «Чотири роки тому Петро Порошенко говорив про безвіз… а згодом ми створили такі умови, що європейські країни просто не змогли нам його не дати».

Далі йшлося про вибори. Показали кадри програми «Право на владу» на «1+1», де напередодні кілька кандидатів підписали меморандум про чесні вибори. «Чи не будуть вони тепер грати спільно?» — супив брови Ганапольський.

Далі в сюжеті про кандидатів автори навели рейтинг маніпуляторів та заяви кандидатів, яких ловили на неправді. Ретельно пройшлися, зокрема, по Володимиру Зеленському. Про нинішнього президента не згадували.

Викривати підписантів меморандуму в ефірі «1+1» узявся народний депутат від БПП Олексій Гончаренко. На його думку, під час «Права на владу» кандидати «спалились співпрацею з Коломойським». Крім того Гончаренко назвав Зеленського «профнепридатною (для функцій верховного головнокомандувача. — Авт.) людиною».

Згадали і про кандидата у президенти Юрія Тимошенка, якого Юлія Тимошенко вважає технологією штабу Петра Порошенка.

«Вона знов бреше», — суб’єктивно висловився ведучий. На захист однофамільця лідерки «Батьківщини» став Дмитро Корчинський, заявивши, що пан Юрій — «героїчна людина», бо добровольцем пішов на фронт і всіляко допомагає воїнам і в мирному житті.

У наступному сюжеті йшлося про ситуацію з грошима, які екс-журналіст Дмитро Гнап не передав армії, заяву Анатолія Гриценка про засоби прослуховування, начебто встановлені у його штабі, та про позов Луценка до Гриценка про захист гідності. Про Порошенка знову жодного слова.

Показали на великому екрані і фото Володимира Зеленського з фільтром у вигляді клоунського носа, яким кандидат проілюстрував флешмоб #Яклоун. «Віддавати армії наказ про наступ, він також буде з цим носом?» — відверто зманіпулював Матвій Ганапольський. А Юрій Гримчак наголосив, що «поїздки на схід добре прочищають мозок». Хоча артисти «Кварталу 95» не раз їздили в зону бойових дій.

Згадали і про справу Віктора Медведчука, якому закидають сепаратизм. «Як відвертий ворог може мати два канали?» — поцікавився Корчинський, додавши, що «безсила влада в умовах війни — це розкіш». У цьому ж дусі висловлювався й аналітик Ігар Тишкевіч.

– Хіба влада не може перевірити бізнес Медведчука? — цікавився білорус.

– А ви що, позаштатний працівник Генпрокуратури? — опонував йому Ганапольський.

Завершили обговоренням відсторонення з посади Уляни Супрун, перед тим показавши сюжет про ефективну роботу екс-очільниці МОЗ та давши пряму мову її опонентів — Олега Ляшка та Юлії Тимошенко.

Схвальні слова на адресу урядовиці перервав заступник очільника Українського лікарського товариства Костянтин Надутий, запевняючи, що «мафію (лікарську. — Авт.) не можна перемогти, а лише очолити» та що в Україні відбулася «демонізація Супрун». Пан Надутий за трудовим договором є помічником народного депутата та екс-очільника МОЗ Олега Мусія, відомого негативним ставленням до Уляни Супрун.

Ближче до закінчення ефіру заступник міністра Гримчак, нахвалюючи реформи в Україні, сказав, що «для їх продовження треба зберегти діючого президента». Зауважень за агітацію він не отримав. Втім в останніх випусках «Еха України» відвертої агітації за Порошенка явно поменшало. Натомість ведучий та гості зосередилися на критиці конкурентів президента.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1646
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду