Forbes повертається в Україну

Forbes повертається в Україну

30 Березня 2020
4712
30 Березня 2020
18:28

Forbes повертається в Україну

4712
Головним редактором «Forbes Україна» став Володимир Федорін. Він у 2010-2013 роках очолював українську версію Forbes, яку видавав «Український медіа холдинг».
Forbes повертається в Україну
Forbes повертається в Україну

Журнал «Forbes Україна» почнуть видавати цієї весни, він виходитиме десять разів на рік українською та російською мовами. Інтернет-видання вийде в другій половині 2020 року. Про це 30 березня повідомляється на сайті Forbes.

Новим видавцем журналу стало ТОВ «Уяви!» Артура Гранца та Володимира Федоріна.

Раніше ЗМІ писали, що головною редакторкою відновленого «Forbes Україна» може стати колишня заступниця головного редактора Kyiv Post і колишня виконавча директорка «Громадського телебачення» Катерина Горчинська.

Вона 30 березня повідомила, що дійсно з лютого 2019 року працювала зі словацькими видавцями Barecz&Conrad, які обрали її як головну редакторку українського видання.

За її словами, словацькі видавці понад рік вивчали український ринок, розмовляли з рекламодавцями, працівниками Forbes та потенційно новою командою. «Вони зареєстрували компанію в Україні, знайшли ключових співробітників, відкрили банківський рахунок і були за крок від підписання договору про оренду. І прийняли рішення не заходити на український ринок. Випереджаючи питання про те, чому так вийшло, коротка відповідь: їм погрожували. Є відповідь довша, але там швидше деталі про бізнес-клімат і т.д. і т.п», – розповіла пані Горчинська.

Після цього, у липні 2019 року, вона як потенційний видавець розпочала переговори про ліцензію. Катерина Горчинська знайшла п’ятьох інвесторів, написала бізнес-план, створила нову систему корпоративного управління.

Натомість наприкінці 2019 року у Forbes заявили, що з'явився новий претендент на ліцензію й вони будуть вести переговори з ним. «Критерії переваги були незрозумілі тоді, але тепер зрозуміло, що вони віддали перевагу людині, яка вже це робила», – додала пані Горчинська.

Журнал «Forbes Україна» видавав «Український медіа холдинг» (UMH Group) з березня 2011 року. Останній номер вийшов у січні 2017 року, а сайт припинив оновлення місяцем пізніше. У березні 2017 року звільнився головред видання та частина команди.

Володимир Федорін очолював «Forbes Україна» з моменту запуску і до серпня 2013 року. Він залишив видання через продаж «Українського медіа холдингу» Борисом Ложкіним і його партнерами Сергію Курченку.

Американська компанія Forbes Media розірвала угоду з UMH Group у 2014 році, використавши пункт договору про настання випадку «форс-мажору». Американська сторона наголосила, що асоціація бренду Forbes із Сергієм Курченком завдали шкоди бренду через цензуру та втручання в редакційну політику.

31 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва виніс рішення, що Forbes Media LLC правомірно розірвав угоду з UMH Group щодо випуску журналу в Україні. Відтак UMH Group і пов'язаним з ним структурам заборонили використовувати торговельну марку Forbes і вести будь-яку діяльність, пов'язану з цим брендом. Перед тим UMH Group програв ще три суди против Forbes Media.

У 2018 році американська компанія Forbes Media повідомляла про плани знову вивести журнал Forbes на український ринок.

У травні 2019 року стало відомо про можливе повернення Forbes в Україну до кінця 2019 року. Його видавцем мала виступити словацька компанія Barecz & Conrad Media, яка володіла франшизами Forbes у Словаччині, Чехії, Австрії та Угорщині. Головним редактором відновленого «Forbes Україна» могла стати колишня заступник головного редактора Kyiv Post і колишня виконавча директорка «Громадського телебачення» Катерина Горчинська.

У серпні 2019 року пресслужба UMH Group повідомила, що сайт видання «Forbes Україна» перестав працювати через несплату за доменне ім’я.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4712
Читайте також
18.06.2018 14:20
Дар’я Мещерякова
для «Детектора медіа»
1 645
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду