Венедиктов: Сподіваюсь, поруч із російськомовним каналом Зеленського зможуть працювати інші російськомовні медіа
Про це Венедиктов сказав в інтерв'ю виданню «Страна.ua».
«Якщо це буде телеканал за типом BBC World, то я із задоволенням буду його дивитися. Я дивлюся російськомовний BBC і отримую трохи інший погляд зовні. Це збагачує. Я сподіваюся, що натомість російськомовні медіа зможуть працювати і тут. Конкуренція - це завжди добре. Чим більше конкуренції, тим краще. Абсолютно все одно, якими мовами. Якщо цей державний телеканал буде зроблений блискучими журналістами, то я із задоволенням буду його дивитися», - зазначив він.
Раніше повідомлялось, що Олексій Венедиктов має намір відкрити представництво радіостанції в Києві. За його словами, проєкт запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою.
«Українська аудиторія не моя поки. Нас сюди не допустили, я сподіваюся, що нас допустять», - зазначив головний редактор радіостанції.
На уточнення журналістів, що відкриття українського представництва «Эха Москвы» схоже на спробу перехопити ініціативу команди Зеленського по створенню російськомовного каналу, Венедиктов погодився із цим.
«Я перехоплю. Як ви розумієте, радіо "Эхо Москвы" слухають люди, які приймають рішення, і для мене це важливо», - додав він.
Як відомо, в Офісі президента України раніше заявили про намір створити всесвітній російськомовний канал для «боротьби за уми» українців та росіян.
Нагадаємо, 8 серпня головний редактор російської радіостанції «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов розповів виданню «Страна.ua», що одна з цілей його приїзду до Києва - наміри відкрити представництво радіостанції в Києві. За його словами, проєкт запуститься за умови, що буде переглянутий закон про мовні квоти, тому що бюро планує створювати програми російською мовою.
Венедиктов заявив, що запропонував очолити українське представництво Сакену Аймурзаєву - колишньому шеф-редактору «Радио Вести», екс-власкору «Эха Москвы» в Києві. Водночас сам Сакен Аймурзаєв у коментарі «Детектору медіа» сказав, що не чув про це.
Член Нацради Уляна Фещук вважає, що регулятор має відмовити «Эху Москвы» у видачі ліцензії, якщо радіостанція захоче її отримати.
Контрольний пакет акцій ЗАТ «Эхо Москвы» належить «Газпром-Медиа Холдингу». Щодо холдингу у травні 2018 року указом президента України та рішенням Ради національної безпеки й оборони України були запроваджені такі санкції: блокування активів, обмеження торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України — на три роки.