Верховна Рада звільнила членів Нацради Герасим’юк, Ільяшенка та Черниша

Верховна Рада звільнила членів Нацради Герасим’юк, Ільяшенка та Черниша

31 Жовтня 2019
2244
31 Жовтня 2019
16:41

Верховна Рада звільнила членів Нацради Герасим’юк, Ільяшенка та Черниша

2244
Однак вони продовжать виконувати свої повноваження до призначення нових членів регулятора.
Верховна Рада звільнила членів Нацради Герасим’юк, Ільяшенка та Черниша
Верховна Рада звільнила членів Нацради Герасим’юк, Ільяшенка та Черниша

31 жовтня Верховної Ради України проголосувала за звільнення з посад членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. За відповідну постанову проголосували 313 депутатів.

Ольга Герасим’юк, Олександр Ільяшенко та Олег Черниш продовжать виконувати свої повноваження до призначення нових членів регулятора.

Ця постанова набирає чинності з моменту прийняття парламентом. У першому варіанті постанови, яка висувалась на голосування, йшлось про те, що вона набуває чинності після призначення нових членів регулятора.

Однак Микола Княжицький («Європейська солідарність») вважає таке формулювання абсурдним. Оскільки, на його думку, будь-який конкурс на обрання нових членів Нацради може бути визнаний незаконним. Адже постанова вступить у дію лише тоді, коли будуть обрані нові члени, тоді як конкурс на нових членів можна розпочати лише тоді, коли вступить у силу постанова про припинення повноважень. Тому депутати внесли зміни до першого тексту постанови.

Незабаром депутати мають оголосити про новий конкурс на посади членів Нацради за квотою парламенту.

Під час розгляду цього питання у парламенті Микола Княжицький («Європейська солідарність») подякував членам Нацради. Натомість Нестор Шуфрич («Опозиційний блок») та Максим Бужанський («Слуга народу») негативно оцінювали дії регулятора.

Нагадаємо, Ольга Герасим’юк, Олександр Ільяшенко та Олег Черниш були призначені членами Нацради Верховною Радою 4 липня 2014 року терміном на п’ять років. Строк їхніх повноважень мав закінчитися 4 липня 2019 року. Однак 2 жовтня 2019 року парламент змінив процедуру ротації членів Нацради. Згідно з нововведеннями, члени Нацради продовжують виконувати свої обов’язки до дня призначення Верховною Радою України їхніх наступників, за винятком випадків дострокового припинення повноважень.

Припинення повноважень члена Нацради відбувається постановою Верховної Ради України.

29 жовтня Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав внесення на розгляд парламенту постанови про припинення повноважень трьох членів Нацради.

Ілюстрація: Скріншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2244
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду