Ганна Красноступ братиме участь у відборі на посаду члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення
Директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики Ганна Красноступ братиме участь у відборі кандидатур на посаду члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Її кандидатуру висунула Національна спілка журналістів України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова спілки Сергій Томіленко. У коментарі «Детектору медіа» Ганна Красноступ підтвердила цю інформацію.
Ганна розповіла, що вирішила взяти участь у відборі, тому що Нацрада — це ключовий орган, який відповідає за всю медійну сферу. Після вступу в силу закону «Про медіа» повноваження регулятора розширились на всі медіа.
«Хочу брати безпосередню участь у прийнятті управлінських рішень, які впливають на розвиток сфери», — сказала Красноступ. Ключові пріоритети стосуються інформаційної безпеки та відновлення. «Своїми пріоритетами я бачу інформаційну безпеку, створення умов для медіаграмотності населення, гендерну рівність, соціальну інклюзію в медіа. Також серед пріоритетів — створення сприятливих умов для функціонування медіа в Україні. Сподіваюсь на підтримку галузі та різних медіа», — додала Ганна в коментарі «Детектору медіа».
Сергій Томіленко у своєму дописі зазначив, що рішення про підтримку Ганни Красноступ 15 березня ухвалив секретаріат НСЖУ. За його словами, розглядались також кандидатури т. в. о. начальника відділу внутрішніх комунікацій Командування Сил територіальної оборони ЗСУ, секретаря НСЖУ Володимира Данилюка, локального продюсера, фіксера, перекладача з Одеси Артема Перфілова і начальниці комунального підприємства «Муніципальна телевізійна мережа» (Запоріжжя) Ірини Полієктової. Володимир Данилюк під час засідання Секретаріату зняв свою кандидатуру, оскільки має нагальні обов'язки по військовій службі.
Нагадаємо, парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформполітики 29 лютого 2024 року оголосив відбір кандидатур на посаду члена Нацради.
Конкурс оголошений через те, що в нинішнього члена регулятора Максима Онопрієнка, обраного за парламентською квотою, у травні завершуються повноваження.
30 травня 2019 року Верховна Рада призначила членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Максима Онопрієнка — генерального директора запорізької телерадіокомпанії TV5 (кінцевий власник — Рінат Ахметов), висунутого «Всеукраїнською асоціацією мовлення громад».
Останні ротації нинішнього складу членів регулятора відбулись у 2021 році. 15 грудня Верховна Рада призначила членами Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення за своєю квотою Ольгу Герасим’юк, Олега Черниша та Олександра Бурмагіна.
Членів Нацради обирають терміном на п’ять років. Відповідно до закону «Про медіа» Національна рада складається з восьми осіб. Верховна Рада України і Президент України призначають по половині складу Національної ради. Відбір і призначення кандидатів на посаду члена регулятора відбувається на конкурсних засадах. Президент призначає свою четвірку указами, а парламентську четвірку депутати обирають більшістю голосів.
Фото: фейсбук-сторінка Сергія Томіленка