Нацрада хоче отримувати від Держкіно оперативну інформацію про видані й скасовані прокатні посвідчення

Нацрада хоче отримувати від Держкіно оперативну інформацію про видані й скасовані прокатні посвідчення

19 Травня 2017
1115
19 Травня 2017
18:28

Нацрада хоче отримувати від Держкіно оперативну інформацію про видані й скасовані прокатні посвідчення

1115
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення має наміри звернутися до Державного агентства з питань кіно, щоб воно оперативно інформувало Нацраду про видані та скасовані ним прокатні посвідчення на фільми й серіали.
Нацрада хоче отримувати від Держкіно оперативну інформацію про видані й скасовані прокатні посвідчення
Нацрада хоче отримувати від Держкіно оперативну інформацію про видані й скасовані прокатні посвідчення

Таку пропозицію висловив член Нацради Сергій Костинський на засіданні регуляторного органу 18 травня, коли розглядалося питання призначення перевірки телеканалу «Україна» щодо показу серіалу «Я дарую тобі щастя».

Нацрада планувала призначити перевірку, оскільки телеканал «Україна» показав серіал «Я дарую тобі щастя», прокатне посвідчення на який було анульовано в листопаді 2016 року, коли Держкіно з’ясувало, що це не український серіал, як заявляв правовласник, а продукт спільного виробництва.

На засіданні Нацради 18 травня директор юридичного департаменту ТРК «Україна» Євген Буцан повідомив, що прокатне посвідчення на цей серіал дійсно було анульовано, після чого правовласник надав Держкіно додаткову інформацію, спираючись на яку Держкіно знову видало прокатне посвідчення з уточненою інформацією. Таким чином, телеканал показував серіал, маючи чинне прокатне посвідчення.

Голова Нацради Юрій Артеменко запропонував колегам взяти інформацію до відома та не призначати перевірку. Всі з ним погодилися. А Сергій Костинський запропонував звернутися до Держкіно, щоб отримувати звідти оперативну інформацію про видані й скасовані прокатні посвідчення.

Нагадаємо, напередодні старту показу серіалу «Я дарую тобі щастя» «Детектор медіа» звернув увагу на схожість цього серіалу на вироблений у Росії в 2015 році серіал «Солнце в подарок». Під час засідання Експертної комісії Держкіно в листопаді 2016 року продюсер компанії-правовласника «ЕйБіСі Фільм Україна» Віталій Сіренко повідомив, що «Я дарую тобі щастя» і «Солнце в подарок» - це дійсно ідентичні версії одного й того самого серіалу. Він був запущений у виробництво в середині 2015 року. «Солнце в подарок» отримало прокатне посвідчення в Росії 6 червня 2016 року.

У процесі обговорення з'ясувалося, що на території України знімалося приблизно 60-70% серіалу, решта - в Росії. Сцени в Україні знімала українська знімальна група, в Росії - російська, а розходження в титрах між українською та російською версіями відбулося через «певні умови продажу серіалу на території Росії», а також те, що не всі учасники знімального процесу хочуть фігурувати в титрах в обох країнах. Актори в серіалі знімалися російські, але частково їх оформлювали через польську юридичну особу ABC Film sp. z o.o. задля мінімізації податків. За словами представників продакшну, в документах на видачу прокатного посвідчення для «Я дарую тобі щастя» вони помилково вказали країною виготовлення лише Україну, хоча фактично це копродукція.

Експертна комісія вирішила, що оскільки продакшн сам визнав помилку в документах, то видане на їх підставі прокатне посвідчення слід анулювати. В свою чергу, продакшн може повторно подати для отримання прокатного посвідчення вже правильні документи.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1115
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду