16:13
Вівторок, 29 Жовтня 2019

Комітет гуманітарної політики рекомендував припинити повноваження трьох членів Нацради

934
Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав внесення на розгляд парламенту постанови про припинення повноважень членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольги Герасим’юк, Олександра Ільяшенка та Олега Черниша. Таке рішення комітет ухвалив 29 жовтня.
Комітет гуманітарної політики рекомендував припинити повноваження трьох членів Нацради
Комітет гуманітарної політики рекомендував припинити повноваження трьох членів Нацради

Після того, як Верховна Рада ухвалить відповідну постанову, буде оголошено конкурс на вакантні посади членів Нацради. За словами голови комітету Олександра Ткаченка, конкурс триватиме близько двох місяців.

Ольга Герасим’юк, Олександр Ільяшенко та Олег Черниш були призначені членами Нацради Верховною Радою 4 липня 2014 року терміном на п’ять років. Строк їхніх повноважень мав закінчитися 4 липня 2019 року. Однак 2 жовтня 2019 року парламент змінив процедуру ротації членів Нацради. Згідно з нововведеннями, члени Нацради продовжують виконувати свої обов’язки до дня призначення Верховною Радою України їхніх наступників, за винятком випадків дострокового припинення повноважень.

Припинення повноважень члена Нацради відбувається постановою Верховної Ради України. Парламент на альтернативній основі протягом двох місяців із дня припинення повноважень члена Нацради має призначити його наступника.

Під час розгляду цього питання на засіданні комітету депутат Микола Княжицький («Європейська солідарність») звернув увагу на колізію, яка може заблокувати проведення конкурсу: «Верховна Рада проголосує за постанову, але вона вступить у дію лише тоді, коли будуть обрані нові члени. Тоді як конкурс можна розпочати лише тоді, коли вступить у силу постанова про припинення повноважень».

Олександр Ткаченко йому відповів: «Це ваша особиста думка». Після цього члени комітету підтримали внесення постанови на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, Нацрада складається з восьми членів, половину з яких призначає президент, а половину – обирає Верховна Рада через проведення конкурсу на вакантні посади.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
934
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду