Ольга Руденко: 70% фінансування The Kyiv Independent — це внески за клубною моделлю
Понад 70% фінансування українського англомовного видання The Kyiv Independent становлять разові та щомісячні внески за клубною моделлю. Про це розповіла головна редакторка видання Ольга Руденко в інтерв’ю «УП.Життя», відповідаючи на питання, як редакції вдалося досягти фінансової незалежності.
«Ми маємо membership model, клубну модель — розбудовуємо спільноту, члени якої підтримують нас благодійними внесками. Понад 70% нашого фінансування — це щомісячні і разові внески», — сказала Руденко.
Вона пояснила, що членська модель відрізняється від передплати тим, що жодні матеріали на сайті не закриті. «Весь наш контент доступний для всіх. Але люди вірять в нас і обирають добровільними внесками підтримувати нашу роботу», — каже редакторка.
Руденко розповіла, що формувати membership model редакція почала з самого запуску Kyiv Independent у листопаді 2021 року, і це не було стихійним рішенням. «Membership model для нас — це не лише про фінанси. Це також відчуття, що є велика кількість людей по всьому світу, які вірять в нашу роботу. Людей, які готові підтримувати незалежну журналістику. Це дуже цінно», — каже Руденко.
До початку повномасштабної війни видання мало приблизно 800 підписників. Навесні 2022 року стався сплеск до 6—7 тисяч членів клубу, але «потім стався відкат і почалася дуже важка робота зі збільшення спільноти». Вже на початку 2023 року команда напрацювала число у 10 тисяч передплатників. Наразі редакція досягнула свого максимуму в 11 тисяч платних підписників.
«В західних колах це може вважатися не дуже великою цифрою, але для українського медіа це значуще досягнення», — каже головна редакторка.
Крім регулярних, за словами Руденко, видання отримує також разові внески, в тому числі від філантропів. Наприклад, роботу відділу розслідувань воєнних злочинів великим внеском підтримав фонд Microsoft.
Також редакція має невеликі комерційні проєкти. «Ми усвідомлюємо, що краще отримувати фінансування з різних джерел і бути таким чином більш стабільними та захищеними від можливих ризиків», — резюмує Руденко.
Вона також вважає, що членська модель фінансування є цілком можливою і релевантною для медіа, які працюють на українську аудиторію. «Не варто спиратися на думки, що в українців менше грошей або нема культури платити, тому не треба навіть пробувати. Раніше більшість медійників вважала, що українці не будуть платити за контент, а зараз ці ж медійники вже впроваджують пейвол або систему донатів», — каже редакторка.
На думку Ольги Руденко, підтримка української армії не повинна виключати донати на медіа, адже «українські незалежні медіа відіграють надзвичайно важливу роль у майбутній перемозі й у тому, якою країною Україна прийде до цієї перемоги».
Читайте також:
- Робота якісних українських ЗМІ також наближає перемогу. Не треба боятися просити гроші на роботу медіа
- Ольга Руденко, The Kyiv Independent: Наша основна аудиторія – США і Канада, далі йде Західна Європа
- Ольга Руденко: The Kyiv Independent хоче стати головним англомовним медіа від Центральної Європи до Центральної Азії
Фото з архіву редакції