«Воля» подає до суду на АМКУ
3 липня Антимонопольний комітет за результатами проведеного дослідження економічної обґрунтованості тарифів на окремі пакети програм провайдера програмної послуги ЗАТ «Воля-кабель» має винести рішення про застосування до компанії штрафних санкцій. Про це стало відомо компанії «Воля-кабель», яка поширила заяву, у якій стверджує, що дослідження використовувалося як важіль впливу на компанію з боку посадовців, та має намір звернутися до суду.
«Сам факт того, що до винесення рішення і до розгляду питання, у пресі з'явилися коментарі "джерел з АМКУ" свідчить про те, що рішення засідання можна вважати наперед визначеним і прийнятим», - заявляють у «Волі-кабель».
Нагадаємо, що на початку березня АМКУ порушив справу за ознаками зловживання ЗАТ «Воля-кабель» монопольним становищем на ринку надання послуг кабельного телебачення у зв'язку з необґрунтованим підвищенням тарифів «Волі». За даними компанії, результати порівняльного аналізу свідчить про те, що фактичний розрахунковий тариф «Волі» на послугу доступу до телепрограм в аналоговому форматі є нижчим, ніж розрахований за альтернативною методикою.
Представники «Волі-кабель» стверджують, що при розгляді справи про їхні тарифи АМКУ припустився порушень матеріального і процесуального характеру:
- було звужено ринок, виділивши лише сегмент доступу до телепрограм через кабель, а інші способи передачі телевізійного сигналу (ефір, супутник, низькочастотні технології, інтернет) не враховувалися, оскільки не є замінниками;
- не проводилося порівняння з цінами інших суб'єктів, які надають аналогічні послуги доступу до телепрограм;
- не наводилися приклади неправомірності витрат ЗАТ «Воля-кабель», які були покладені в розрахунок обґрунтування тарифів.
На думку компанії, ці факти демонструють упереджене ставлення до «Волі-кабель» з боку окремих посадових осіб АМКУ, що є утиском її прав та прав її партнерів. Відтак, ЗАТ «Воля-кабель» заявляє про те, що звертатиметься до суду для захисту своїх прав. Також компанія оголосила, що офіційно звернулася до асоціації «Телекомунікаційна палата України», до центральних органів влади і відповідних правоохоронних органів з проханням дати правову оцінку дій окремих посадовців і корупційної складової цих дій.
«Детектор медіа»