Про що говорили в етері спільного телемарафону 18 липня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення. З липня ми також запустили моніторинг російськомовного марафону «FreeДом».
Телеканали: «Інтер», «1+1», «Рада», ICTV/СТБ, Суспільне.
У блоці «Інтера» показували здебільшого новинні сюжети. До нічної студії на розмову запросили волонтера Віталія Саламаху та вимушену переселенку Альону Антонюк.
У першій частині блоку «1+1» транслювали ток-шоу «Нічна варта». Ведучі поговорили про умови життя військових із командиром батальйону оперативного призначення Нацгвардії імені Сергія Кульчицького з позивним «Мустанг». Також показали традиційну рубрику, де спростовують російські фейки. Учасником обговорення цього разу став керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов.
Також традиційно вже для «1+1» у гостьову студію запросили нардепа групи «За майбутнє» Ігоря Фріса. Він розповів про релокацію підприємств та пов'язані із цим зміни у законодавстві.
Відсторонення голови СБУ Івана Баканова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової обговорили із заступником керівника Офісу президента Андрієм Смирновим. Чиновник пояснив, чому президент має повне право ухвалювати подібні рішення. Втім, за словами Смирнова, говорити про звільнення Баканова та Венедіктової зарано (хоча, як ми знаємо, президент про це таки говорить).
Команда «Ради» організувала виїзну вуличну студію в Ірпені. Про ситуацію у регіонах говорили з головою Донецької ОВА Павлом Кириленком, в.о. голови Херсонської ОВА Дмитром Бутрієм, пресофіцером Миколаївської ОВА Дмитром Плетенчуком, міським головою Харкова Ігорем Тереховим, міським головою Ірпеня Олександром Маркушиним.
Далі в ефірі обговорювали результати музичного конкурсу Yuna. Цього року вручення нагород не буде, їх виставляють на благодійний аукціон, щоб зібрати гроші, які підуть на закупівлю медичного обладнання. Детальніше про це розповів співак Артем Пивоваров, один із цьогорічних переможців конкурсу.
У блоці каналу ICTV/СТБ Євген Каплін, керівник гуманітарної місії «Пролісок», розказав про те, як допомагають переселенцям у Дніпрі, Полтаві, Вінниці та інших містах. Говорили й про евакуацію тяжко хворих людей, які живуть на поки що окупованій території. З початку повномасштабної війни з Луганщини, Донеччини і Харківщини вдалося евакуювати понад сім тисяч людей.
Вадим Карп’як розпитав голову правління НАК «Нафтогаз» Юрія Вітренка про те, чого українцям чекати взимку. Опалювальний сезон 2022-23 буде вкрай складним через війну, і питання не лише у кубометрах газу, а й у тому, що окупанти б’ють по цивільних об’єктах. Зараз компанія та уряд працюють над тим, щоб забезпечити накопичення потрібних обсягів газу. Реальні обсяги споживання впали, оскільки не працюють великі підприємства, пояснив Вітренко. На опалювальний сезон мало б вистачити 15 мільярдів кубометрів газу, але уряд хоче перестрахуватися і накопичити 19 мільярдів.