Не стати Кейті Перрі українською телеведучою
Не знаю, чи всі читачі знайомі з сенсаційною каліфорнійкою Кейті Перрі та її скандальним синглом, назву якого можна перекласти: «Я поцілувала дівчину і мені сподобалося», але, напевно, чули його, бо пісню невтомно крутять київські ефеми, а також, за повідомленнями, її кліп можна побачити на деяких каналах українського телебачення. Для контексту - ось він.
Я вперше почула пісню кілька тижнів тому на улюбленому BBC Radio 1 із коментарем від улюбленого Криса Мойлза після того, як пісня закінчилася: «Вона поцілувала дівчину і їй сподобалося? Ну, і добре... Чому б ні?.. А ось тут в її прес-релізі, який мені тицьнули, щоб я прочитав вголос, написано: "Кейті дуже амбітна людина і не зупиняється на досягнутому. "Я піду дуже далеко, - твердить вона..." Ну," - плямкаючи губами, додає Кріс, - "як на мене, вона і так вже далеко пішла!».
Кейті Перрі з її дівчиною (яка, до речі, може, абсолютно фіктивна) закрутили в Англії буквально до дірок - пісня номер один у чартах, інтерв’ю з нею у найрентинговіших слотах, а все через що? Через запах небезпеки, якого так не вистачає британському медіапростору, так само як і смаку вишневої гігієнічної помади, про який співає Кейті.
Я не пригадую такого ажіотажу з часів «Тату», які теж вистрілили на верхні позиції у британських чартах (унікально для іноземних виконавців), протрималися там якийсь час, але невдовзі були цілковито розчавлені антипедофілічним документальним фільмом на Channel 4, в якому щось там натякалося про продюсера дівчат. Підтверджень тому, що натякалося, не було, але скандал спричинив достатньо шкоди репутації російського дуету, щоб місцеві продюсери випустили з рук усі плановані рекордингові контракти, що ту, як кажуть англійці, гарячу картоплину.
Але американка Кейті Перрі - цілком доросла у свої 23, пісні, як повідомляється, пише сама, отже, і є джерелом всіх полуничних елементів своєї творчості. Ще підлітком вона видала диск церковних пісень, бо все дитинство проспівала у релігійному хорі. Але з тих пір минуло багато часу й утекло багато води. Окрім всього іншого, Кейті змінила прізвище з Хадсон на Перрі - це щоб її не плутали з відомою американською акторкою. І хор більше не відвідує.
Натомість співає: «Я до такого не звикла, я просто хотіла спробувати, такого не роблять гарні дівчата, так не повинно бути, у мене все в голові переплуталося». Іншими словами - її ухил в «поганіють» - тимчасовий, невдовзі слід розраховувати на повернення до «хорошості», та і той запах небезпеки насправді не запах, а легкий аромат, такий легкий, що аж маловловимий. «Я не знаю як тебе звати, та це й неважливо. Ти - просто моя експериментальна гра».
Ну, танцюють вони у тому кліпі у панчохах, ну, прикладають одна до одної корсети, ну, показано там обсаджений вишнями рожевий торт, ну, б’ються подушками, але ж в кінці кліпу Кейті все одно прокидається в ліжку поруч зі своїм бойфрендом, який невинно хропе. До речі, що йому снилося, взагалі ніхто не знає. Саму Кейті значну частину кліпа показують вище талії - вона, обкладена кітчевими подушечками у формі сердечок, лежить у ліжку з песиком і строїть очка в камеру. І це все.
Що й примусило мене замислитися про тонкокишковість цього істеблішмента. Чому, якщо вона вже співає про те, що поцілувала дівчину (і їй сподобалося), не зробити нормальне відео, яке б реалізувало потенціал пісні?
От, наприклад, український дует NikitA - який я не називала б співаючими трусами (у принципі невдалий і алегорично бідний штамп), а радше пульсуючими геніталіями. Жодних сумнівів після прослуховування такої пісні, чи, тим, більше, перегляду такого кліпу не лишається. Це вже не аромат чи запах, а густий смог, який можна рубати сокирою.
Зовсім інша справа. І зауважте, ідеться навіть не про кохання, як у випадку Кейті, а про автомобіль, а напочатку пісні - ще і про свіжовидушений з апельсина сік. І подивіться, що можна з цього зробити, як далеко можна піти: від водійських якостей - аж до еквестріанських фантазій з (дещо несподівано) мотоциклом; можна загнуздати виконавиць і почепити на них хвости, можна засунути їм між ноги підсвічену кулю, можна примусити їх облизувати не якийсь там нещасний обсаджений вишеньками торт, а одна одну - і все для того, щоб донести головний меседж пісні: у цієї машини прекрасні прибори.
Одна з учасниць дуету - всім відома Даша Астафьєва, співачка, телеведуча, модель журналу «Плейбой», улюблениця Хью Хефнера, героїня американських пліткарських видань і просто посол доброї волі від України у світі, чий (можливо - останній) виступ в українському телеефірі мені пощастило спостерігати під час візиту до Києва.
І хоча вона, попри деякі повідомлення, була ніяка не гола, а навіть у дуже респектабельній тілесній білизні, прогноз погоди, презентований Дашею, примусив мене замислитися про готовність українських медій розширяти горизонти до... практично, безмежності, бо, практично, на будь-яку найдивнішу формулу формату можна спитати: «а чому б і ні?». А також готовність іти, як то кажуть, до самого кінця. Дашина погода була прикладом репортажу «з петлею на шиї», виведеного в абсолют. І в Україні, мені здається, вони зараз - саме «воно», настільки часто форма переважає над змістом.
Тоді ж спонтанно народилося кілька ідей: бізнес-новини від топлес-ведучої у шезлонгу біля басейна, вона, недбало тицяючи пальцем в ноутбук, розповідає про індекси валют і біржових акцій; спортивні новини від ведучого-масажиста, який робить масаж прикритій мікроскопічним рушником жінці і, у той час, як камера фокусується на його сильних руках, що розтирають різні частини жінчиної анатомії, розповідає про кількість забитих ЕйСі Міланом голів; про останні новини з дніпровських схилів можна передавати з зоопарку - ньюзрідер у високих гумових чоботях стоїть у слоновнику, а за його спиною замислено жують сіно давно не миті слони. Ток-шоу можна вести з бару, де учасники грають в «пляшечку» (камера фокусується на ярлику з іменем торгівельної марки-спонсора) і таким чином вибирають того, хто наступним має відповідати на запитання залу. І так далі.
За що конкретно Дашу зняли з ефіру - незрозуміло, бо на українському телебаченні можна надивитися багато чого в усіх напрямках пізнавального, починаючи від самого ранку. Чого саме вона стала жертвою спонтанної моральної справедливості - напевно, якісь внутрішньомедійні, незнайомі мені розклади. Але я щиро сподіваюся, що вона скоро повернеться у ще «більш інтригуючому, але не менш інформативному» форматі.
Бо не Кейті ж Перрі наймати на роботу - з її невизначеністю («експериментальна гра», теж мені, приїхала б до Києва, тут побачила б справжні експерименти) та обмеженим творчим баченням. Крім того, що вона може знати про нашу погоду?
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
4
Kiver
5971 дн. тому
"строїть очка в камеру" - пускати бісики, стріляти оченятами etc.
qw
5975 дн. тому
Для: Meloman TOP
Это Вы ещё RU Music не видели...
Meloman TOP
5975 дн. тому
М1 треба використовувати,як бiологiчну зброю закордоном... бо такого примiтиву та його концентрацii нема на жодному каналi БОЛОТА нашого ТВ (((((((((((((
ЧитаДЧ
5975 дн. тому
Тема сисек нифига не раскрыта. Афтор - займись паркуром (убейся об стену).
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ