23:23
Субота, 17 Грудня 2016

StarLightMedia закликала глядачів звернутися до кабельних провайдерів

8 118
Медіагрупа StarLightMedia почала показувати на своїх телеканалах рекламний ролик, який закликає глядачів звернутися до їхніх кабельних провайдерів із запитанням про трансляцію цих каналів після 1 січня 2017 року
StarLightMedia закликала глядачів звернутися до кабельних провайдерів
StarLightMedia закликала глядачів звернутися до кабельних провайдерів

13-секундний ролик містить закадровий текст «Увага! Дізнайся у свого оператора кабельних мереж, чи побачиш ти нас після Нового року» і напис: «Зателефонуй оператору кабельного телебачення».

Нагадаємо, 1 січня 2017 року набуває чинності закон про зміну складу універсальної програмної послуги (УПП). Згідно з ним, до складу УПП входять телерадіопрограми ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (нині в процесі створення), парламентського телеканалу «Рада», а також місцеві та регіональні ефірні аналогові й цифрові телеканали, що мовлять у межах не більш як однієї області та не здійснюють ретрансляції програм інших мовників і не володіють іншими ліцензіями на ефірне мовлення в інших областях. Натомість загальнонаціональні комерційні телеканали вилучаються зі складу УПП та переходять до договірних відносин з провайдерами.

28 жовтня директор групи компаній «Тріолан» Вадим Сидоренко оголосив консолідовану позицію провайдерів щодо нових договірних відносин з телеканалами. На думку провайдерів, телеканали, які хочуть максимального покриття в кабельних мережах, повинні платити провайдерами за поширення сигналу. Ті ж телеканали, які захотіли стати платними, потраплятимуть в окремі пакети провайдерів із суттєво меншим охопленням аудиторії, а телеканали і провайдери спільними зусиллями мотивуватимуть глядачів передплачувати ці пакети.

Однак 12 грудня Вадим Сидоренко оголосив, що з 1 січня 2017 року «Тріолан» запроваджує абонплату за кабельне телебачення в розмірі 15 грн на місяць.

Ще влітку телегрупи презентували своє бачення майбутніх договірних відносин з операторами: вони вважають, що провайдери мають платити щонайменше 2,5 гривні з абонента за 20 каналів чотирьох медіагруп. Але після підписання нового закону президентом, станом на початок грудня, за даними видання MediaSat, медіагрупи назвали таку вартість свого контенту для мереж платного ТБ: «1+1 медіа» і StarLightMedia – по 75 коп. з абонента за пакет усіх каналів групи; «Медіа Група Україна» – 45 коп. з абонента за пакет усіх каналів групи; Inter Media Group – 3 грн з абонента за пакет усіх каналів групи. Наразі триває переговорний процес між телеканалами і провайдерами щодо подальших умов співпраці.

Тим часом у ЗМІ почали поширюватися повідомлення про майбутнє відключення телеканалів провайдерами з 1 січня. Зокрема, 7 грудня одеські ЗМІ попередили глядачів про відключення центральних телеканалів із 1 січня.

7 грудня в інтерв’ю «Детектору медіа» генеральний директор компанії «Воля» Джордж Жембері повідомив, що конкретних пропозицій від медіагруп досі не отримував і якщо домовленостей не буде досягнуто вчасно, готовий припинити ретрансляцію телеканалів, як того вимагає новоприйнятий закон.

14 грудня, під час прес-конференції «Обмеження доступу українців до центральних телеканалів: хто залишиться у виграшу?» директор «Ланету» Мар’ян Івасюк анонсував тестове відключення телеканалів найбільших медіагруп у зв’язку з незгодою провайдера з умовами договорів на ретрансляцію контенту, які мовники пропонують укласти з 1 січня 2017 року.

Наступного дня «Ланет» на добу вимкнув телеканали СТБ, Новий канал і ICTV у Києві, Івано-Франківську та Калуші (Івано-Франківська область), назвавши причиною профілактичні роботи у мережі кабельного ТБ. Резервна трансляція була доступна на сайті провайдера та в його Android-додатку.

За даними StarLightMedia, під час цього профілактичного вимкнення у Києві різниця між статистично очікуваним і фактичним охопленням склала 15-20 тис. (близько 2,6%) домогосподарств.

За оцінкою Мар'яна Івасюка, яку він озвучив під час ток-шоу «Шустер Live» на каналі 3S.tv 16 грудня, якщо «Ланет» відключить усі медіагрупи, то втратить близько 20% абонбази протягом двох років.

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8118
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду