Олена Ніцко закликала медіа долучатися до вже зареєстрованих органів співрегулювання
Після реєстрації органів співрегулювання в аудіальній, аудіовізуальній та онлайн-сферах медіа можуть долучатися до роботи над створенням правил поширення інформації. Про це 17 липня під час круглого столу «Практичні питання регулювання та співрегулювання друкованих медіа відповідно до закону "Про медіа"» розказала членкиня Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олена Ніцко.
«Ми зараз можемо долучати аудіальні, аудіовізуальні медіа та онлайн вступати в органи співрегулювання, щоб почати безпосередньо ту роботу, яка покладена на органи співрегулювання. Це створення мовних кодексів та організація експертиз», — сказала Олена Ніцко.
Найперше завдання органів співрегулювання — напрацювати правила щодо мови ворожнечі.
Нагадаємо, торік набула чинності одна з головних новацій закону «Про медіа» — створення органів співрегулювання. Законом передбачено створення п’яти органів спільного регулювання в різних сферах. У трьох із цих сфер уже працюють робочі групи: в аудіовізуальній сфері до неї ввійшли представники медіагруп, Суспільного, Megogo тощо; в аудіальній сфері до неї також увійшли представники найбільших радіогруп, Суспільне та Megogo, а у сфері онлайн-медіа — 12 осіб, зокрема й представники «Детектора медіа». Вони мають зареєструвати органи співрегулювання й ухвалити їхній статут. Надалі членом органу спільного регулювання в певній сфері медіа може стати будь-який ліцензіат, реєстрант чи об’єднання підприємств-суб’єктів. Вони мають подати заяву на вступ. Детальніше про органи співрегулювання читайте в матеріалі «Детектора медіа».