10:28
П'ятниця, 16 Жовтня 2009

Таку Україну я люблю!

Таку Україну я люблю!

ТК отримала листа, у якому викладач з 23-річним стажем ділиться враженнями від шоу «Я люблю Україну» на «1+1». Публікуємо його в рубриці «Очима глядача».

 

У суботу-неділю була зачарована розважальним патріотичним гумор-шоу «Я люблю Україну» на телеканалі «1+1». Сама собі здивувалася, бо як фаховий філолог, викладач вишу критично ставлюся до масової культури. Підсумувала свої враження: було весело, було смішно, було динамічно, пізнавально, і, нарешті, я була горда тим, що на українському телеканалі з'явився такий нестандартний і вдалий проект.

 

Чому весело й смішно? Тому що ніхто не обмежував учасників шоу у висловлюваннях, жартах, імпровізаціях, мові: Дмитрові Коляденку спрогнозували пам'ятник не на коні, а на столі; на честь актриси Ольги Сумської назвали цілу область в Україні; Потап нахабно обізвав свою партнерку, а в шоу - капітана команди-суперника - «коровою Настею»; на що Настя козла, що прикрашав інтер'єр студії, пообіцяла кликати Потапом. Абсолютно геніальною була імпровізація з яблуком сорту «Слава победителю» у виконанні того ж таки Потапа, який з усіх сил прагнув перемогти у змаганні.

 

Динамічність програми зумовлена ритмом, у якому ставилися завдання і запитання, швидкою реакцією гравців, енергією запалу молодих членів команди, що струменіє до всіх учасників шоу і телеглядачів, миттєвою імпровізацією на будь-яке запитання: «гірко» (поцілунки) з призовим авто «Запорожець», що має тюнінг «позашляховика»; вишукані реверанси продюсера Ігоря Ліхути; бешкетливі асоціативні ряди в коментарях капітанів команд щодо прізвищ видатних українців (Драч - від «грач», Гулак-Артемовський - від «Гулаг», Панас Мирний - від «труд, мир, май», Лисенко - від «зачіска», Шолом-Алейхем - чоловік і жінка).

 

Приємно було відзначити під час програми, що я, глядач, знаю синонім до слова «димар» («бовдур»), знаю найглибше озеро України (Світязь), першого виконавця пісні «Я піду в далекі гори» (Івасюка) тощо. Із сумом для себе зауважила, що не впізнаю певних областей і річок України за схематичним зображенням на мапі; складність викликало завдання витлумачити значення слів «гутник», «загуменковий», «пейоративний».

 

Чому це, на мій погляд, нестандартний і вдалий проект? Тому що він виконаний не в класичній манері, а має постмодерний характер: є міксом багатьох складових (гри, імпровізації, конкурсу ерудитів, пісенного конкурсу, політичного ток-шоу, конкурсу капітанів, змагання команд тощо), але підпорядкований важливій та актуальній проблемі: вихованню патріотичних почуттів українців.

 

На перший погляд, шоу чітко поділено на дві команди - синю і жовту («синяки» й «жовтки», алюзія до кольорів державного прапора України). Але надалі ця чіткість розмивається: серед учасників гри - актори, спортсмени, телеведучі, співаки, продюсери, танцівники, травесті-діва. Запитання і завдання - з усіх видів знань: музика, історія, мова, література, географія, геральдика, кулінарія. Глядачі не лише вболівають, а й підказують, допомагають вирішувати складні завдання.

 

Програма має дещо хаотичний, різоматичний характер, де стрижнева думка не тисне, не впадає в око одразу. Учасники шоу не мають чітко визначеної оригінальної ролі, вони є певними прототипами: домогосподарки (Дмитро Коляденко у хустинці); україночки (Монро); уболівальника київського «Динамо» (Євген Паперний); капітани команд легко «печуть» російською мовою. Пародійність, вторинність образів, симуляція образів типових українців надає шоу іронічної легкості.

 

І, нарешті, марно шукати одноосібного автора цього шоу: ми бачимо тут відгомін інтелектуального ток-шоу «Найрозумніший», музичного проекту «Вгадай мелодію», танцювального шоу «Танці з зірками» та ін. Отже, свідомо утворена хаотичність ігрового гумор-шоу, його пародійний характер, стилізація форм інших телепроектів надає цій програмі ознак постмодерного явища.

 

Еклектичний характер має мова проекту: тут і українська літературна мова (треба поцінувати фаховий рівень мовлення молодої телеведучої Лідії Таран, котра, проте, в емоційному запалі іноді зривається на «йолки-палки»), і російська, і розмовна, і сленг, і вульгаризми, і рекламно-футбольний слоган: «Жовта бляха у Наташі - перемога буде наша!». Однак те, що саме ведуча програми послуговується українською мовою, ненав'язливо розставляє пріоритети й акценти.

 

Еклектики додає вбрання учасників гри: хтось у вишиванці, хтось у джинсах, хтось у гламурній рожевій сорочці. Та й вік учасників різний: юна актриса Катя Кузнєцова та досвідчений продюсер Ігор Ліхута (чи відомий актор Євген Паперний) мають однакові права як члени команди. Вдало обіграно соціальні моменти: у різних командах задіяні колишній (Дмитро Коляденко) і нинішній (Дмитро Дікусар) чоловіки співачки Ірини Білик; колишнє подружжя Ольга Сумська та Євген Паперний; класична українська естрадна співачка Алла Кудлай є суперницею травесті-діви з голлівудським прицілом Монро. Для чого таке розмаїття? Для того, щоб показати, якими різними є українці (як, власне, всі народи світу), і саме в цьому їхня справжня сила і цінність.

 

Саме завдяки цьому гумор-шоу ми бачимо талановитих, юних і досвідчених, розумних і веселих, винахідливих і надійних українців. Не масу, не електорат, не уніфіковане населення, а команду особистостей. Мене, телеглядача, переповнює гордість за те, що в Україні зуміли зробити нестандартне, незашорене, веселе, іронічне шоу й утілили образ Вітчизни як рух, боротьбу-змагання команди обдарованих людей.

 

Мети досягнуто: таку Україну я люблю.

 

Довідка

 

Ніна Головченко - заступник завідувача, доцент кафедри видавничої справи та редагування Університету «Україна» (Київ), загальний педагогічний стаж - 23 роки. Сфера зацікавлень - зокрема, застосування теоретичних знань про художній стиль до аналізу різних явищ і видів сучасної культури в адаптованій для масового споживача (читача, глядача, слухача) формі.

 

Фото - i.tv.ua

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ніна Головченко, для «Детектор медіа»
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
43679
Переглядів
Коментарі
П
14:47 / 15 Січня 2013
Ніна Головченко - дурепа і стерво!
Я патріотка і люблю свою країну!
23:27 / 25 Жовтня 2009
Я вважаю що це класне шоу.Тільки таких телевидущих і таких дружніх команд та навіть таких позитивних шоу-програм не вистачає нам в країні... Дуже корисна для всіх, пізнавальна та цікава програма.
Мадам
18:47 / 21 Жовтня 2009
Прям одни интеллектуалы собрались. Будто в других странах нету мистера Бина или Шоу Бенни Хилла.
Сторож дитсадка Поліграфич
22:04 / 18 Жовтня 2009
"Зібров // 16.10.2009 15:21:14 Довідка: університет "Україна" відррізняється від "ніверситету Паплавського" тим, що у прахвєсора Мішкі Паплавського вчаться інваліди духовності, а в університеті "Україна" - інваліди з фізичними вадами". - A вчать їх теж інваліди - з вадами інтелекту?
ЛВ
21:55 / 18 Жовтня 2009
Щойно подивилася "інтелектуальне" шоу "Я люблю Україну", з якого дізналася, що "в Україні 46 мільйонів бульбашок, які вважають себе людьми".
Медуза-Горгонер
17:44 / 18 Жовтня 2009
По поводу "думкы бильшости глядачив" - поосторожнее. Шоу силами колхозников и для колхозников, которым кто-то внушил, что они избранные. До Германии 30-х - рукой подать. Националистический шабаш. Странно было там видеть нескольких вполне вменяемых людей. От этой ведущей тошнило еще на Новом.
Компост
14:56 / 18 Жовтня 2009
А чо, у Насти плохой станок? Нормальный такой станок.
Ну й справи
20:00 / 17 Жовтня 2009
А жарт Потапа - Настя Каменских - еще тот станок - это тоже понравилось?
Ключовий момент
23:47 / 16 Жовтня 2009
Шоу - супер!!! І навіть, якщо стаття замовлена, то в ній думка більшості глядачів. Молодці творці!!! Раді за колег з конкуруючого каналу. Наснаги, невичерпної фантазії сценаристам, довголіття програмі, і щоб Доля завжди радувала і зростала!!!
rozumny
16:43 / 16 Жовтня 2009
Людина має право на свій погляд. Мені також сподобалось це шоу.
Зібров
15:21 / 16 Жовтня 2009
Довідка: університет "Україна" відррізняється від "ніверситету Паплавського" тим, що у прахвєсора Мішкі Паплавського вчаться інваліди духовності, а в університеті "Україна" - інваліди з фізичними вадами.
ingvar
15:18 / 16 Жовтня 2009
,,Мети досягнуто:таку УкраЇну я люблю."Так что она,конкретно,любит?Приколистов,которые имели ввиду то,чему она посвятила жизнь?Ни фига не понял:в чем повод для патриотизма?
nina
15:16 / 16 Жовтня 2009
стопудово заказняк! как же тут привыкли: если хорошая статья в адрес плюсов появляется на телекритике раз в пятилетку, то стопудово заказняк! смиритесь с мыслью: many peple, many minds ;)
двачик
15:13 / 16 Жовтня 2009
нинада путать, у брыника не статья, а креатив.
нефілолог
15:06 / 16 Жовтня 2009
Дивно, що "фаховий філолог, викладач вишу" не знає лінгвістичного терміна "пейоративний". А загалом стаття справляє враження замовної відповіді на статтю М.Бриниха.
Софи
13:18 / 16 Жовтня 2009
Хоть кто-то на этом сайте назвал вещи своими именами, а не стал мерять юмористическую программу с брейн-рингом.
Дитилин
12:56 / 16 Жовтня 2009
Ой, какая вакханалия в коментах. Это те, кто пару недель назад на суржиковую пародию на текст так плакали от восторгов.
ден
12:52 / 16 Жовтня 2009
))) так это сам Ткаченко под псевдонимом написал)) а вы к учительнице пристали)))
ггг
12:26 / 16 Жовтня 2009
ыыы, капец, плАчу...
зритель
12:04 / 16 Жовтня 2009
Что вы на педагога накинулись! Ну,понравилась зрителю передача, получил человек удовольствие от просмотра, написал об этом, сайт опубликовал, видимо, не так часто в ТК письма приходят))), что же тут плохого. Нет, бл..ь ,надо в привычной манере совковых сетевиков обос..ть автора и его вкус. Не добро это не хорошо, не умнО.
АВТОР НЕ В СЕБЕ??
11:49 / 16 Жовтня 2009
"""Сфера зацікавлень - зокрема, застосування теоретичних знань про художній стиль до аналізу різних явищ і видів сучасної культури в адаптованій для масового споживача (читача, глядача, слухача) формі."""""" БОЛЬШЕ ВОПРОСОВ НЕТ. Автор привык к АДАПТИРОВАННЫМ форматам. Ко ВСПОМОГАТЕЛЬНЫМ методикам (это в специализированных учебных заведениях для детей с замедленным восприятием действительности - в просторечьи - интернатах для дебилов).
мимо
11:45 / 16 Жовтня 2009
Читала "Собачье сердце" и как филолог была зачарована Шариковым: какой прогресс! Какая эволюция личности! А первые слова! Абырвалг! Это не примитивное "ма-ма" или "ба-ба" - это АББРЕВИАТУРА! А какой сложный (с точки зрения меня, доцента кафедры выдавнычоъ справы со стажем 23 роки) - набор фонем! Вы только вслушайтесь" Абырвалг" - это музыка сфер! Нестандартное, незашоренное, веселое, ироничное существо Шариков как движение, бррьба-соревнование как одаренная личность. как наше светлое завтра, как моральный эталон, как икона чистоты, как.... (дальше по тексту потока сознания Нины Головченко - судя по всему талантливого доцента). =========================== ПОСТСКРИПТУМ. Ключ к пониманию рецензии госпожи Головченко лежит в последнем предложении ее удивительного с точки зрения адекватности восприятия опуса: "Сфера зацікавлень - зокрема, застосування теоретичних знань про художній стиль до аналізу різних явищ і видів сучасної культури в адаптованій для масового споживача (читача, глядача, слухача) формі." Очевидно мозг госпожаи Гоовченко адаптировался окончательно.
13
11:09 / 16 Жовтня 2009
это капец:) викладач, видимо, не заметил всех лингвистических боков в исполнении Лидии Таран
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop