Верховна Рада обрала Герасим’юк, Бурмагіна та Черниша членами Нацради

Верховна Рада обрала Герасим’юк, Бурмагіна та Черниша членами Нацради

15 Грудня 2021
2447
15 Грудня 2021
11:56

Верховна Рада обрала Герасим’юк, Бурмагіна та Черниша членами Нацради

2447
На ці посади претендувало ще 11 кандидатів.
Верховна Рада обрала Герасим’юк, Бурмагіна та Черниша членами Нацради
Верховна Рада обрала Герасим’юк, Бурмагіна та Черниша членами Нацради

15 грудня Верховна Рада призначила членами Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення за своєю квотою Ольгу Герасим’юк, Олега Черниша та Олександра Бурмагіна.

Ольга Герасим’юк наразі є головою Нацради, Олег Черниш – її заступником. Олександр Бурмагін – медіаюрист ГО «Платформа прав людини».

Раніше у фракції «Слуга народу» підтвердили, що підтримуватимуть саме ці три кандидатури.

Також на посади в Нацраді претендувало ще 11 кандидатів.

Зазначимо, що ще 4 липня 2019 року завершився п’ятирічний строк повноважень трьох членів Нацради з парламентської четвірки: Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. 31 жовтня 2019 року Верховна Рада проголосувала за їхнє звільнення, але вони продовжували виконувати обов'язки до моменту призначення нових членів. Заради такої можливості парламент відкоригував закон, змінивши процедуру ротації членів Нацради. 

На вакантні місця ще у 2019 році подали заявки 15 осіб. Однак після того, як відбулась перевірка інформації кандидатів у березні 2020 року, розпочався карантин. У серпні свої заявки поновило 13 кандидатів. Ольга Хмарук та Олександр Божков свої кандидатури зняли.

Після відновлення можливостей для проведення конкурсу у часи карантину Верховна Рада вирішила поновити конкурс на відбір членів Нацради за своєю квотою. 

Під час розгляду кандидатур у комітеті Ольга Герасим’юк зазначила, що пріоритетом для неї є інформаційна безпека. Також вона згадала про підтримку мовників та провайдерів на межі окупованих територій: «Ми маємо добитись статусу територій з особливим режимом мовлення».  

Крім цього, вона звернула увагу на роботу із досягнення максимально безпечних норм в онлайні, а також на нагляд за додержанням квот. Ольга вважає пріоритетними напрямками регулювання та співрегулювання, розвиток СМ тощо.

Олександр Бурмагін презентуючи свій досвід, зазначив, що він співпрацює як експерт із програмою ООН, офісом Ради Європи, Венеціанською комісію. Останні п’ять років розробляв законопроєкти, один з них – закон «Про медіа».

«Україна зараз в складному інформаційному становищі. Проблемою також є те, що застаріле законодавство. На мою думку, у таких складних умовах роль регулятора є вирішальною та значною. Має збалансувати інтереси держави, аудиторії та компаній, які працюють на ринку», – сказав він.

А Олег Черниш планував продовжувати працювати над впровадженням цифрового мовлення, розвитком мереж СМ та роботою з провайдерами.

Нагадаємо, наприкінці вересня парламентський Комітет з питань свободи слова, який очолює Нестор Шуфрич, висловив занепокоєння щодо відсутності ротації членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. І з цього приводу комітет вирішив звернутися до спікера Верховної Ради.

Фото: УП

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2447
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду