Президент доручив уряду та ГПУ з’ясувати ситуацію навколо харківського каналу АТН

22 Вересня 2011
19372
22 Вересня 2011
11:36

Президент доручив уряду та ГПУ з’ясувати ситуацію навколо харківського каналу АТН

19372
Президент доручив уряду та ГПУ з’ясувати ситуацію навколо харківського каналу АТН

Президент України Віктор Янукович уважно стежить за розвитком ситуації в Харкові щодо конфлікту навколо припинення телевізійного мовлення телеканалу АТН. Про це повідомила прес-секретар глави держави Дарія Чепак, інформує прес-служба президента.

 

За її словами, президент доручив Кабінету Міністрів України та Генеральний прокуратурі України з’ясувати, чи не були порушені права ЗМІ.

 

«Необхідно з’ясувати, чи не були порушені законні права засобів масової інформації і, в разі виявлення таких порушень, вжити відповідних заходів реагування», - повідомила пані Чепак.

 

За її словами, президент вимагає в двотижневий строк доповісти йому про вжиті заходи.

 

До Генеральної прокуратури має намір звернутися і Комітет з питань свободи слова та інформації. Також члени Комітету хочуть особисто відвідати Харків.

 

Нагадаємо, харківський телеканал АТН («Агентство Телевидения Новости») звинувачує міського голову Геннадія Кернеса у «безпрецедентному тиску» та підозрює його у зловживанні службовим становищем, яке призвело до позбавлення каналу можливості виходити в ефір. Зокрема, АТН заявляє, що Геннадій Кернес чинить тиск на Харківську санітарно-епідеміологічну станцію, Харківський ОРТПЦ, провайдер «Датагруп» і «Велком. Телеком». Окрім АТН, було припинене мовлення телеканалів «Фора» і «А/ТВК», які транслювали новини АТН.

 

У свою чергу, Харківська СЕС заявила, що ніякого тиску на органи державного санітарно-епідеміологічного нагляду і, зокрема, на Харківську міську СЕС Геннадій Кернес не чинить.

 

Сам Геннадій Кернес просить Комітет з питань свободи слова та інформації вивчити ситуацію з вимкненням харківських каналів та заперечує тиск зі свого боку. Раніше пан Кернес пояснював заяви АТН тим, що телекомпанія таким чином виконує політичне замовлення та називав цю ситуацію бізнес-історією.

 

Тим часом громадські організації закликають віце-прем'єр-міністра - міністра інфраструктури Бориса Колеснікова просять перевірити дії Харківського ОРТПЦ у ситуації з вимкненням каналів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19372
Читайте також
17.09.2011 14:36
Андрей Черников
48 566
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Я
4809 дн. тому
Да что вы говорите... Президент заинтересовался??? А почему же он не заинтересовался историей с Радио Мелодия, когда те звонили во все колокола и писали ему письма???
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду