Голова Нацради пропонує звільняти «прострочених» членів парами

6 Квітня 2010
31092
6 Квітня 2010
19:28

Голова Нацради пропонує звільняти «прострочених» членів парами

31092
Володимир Манжосов пропонує Верховній Раді не звільняти одразу всю парламентську четвірку. Засідання Нацради може відбутися вже завтра.
Голова Нацради пропонує звільняти «прострочених» членів парами

Володимир Манжосов пропонує Верховній Раді не звільняти одразу всю парламентську четвірку. Про це новообраний голова регуляторного органу заявив в інтерв'ю «Детектор медіа».

 

Як відомо, Володимира Манжосова було призначено членом Нацради, і в той же день регулятори зібралися на засідання, де обрали пана Манжосова головою. До цього останнє засідання Нацради відбувалося 12 лютого, тобто майже 2 місяці регуляторний орган не збирався за відсутності кворуму. Тому зараз на порядку денному чимало запитань, що потребують нагального вирішення.

 

ТК вдалося поспілкуватися з новообраним керівником, перехопивши пана Володимира між погоджувальною нарадою в Нацраді та  Верховною Радою. Як пояснив новообраний голова регуляторів, він збирається зараз обговорити з депутатами ситуацію по парламентській четвірці.

 

- Ви ж знаєте, що зараз зареєстровано чотири постанови щодо звільнення членів Нацради Тетяни Лебедєвої, Віктора Понеділка, Юрія Плаксюка та Віталія Шевченка. Але я вже попередньо розмовляв з багатьма депутатами, переконуючи їх, що так чинити неможливо, бо ми зупинимо Нацраду на два місяці мінімум, а може, враховуючи ситуацію в парламенті, й на півроку, - сказав він ТК.

 

- Якою є ваша пропозиція до депутатів?

- Винести спочатку в зал постанови щодо двох членів. Одна кандидатура - це Юрій Плаксюк, який має нове призначення на посаду голови Держкомтелерадіо. Його треба звільняти з Нацради, щоб він мав можливість приступити до виконання обов'язків у комітеті. А другу кандидатуру ми лишаємо на розсуд Верховної Ради. Далі треба оголосити конкурс, який провести у мінімальні передбачені законом терміни. Дивіться: після звільнення спочатку треба опублікувати оголошення про конкурс, далі 21 день відведено на подання кандидатур, а 14 днів закон передбачає на розгляд у комітеті - і от цей термін бажано скоротити до 1 - 2 днів, щоб мати дієздатний регуляторний орган у сфері телебачення і радіомовлення. І вже потім, коли буде вирішено питання з цими двома призначеннями, звільнити інших двох членів Нацради і оголосити конкурс на дві інші посади.

 

- Чому засідання щодо обрання голови проходило на диво оперативно: видали указ - і тут же в Страсну п'ятницю увечері зібралися?

- Вийшло так, що після того, як 1 квітня Юрія Плаксюка було обрано головою Держкомтелерадіо, Нацрада не мала жодного керівника: голови немає, першого заступника немає, немає відповідального секретаря, заступника призначено в інше відомство. Немає навіть керівника апарату, який у разі  відсутності вповноважених керівників з-поміж членів Нацради, має підписувати фінансові документи і таке інше. І якби на цьому тижні була, приміром, відставка парламентської четвірки, то Нацрада опинилась би в патовій ситуації.

 

- Щойно відбулася погоджувальна нарада. Коли буде засідання і які питання винесено на нього?

- Зараз це питання ще вирішується. Можливо, засідання відбудеться завтра (тобто у середу, 7 квітня - ред.). Бо в Нацраді накопичилося вже понад 200 питань, які потребують негайного вирішення.

 

- Серед цих питань є питання по конкурсу від 27 січня - на малопотужні передавачі?

- Ні. Лише безконфліктні технічні питання, які давно чекають на вирішення.

 

- Коли буде призначено ще одного члена президентської четвірки?

- Це запитання не до мене, а до Адміністрації Президента.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
31092
Теги:
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду