Випробувані каналом «Сіті»

5 Серпня 2010
11678
5 Серпня 2010
15:40

Випробувані каналом «Сіті»

11678
«1+1» та «Україна» до нового сезону створять власні проекти за форматами, які вже рік транслює регіональний канал
Випробувані каналом «Сіті»

Цього року як ніколи в центрі уваги глядачів нового сезону опиниться контент телеканалу «Сіті»: вже не лише «1+1», а й «Україна» створюють проекти за форматами, які вже рік транслює цей регіональний канал.

 

Показово, що всі ці формати, несподівано обрані загальнонаціональними мовниками, не нові і на британських каналах транслюються вже не перший рік: зокрема, Wife Swap («Міняю жінку», «1+1») виходить на Channel 4 з 2003 року, Ladette to Lady («Від босячки до леді», «1+1») на ITV з 2005 року, а How to look good naked («Оголена красуня», «Україна») знову на Channel 4 з 2006 року. Тобто побачити ці всі формати в ексклюзиві можна було як мінімум ще чотири роки тому. Тож виходить, що ці проекти досить довго залишалися не поміченими нашими каналами, поки їх не почав транслювати «Сіті».

 

І ще один цікавий факт - усі ці формати не було адаптовано в Росії. Тому український глядач не мав змоги подивитися найближчу до свого життя версію цих реаліті на російських каналах, а це, у свою чергу, додає ефекту новизни таким проектам. Як неодноразово зазначали в коментарях ТК медіаменеджери, канали здебільшого не ризикують купувати зовсім неперевірений продукт і, зокрема, формати, не перевірені російським ринком. Звісно, деякі адаптації з'являються в Україні раніше, ніж у Росії, але таких прикладів меншість.

 

Реаліті проти талант-шоу. «1+1»

 

Тест на рейтинговість і життєздатність в ефірі великих каналів минулого сезону на відмінно здав формат Wife Swap (виробник - RDF USA), який із британського «Обміну дружинами» перетворився на український «Міняю жінку». Цей проект став вирішальним у виборі нового формату «1+1», і вже в осінньому сезоні «Плюси» відмовилися від продовження «Суперзірки», до того ж планують не лише запуск міжнародної «Міняю жінку - 2», а й інших конфліктних реаліті-шоу («Без мандата», «Сусідські війни»). Повернення в ефір реаліті має стати альтернативою активному розповсюдженню по всіх каналах талант-шоу, адже і СТБ («Україна має талант, «Х-фактор», «Танцюють всі!»), і Новий («Україна сльозам не вірить»), і «Україна» («Народна зірка - 3»), а тепер ще й Перший національний (відбір учасника для «Євробачення») продовжать шукати танцювальні, пісенні й акторські таланти.

 

Таким чином, орієнтація на подібні формати для «1+1», у першу чергу, дає змогу розвести ніші з СТБ (принаймні, на цю осінь).

 

Окрім згаданих форматів, канал знайшов ще одну цікавинку у свого «міського партнера по холдингу» і вже розпочав кастинги на проект From Ladette to Lady - «Від пацанки до панянки». Це реалаті-шоу ще за часів президентства НТКУ Віталія Докаленка частково виходило на Першому національному (виробник - RDF Television, RDF USA/Trump Productions LLC), однак із січня 2010 року з'явилось в ефірі «Сіті». За перші півроку ефіру проект закріпився у п'ятірці найрейтинговіших зарубіжних шоу на каналі.

 

«Від пацанки до панянки» - черговий проект із серії перетворення з попелюшки на принцесу, спрямований на молоду жіночу аудиторію «1+1». За умовами формату, 10 дівчат віком від 18 до 30 років потрапляють у так звану школу вишуканості, де намагатимуться перетворитися на світську леді.

 

Така кількість нових реаліті дозволить «1+1» повернути в прайм вертикальне програмування. Хоча, звісно ж, успіх усіх проектів залежатиме не стільки від самих форматів, як від якості їх виробництва.

 

Перевтілення у красуню для ТРК «Україна»

 

Пошук ідей у проектах, віднайдених «Сіті» для «1+1», - цілком природній процес, канали входять в один холдинг і координують власні закупки та виробництво. І основний канал може обирати продукт для власного виробництва з огляду на результати виходу оригінальної версії на регіональному каналі. До того ж, нещодавно гендиректор «Сіті» Віталій Докаленко очолив власне виробництво всієї групи.

 

Однак окрім «1+1» до процесу певною мірою долучилась і ТРК «Україна», яка підшукала собі формат, що з березня 2009 року виходить на «Сіті», - How to look good naked (виробник - Maverick Television) - «Оголена красуня». Взагалі, канал уже не перший рік намагається знайти для своєї аудиторії проект у форматі Makeover. Два роки тому були спроби запустити проект «На 10 років молодше» компанії Target Entertainment, однак тоді він не мав високих показників, тому й спроб його продовжити не передбачалось. За словами провідного продюсера проекту «Оголена красуня» Оксани Тараненко, ідея How to look good naked в першу чергу зацікавила канал «психотерапевтичним аспектом шоу, адже героїні не пропонують худнути чи робити пластику, а допомагають змінити ставлення до себе та свого тіла».

 

З проектів, у яких «звичайним жінкам» намагаються створити новий образ чи змінити імідж без хірургічного втручання, в українському ефірі з'являлися переважно російські шоу: наприклад, «Модний вирок» (українську версію кілька років назад намагався робити канал «Інтер») або «Зніміть це негайно» (на сьогодні цей проект виходить на каналі ТЕТ). Також Оксана Тараненко наголошує: на сьогодні каналу в цьому форматі цікавий «аспект реаліті», який дозволить побачити «справжні емоції учасниць на кожному з етапів перевтілення».

 

Окрім цього формату на регіональному каналі «Україна» - ТРК «Донбас» - з 5 квітня виходить дитяча програма «Телепазлики», дуже схожа за ідеєю на проект «Містер Мейкер» (з 2007 року транслюється на ВВС). Програма в оригінальній версії також виходить на «Сіті». Британське інтерактивне шоу розповідає про те, як діти роблять своїми руками різні цікавинки з будь-яких матеріалів, а в кінці програми - інтерактивна частина у вигляді пазла.

 

Банк ідей на «Сіті»

 

З огляду на тенденцію уваги до зарубіжних програм, що виходять на «Сіті», спробуймо простежити, який продукт є нині найрейтинговішим на каналі і які формати потенційно також можуть стати кандидатами на створення української версії.

 

 

Як бачимо, перші позиції посідають саме ті проекти, формати яких нещодавно придбали «1+1» і ТРК «Україна». Попри це, найрейтинговішим на сьогодні є «Таємне життя жінок» (формат Secret Lives of Women, виробник Kaos Entertaiment), яке з березня минулого року транслюється на «Сіті». Це нічне реаліті-шоу, у якому виходять відверті інтерв'ю з жінками «екзотичних професій» (крадійки, шахрайки, медіуми та ін.).

 

Окрім цього в безпосередній близькості до проектів, якими вже зацікавилися великі канали, перебувають ще три програми. По-перше, це кулінарне шоу «Школа кулінарії Розмарі Шрейгер» (Rosemary Schrager's School For Cooks, виробник RDF Television), на «Сіті» проект виходить уже більше року. За форматом - це також реаліті, в якому шеф-кухар одного з провідних ресторанів проводить змагання у приготування вишуканих страв серед аматорів за річний контракт на практику у ресторані. Програми «Модельна агенція Дженіс Джексон» (Janice Dickinson Modeling Agency, виробник - Little Pond Television, Inc. та FremantleMedia North America) та «Суперняня» (Supernanny, виробник- Ricochet) - також реаліті-шоу: в першому супермодель відкриває власне агентство, куди запрошує дівчат, навчає їх та влаштовує на роботу, а в другому колоритна няня приходить наводити лад у родинах, де діти «повністю вийшли з-під контролю».

 

Звісно, наразі до кінця не відомо, яке майбутнє підготувала група «1+1» більшості своїх каналів, але принаймні однією з місій «Сіті» вже стала перевірка на міцність нових, ще не вподобаних навіть російськими мовниками форматів - для подальшої адаптації найбільш успішних уже на «Плюсах», а може - й на інших каналах.

 

Фото - devicegadget.ru

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11678
Теги:
Читайте також
16.07.2010 17:09
Наталія Данькова
71 293
24.06.2010 15:42
Наталія Данькова
12 816
18.05.2010 11:47
Наталія Данькова
, Оксана Ситник
22 194
15.04.2010 08:56
Наталія Данькова
29 145
05.03.2010 09:19
Наталія Данькова
54 652
15.02.2010 07:21
Наталія Данькова
18 099
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду