13:32
Четвер, 10 Листопада 2016

Держкіно перегляне прокатне посвідчення серіалу «Я дарую тобі щастя»

3 323
Державне агентство з питань кіно вирішило анулювати прокатне посвідчення серіалу «Я дарую тобі щастя», який виходить на телеканалі «Україна». Продакшн зможе подати повторну заявку на його отримання, виправивши помилку в документах. Про це стало відомо сьогодні, 10 листопада, під час засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів
Держкіно перегляне прокатне посвідчення серіалу «Я дарую тобі щастя»
Держкіно перегляне прокатне посвідчення серіалу «Я дарую тобі щастя»

Нагадаємо, 7 листопада телеканал «Україна» розпочав показ романтичної комедії «Я дарую тобі щастя». Напередодні старту показу «Детектор медіа» звернув увагу на схожість цього серіалу на вироблений у Росії в 2015 році серіал «Солнце в подарок». Як уточнили на каналі, серіал був закуплений для показу. У Держкіно у відповідь на запит «Детектора медіа» уточнили, що прокатне посвідчення серіалу «Я дарую тобі щастя» було видано 9 вересня 2016 року і оформлено на компанію «ЕйБіСі Фільм Україна».

10 листопада відбулося засідання Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, яка мала розглянути серіал «Я дарую тобі щастя» на предмет порушення Закону «Про внесення змін до деяких Законів України відносно захисту інформаційного телерадіопростору України», згідно якого, в ефірі українських телекомпаній не можуть бути показані серіали і фільми, вироблені в Росії пізніше 1 січня 2014 року.

Як пояснив членам комісії продюсер «ЕйБіСі Фільм Україна» Віталій Сіренко, «Я дарую тобі щастя» і «Солнце в подарок» - це дійсно ідентичні версії одного й того самого серіалу. Він був запущений у виробництво в середині 2015 року. «Солнце в подарок» отримало прокатне посвідчення в Росії 6 червня 2016 року.

У процесі обговорення з'ясувалося, що на території України знімалося приблизно 60-70% серіалу, решта - в Росії. Сцени в Україні знімала українська знімальна група, в Росії - російська, а розходження в титрах між українською та російською версіями відбулося через «певні умови продажу серіалу на території Росії», а також те, що не всі учасники знімального процесу хочуть фігурувати в титрах в обох країнах. Актори в серіалі знімалися російські, але частково їх оформлювали через польську юридичну особу ABC Film sp. z o.o. задля мінімізації податків. За словами представників продакшну, в документах на видачу прокатного посвідчення для «Я дарую тобі щастя» вони помилково вказали країною виготовлення лише Україну, хоча фактично це копродукція.

Експертна комісія вирішила, що оскільки продакшн сам визнав помилку в документах, то видане на їх підставі прокатне посвідчення слід анулювати. В свою чергу, продакшн може повторно подати для отримання прокатного посвідчення вже правильні документи.

Нагадаємо, раніше активісти ГО «Комітет захисту Києва» звернулися з відкритим листом до голів Нацради і Держкіно з проханням перевірити порушення українського законодавства каналом «Україна», в ефірі якого активісти нарахували понад тридцять фільмів і серіалів, які можуть порушувати закон «Про внесення змін до деяких Законів України відносно захисту інформаційного телерадіопростору України», який вступив у дію 4 червня 2015 року. Згідно з цим законом, в ефірі українських телекомпаній не можуть бути показані серіали і фільми, вироблені в Росії пізніше 1 січня 2014 року.

Як повідомив юридичний департамент каналу «Україна», в списку активістів – фільми і серіали, «щодо більшості з яких на початку 2016 року була проведена перевірка Нацради з ТБ і РМ, а також анульовано ряд прокатних посвідчень. Після анулювання фільми не були в ефірі». Юристи не вказали, яка кількість прокатних посвідчень була відкликана. Прес-служба каналу зазначила, що всі серіали закуплені, але не в Росії, а в «української юридичної особи».

Також 26 жовтня Держкіно відкликало прокатне посвідчення серіалу «Останній коп», який виходив на каналі «2+2». Генеральний продюсер телеканалу «2+2» Гліб Корнілов повідомив про незгоду мовника з рішенням Держкіно та намір його оскаржити.

А 3 листопада стало відомо, що прокатного посвідчення Держкіно позбавило також серіал «Недоторкана» на тій підставі, що його показ на каналі «Україна» порушував закон «Про кінематографію» як серіал, вироблений і вперше показаний в Росії після 1 січня 2014 року.

На фото - кадр із серіалу «Я дарую тобі щастя»

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3323
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду