17:53
П'ятниця, 2 Жовтня 2009

Брейн-ринг для дибілів

Брейн-ринг для дибілів

Мені всігда наравились умні пиридачі по тілівізору. Умні - це такі, від яких росте мозг і ніби як углубляєцця, аж приятно стає. Це у мене з дєцтва, када показували Друзя, Бурду і ще одного, каторий потім то лі когото ізнасілував, то лі убив - пострадав од ума, карочі. Був там ше один хароший, по фамілії Ворошилов, тіки от його нікада не показували, просто разрішали німного побалакати з-під стелі. Видно, боялись, що єслі його ще й будуть показувати, то мозг у зрітіля почне в два раза швидше рости й принесе врєд, як отому от знатоку, який когото з'їв чи втопив. Одне тільки в мене було замічаніє до тої програми: вопроси там задавали якісь нудні - я почті нікада не угадував. Пожже появилась програма получче, називалась якось не по нашому; я словарь подивився і сам перевів: пиридача та називалась «Мозговий набір колокольчиків» чи якось так. Ото вже було цікавіше. По-перше, там живі люди між собою сорівнувались, а не з тілівізором, а по-друге, вопроси попадались такі, шоб угадувать легше. Хто перший угадає - тому очко. Така сістєма.

 

Но минали дні, минали ночі, й умні програми такого тіпа спершу почали дєлать тіки для дітей, та й знатока того, шо перегриз глотку якомусь перехожому, кажись посадили. Це був печальний знак, обозначавший деградацію жанра і кінець епохи.

 

Але печаль недовго роїлась у душі моїй, як бджоли-ракоїди, істочнік празника одкрився й забив ключом! Случилось це в святую неділеньку на каналі «1+1».

 

Суть шоу по якійсь неясній причині сильно замаскірували вже самою назвою: «Я люблю Україну!». Путьом дидукції я прийшов до вивода, шо здєлано це було нарошно, для приманювання тої ушлої публіки, яка нікада б не стала дивицця відроджений «Мозговий набір колокольчиків».

 

Начало ще більше озадачило загадками: мичаніє якіхто каров на заставці, замаскіровані під бджіл свині з крилишками, та й сама студія у формі культового амфітіатра, окрашена в синьо-жовті кольори, - все це напоминало якесь крайнє странне зборище баптистів-патріотів або ж програму тіпа «Свободи понарошку», яку вже показували на прошлій неділі.

 

Ведуча, Лідія Таран, вооружонна кірпічної мощі сцинарієм і любов'ю до України, випромінювала нєрвоз шовкопряда, внізапно оказавшогося на безкраєму полі соняхів. Боже-боже, шо їй пришлось пережить! Якби на її місці оказався Козлов - той би не видержав. Но Лідія оказалась стойким звонарем при мозгових колокольчиках, й незворушно дьоргала за положені вірьовочки битих два часа. Мотузки рвались і юмор плавився у мартеновських печах інтілєкта, но Лідія не пошолохнулась почті ні разу (тіки тоді, коли нада було по сцинарію актівно махать руками, ізображая (ні, не жертву) екстаз радості від чергової музикальної паузи, каторих у програму напхали набагато більше, ніж це було в часи отого знатока, шо розстріляв з гранатомьота повний автобус з туристами). Ібо сказано було в її кампутері: «Якщо українць співає - він просто живе!». А якшо він ще й махає при цьому руками - значить, живе він дуже харашо, а не так, як у рикламі Януковича.

 

Тепер перейдем до суті показаного нам шоу. Єзть команди (дві штуки) і капітани команд (дві штуки). В каждій з команд - ще по три героя. Сражаються вони між собою не ради якогось там хрустального кубка - на кону множиство примірників «Великої ілюстрованої енциклопедії України» і горбатий запорожець червоного кольору (одна штука).

 

У дибютному випуску на прю стали жовтий Потап, а з ним Кудлай, Коляденко і одна актріса, й синя Настя Камєнскіх, катора очолила Ліхуту, Монро і одного танцора. Змагацця умом і смікалкою їм довелось аж у шести раундах. Це були трудні шість раундів. Не всі змогли здолати ету дистанцію, не облажавшись по-крупному. Фактічіскі ніхто не зміг. А все тому, шо вопроси то у всій програмі хоть і були тіпа про всяке різне, но на самому ділі - сугубо тематичні. Шо не вопрос - то якась хітрость і подвох про Україну.

 

Уже в началі першого раунду мозгові колокольчики громихнули на славу. «В якому городі і на якому такому базарі виступає ета артістка?», - питає безжальна ведуча. Вніманіє на екран. Там показують женщину, похожу на Таїсію Повалій, яка співає пісню, похожу на «Панно кохання», а в неї за спиною большими буквами написане странне слово «Віцебськ». Команда Ліхути собралась і змогла дать правильну відповідь. Це було начало тривалого і жосткого процеса інтіліктуалного домінування над командою-суперницею.

 

В наступному раунді мозгові колокольчики перетворились на істинний набат ума. Бо присвячений він був мові, а імінно правопису, перекладу і поясненню слів. Самою популярною відповіддю знатоків з обох каманд була: «Шо?».

 

Када нада було правильно написать сложні слова, особо відзначилась Кудлай, яка соорудила нєчто немислиме («інаагурація»), а втім, каманда Насті також не змогла одолєть правописного бєса у слові «вінсерфінгіст».

 

Далі - ше хуже. Перевести без гугла такі сложні словосполучення, як «можжевеловая древесина» чи «работа по совместительству» для обох каманд не представлялось возможним («как ето буде по-украінскі?»).

 

В третьому раунді «мозгові колокольчики» умовкли й учасники програми тупо іграли в упрощонного кракаділа, тільки угадували не животних чи абстрактні поняття, а видатних українців. Більше всього мені запомнилась попитка Насті Камєнскіх обозначити постать Івана Федоровича Драча: «Его имя ассоциируется с... ахахахаха!». Канєшно жи, ето вони бистро угадали.

 

Дальше було всяке. І причому таке, шо ні Ворошилову, ні Козлову не могло дажи примаритись. Шото подобне навряд чи родилось би дажи у фантазії того знатока, який замурував у підвалі дружину начальника жека.

 

Патаму шо почалась канкрєтна демонстрація любові до України, під час якої не тільки вияснилося, шо трускавки - ето слово «західноукраїнського діалекту», а причандали - ето такі капці тіпа в'єтнамок.

 

Ось як це було:

Питання: Який твір Шевченка перекладено на найбільше мов світу?

Відповідь: Кобзар, канєшно.

Питання: Яка наука називалася звіздарством?

Відповідь: Шо?

Питання: Хто проміняв жінку на тютюн та люльку?

Відповідь: Каво? Я украінскій язик ізучала по сіріалу «Дінастія», там била фраза «стули пельку, лярво, а то пику натовчу».

 

Нічого странного, шо в нєкоторих знатоків від такої нагрузки почали здавать нєрви і моторошне хіхікання наводнювало студію, внаслідок чого дажи в голосі Лідії Таран появився сургуч і молотий кохве. А фінальні її слова і вовсє, шо називаєцця, пригалушили: «Ми не питаємо Україну, чи подобається їй, як ми її любимо...». Ну, да, лучче не питать, канєшно. Печально тіки, шо наступного тижня Україну опять любитимуть таким от макаром. Тоість потапом.

 

Фото - mycityua.com

 

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, для «Детектор медіа»
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
78260
Переглядів
Коментарі
Я_рад
13:07 / 19 Жовтня 2009
Блиск!
лол
07:20 / 07 Жовтня 2009
афтор - срочно в школу,учить украинский язык.
ingvar
21:20 / 06 Жовтня 2009
Приятно читать.Настоящий,живой украинский язык.
NN
09:23 / 06 Жовтня 2009
А Лида таки CENSORED, правду сказала Герасимьюк... И неостроумное - как только отошла от суфлера на 5-м, сразу стало очевидно. А не высовывалась бы, мы бы до сих пор пребывали в заблуждении, что это нежная красивая, УМНАЯ и ПЛАСТИЧНАЯ женщина. А оно - неумная, хриплая, поленообразная, тетка. Сашины плюсы гасят звезды)))))))
micka
02:53 / 06 Жовтня 2009
механічний апельбриних! чіотко!))
pokalchuk
22:10 / 05 Жовтня 2009
супер! я плакаль)
T
13:00 / 05 Жовтня 2009
кстати, справедливости стоит заметить, что российские звезды не на много лучше =) как-то была передача "Слабое звено" с российскими зведами. по ходу, они были не лучше. создалось впечатление, что актеры - это не та профессия, при овладении которой, обучают глубоким знаниям в разных сферах и отраслях. зато у актеров свои плюсы и преимущества.OLNZ
принцип
12:37 / 05 Жовтня 2009
Так, українці сміятися вміють лише з сусіда! Я люблю, тебе, Україно!
jean123
12:10 / 05 Жовтня 2009
Дяка Богу, що бодай хтось у змозі написати правду... Ця передача й на мене справила вкрай негативне враження. А надто - постійний вигук ведучої "Геніально!" на банальні правильні відповіді. Таке враження, що просто знати українську мову в нашій країні дано лише геніям... Сором...
Дитилин
01:13 / 05 Жовтня 2009
Классное шоу. Поржать вечером под пиво с тупых звезд. Правильная и нужная программа. Не гоните.
Саша
22:58 / 04 Жовтня 2009
Очень прикольная веселая прога. За...ли уже эти политические ток-шоу и заумные ток-шоу... Если кто хочет стать академиком - дорога в библиотеку или переключись на дискавери. А нормальный среднестатистический украинский человек в воскресный вечер ничего другого смотреть не желает. Вы посмотрите как сделано это шоу: свободно, интерактивно, на украинском тв такого мало
Ната
14:46 / 04 Жовтня 2009
Автор - большая умничка, все написал правильно: и по форме, и по сути. От "Брейн-ринга для дибілів" получила столько же удовольствия, сколько и от "Шахмат для дибілів". Аффтар, пеши исчо!
націоналіст
10:47 / 04 Жовтня 2009
Михайле, чи не могли б Ви описати підпільний стан нашої культури? Чому історію української Церкви, національно-визвольну війну, дисидентство та інші поважні теми виносять в ефір о 3-й годині ночі, а в прайм-таймі дають "Брейн-ринги для дибілів?". Пригадується, як вашу "Останню барикаду" теж витіснили за північ. То що це, політика міністерства культури, чи наші культуртрегери й досі бояться вилізти з окопів?
націоналіст
10:46 / 04 Жовтня 2009
Михайле, чи не могли б Ви описати підпільний стан нашої культури? Чому історію української Церкви, національно-визвольну війну, дисидентство та інші поважні теми виносять в ефір о 3-й годині ночі, а в прайм-таймі дать "Брейн-ринги для дибілів?". Пригадується, як вашу "Останню барикаду" теж витіснили за північ. То що це, політика міністерства культури, чи наші культуртрегери й досі бояться вилізти з окопів?
Дима
01:17 / 04 Жовтня 2009
5 баллов. У меня было примерно такое же впечатление от этой передачи.
Дима
01:17 / 04 Жовтня 2009
5 баллов. У меня было примерно такое же впечатление от этой передачи.
Дима
01:13 / 04 Жовтня 2009
5 баллов. У меня было примерно такое же впечатление от этой передачи.
Алегарф
19:21 / 03 Жовтня 2009
Смотрел только шо повтор. Голос у Таран убитый какойто : / Правда, молодец, что похудела.
sklo
18:11 / 03 Жовтня 2009
Найти что-либо украинское в этом громконазваном шоу равносильно попытке уловить букет французких духов, "зануривши" голову в унитаз, вытягивание за уши "нового обличчя каналу" Л. Таран начинают просто нервировать. IMHO.
марЦиПан
11:00 / 03 Жовтня 2009
одно пєчально от просмотра: так я і не взнал гдє ж причандали у Потапа
диверсей
23:54 / 02 Жовтня 2009
за шо я тебе уважаю, миша, шо ти рісковий парєнь оно уже і опонєнти підтянулись не просьок ти, оказуєцця, стьобу в програмі і в сєксуальних женщинах нічо не понімаєш ггг
ггг
23:14 / 02 Жовтня 2009
а ісчо там у тітрах: крєатівная група - Лєзіна с Єрємєєвай, прыдумшиці, ыыы.... а свинопчьоли - то Ткач с Блізнюк, ааа...
Саня
22:22 / 02 Жовтня 2009
Че вы гоните, Таран сексуальная женщина. Нормальная программа, прекратите это беснование.
Русель
22:15 / 02 Жовтня 2009
Да гавно креатив. Суржиком обстебивают уже заранее стебную программу.
вєльд
22:11 / 02 Жовтня 2009
Міша, Ви - ГЄНІЙ! "Мозговий набор колокольчіків" - єто ЖЄСТЬ. На Ліду Таран тепер не зможу дивитися без сміху, так довго напрацьовувала дівка імідж інтелектуалки, а тут - ВЖИК! - і ВСЬО..... Ліду Таран Ткаченко уже вбив, підготуватись Аллі Мазур!
commisarjewski
19:38 / 02 Жовтня 2009
Як колись сказав Поль Дезмундт Дейв Брубеку "Бриня - Тейк файв!"
Faina Kaplan
18:58 / 02 Жовтня 2009
ггг, особінно понравилось як в цій доповіді красной ніттю проходе той геній-маніяк, шо ізнасілував і закопав живйом повений автобус з людьми, шо їхали у базарний день.
диверсей
18:17 / 02 Жовтня 2009
міша, ти луччий!!!
ТВшник
17:41 / 02 Жовтня 2009
Автор, Вам - аплодисменты! Спасибо за "дэржавну мову" лицом! Спасибо за укрТВ крупным планом! За материал по всем законам жанра ("той знаток, шо вбыв з гранатомьота...")
alexander
15:10 / 02 Жовтня 2009
яплакалъ!
марЦиПан
14:56 / 02 Жовтня 2009
2 дванчик: автор єщьо мало рассказав о том, шо Каляденка харошо так інтєлєктуально і інтєлігентно раком ставав і був со своєй бородою похожим на того казла шо в студії служив декорацією, а танцор шо був в команді Камєнскіх нічого - умній пацанчік всьо врємя мовчав і говорив по тємі аж два рази і вообше було вєсєло і умно бо каждий зрітєль себе тоже умним почуствовав
Обормот
14:37 / 02 Жовтня 2009
Все правильно. Выбор учасников там нормальный - они же ничего не знали. Вот программа как бы нам и говрит, что кто не знает Украину, то ее не любит - и это все сплошь CENSORED. Молодцы, классно придумали.
аааа
14:13 / 02 Жовтня 2009
Так, на счет интеллектуальной составляющей єтой программі уже все сказали) а как же моральная - МОНРО (шо єто??? и почему ОНО тусуется на одном из первых каналов Украины), долой трансвеститов с экранов. Второе- к чему к названию "Люблю УКраину" пошлая мохнатая грудь Коляденка, которой он периодически притрагивался (когда обнимал) к другим участникам. А любовников Билык специально на 2 разные команды разделили. При всем этом- совет, смените название программы на что-то типу "Я люблю провокацию", ИЛИ "Я люблю гомосексуалистов"
Darka
13:58 / 02 Жовтня 2009
автору зачот адназначна :)))))
O.K.
13:39 / 02 Жовтня 2009
Майстер
ггг
13:30 / 02 Жовтня 2009
"зачем он это делает. это же преступно. это могут прочитать дети." - а те що діте це дивляться - це нормально!!! аффтару - зачьот! P.S. Взагалі-то уе матеріальчик для "Дусі", але поки що... :)
Саша
13:03 / 02 Жовтня 2009
Коневу: на журфаці Шевченко більше тупих студентів ніж в любому ПТУ...
Конев
12:50 / 02 Жовтня 2009
CENSORED Петросяны доморощеные везде.Вы же все на нем выросли июмор у вас такоже.CENSORED
автор - молодец!
12:41 / 02 Жовтня 2009
давно так не смеялась. а главное - правда ведь. браво автору! пишите еще)))
глядачка
12:37 / 02 Жовтня 2009
2двачик: робить для того, щоб діти такого не бачили. Авторові дякую))
двачик
12:32 / 02 Жовтня 2009
2 марЦиПан зачем он это делает. это же преступно. это могут прочитать дети.
Держите меня семеро
12:15 / 02 Жовтня 2009
Аффтар жжот. я умер. статью порвал на цитаты. Над программой рыдал. Самое интересное что сей телепродукт умственного брожения на самом деле понравился Саше Ткаченко ((( Ой... Смотришь н аэкран и вспоми наешь ранюю Сердючку: "Лида-Лида... Боже-Боже..." (с) :))
Саша
11:57 / 02 Жовтня 2009
Ахахах.. Автору +.. молодець! Так тримати! Повністю згоден)) Які журналісти, такі і передачі)))
марЦиПан
11:47 / 02 Жовтня 2009
2 двачик: в жізні он разговаріває нормально, а так только пишеть
двачик
11:34 / 02 Жовтня 2009
бриник, это вы так в жизни тоже разговариваете или для смеху дурачком из села прикидываетесь?
Пан Цитатко
11:30 / 02 Жовтня 2009
"Вот как развлекается наша псевдоученая буржуазия" (с)
Без Імені
11:19 / 02 Жовтня 2009
Пан Бриних, звичайно, прикольно пише суржиком. Для нього це прикол. Для мільйонів українців - це норма життя. Саме вони і є потенційною аудиторією програми. Яка швидше за все не вдала. Але поки пан Бриних тут гигикає, завдяки старанням нудних дядьок за трибунами і бездарних училок української - українські мова та ідея проходять повз мільйони наших співгромадян, які зовсім не шляхетного походження. Не пригадую пана Бриниха серед тих кого хахоплено читають і слухать ці мільйони. Я не працюю ані в програмі, ані на "Плюсах", та зло бере - це ж не критика, а блюзнірство.
читателль
11:08 / 02 Жовтня 2009
браво бриниху.
марЦиПан
10:56 / 02 Жовтня 2009
а ще Ліда "некісло" танцює
qq1
10:55 / 02 Жовтня 2009
Внимание вопрос! За каким же бесом Лидия Таран променяла итоговые новости на 5 канале- на это дебилятко-шоу на Барбос-ТВ? Загадка...
марЦиПан
10:51 / 02 Жовтня 2009
2 Тютюнікус: Що таке "подрочи", ітщо таке "натовчалка"? Підкиньте це питання на наступний "Брейн дебіринг". :)))))))
Тютюнікус
10:46 / 02 Жовтня 2009
марЦиПан - натовчалку подрочи, бо ще не виросла
марЦиПан
10:35 / 02 Жовтня 2009
Тютюнікусу : = стули пельку, лярво, а то пику натовчу=
Тютюнікус
10:19 / 02 Жовтня 2009
iren - Притримайте свій пафос, не помічаєте як тут познущались суржиком над вами. Мабуть ви ви забагато вважаєте, думаєте і говорите українською, спробуйте просто подумать.
iren
09:51 / 02 Жовтня 2009
дякую автору за статтю. нарешті відреагували. цей жахливий проект - знущання не над Україною, а над кожним з нас. принаймні серед тих, хто вважає себе українцем, говорить українською, думає українською....
medved
09:50 / 02 Жовтня 2009
То qLana: Кваснюче, ти?
Авангард
09:16 / 02 Жовтня 2009
Можно еще сравнить перетягивание каната и шахматы. Тоже смешно получиться. Фонтан юмора будет.
Дротаверин
08:52 / 02 Жовтня 2009
Это так Камеди Клаб оценивал бы Петросяна, что-то вроде того.
qLana
10:00 / 30 Вересня 2009
Лане! нет, как раз мы всё это видим в стране, в которой вот уже 5 год расцветают плоды незалежного, высокоинтеллектуального, законо- и богобоязненного оранжизма. С "эуропэйськымы" нормами и стандартами жизни, бандитами в тюрьмах, глобальним охватом "освітою" от Вакарчука и тотально подкаблучной прессой, для котрой уже и "темников" не надо. После этого проффесора-ценители Анны Ахметовой выглядят очень даже мило и привлекательно.Чего не скажешь, например, о даме с косой,а с косой как известно,обычно приходит смерть. Собственно это мы и наблюдаем по полному развалу экономики, падению производства и уровню жизни, по недоступным медуслугам (кстати -где "ЛЯКАРНЯ МАЙБУТНЬОГО" на которую собирали всем миром деньги и даже собрали с излишком оранжевые уроды?), всё менее доступному образованию, по резкому сокращению количества населения...Список можно продолжить...
Виворотенка
09:22 / 30 Вересня 2009
Міша, ну ви ж такий самий, із своїм дибільним суржиком, шо видається за йумар і снобством, що видається за інтелект. Одного потапа, чи макара, ягода.
Лана
09:21 / 30 Вересня 2009
А шо вы хотели в стране, где лидером нации хотят видить проффесора, шанувальныка Анны Ахметовой?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop