НСКУ вирішила розпочати формування Українського Оскарівського комітету і затвердила склад претендентів

НСКУ вирішила розпочати формування Українського Оскарівського комітету і затвердила склад претендентів

6 Травня 2015
3161
6 Травня 2015
17:54

НСКУ вирішила розпочати формування Українського Оскарівського комітету і затвердила склад претендентів

3161
НСКУ вирішила розпочати формування Українського Оскарівського комітету і затвердила склад претендентів
НСКУ вирішила розпочати формування Українського Оскарівського комітету і затвердила склад претендентів

Секретаріат правління Національної спілки кінематографістів України розпочав процедуру формування Українського Оскарівського комітету. Відповідне рішення було прийнято 28 квітня, повідомляє сайт НСКУ.

 

В НСКУ затвердили склад Громадської ради (склад дивіться нижче), члени якої оберуть з-поміж себе членів Українського Оскарівського комітету.

 

Кожен із членів Громадської ради може номінувати з-поміж членів Громадської ради п'ятьох кандидатів до складу Оскарівського комітету. Номінації приймаються до 15 травня 2015 року.

 

15 осіб, які отримали найбільшу кількість голосів, стають (за їхньою згодою) учасниками Українського Оскарівського комітету, що діє в такому складі два роки, після чого відбувається його ротація.

 

До складу організаційного комітету з проведення рейтингового голосування за членів Українського Оскарівського комітету увійшли Сергій Васильєв, Володимир Войтенко, Денис Іванов, Валентин Васянович. Вони не можуть бути обрані до складу Українського Оскарівського комітету.

 

До складу Громадської ради Українського Оскарівського комітету за рішенням секретаріату правління НСКУ увійшли:

Бадьор Дарія (FIPRESCI)

Балаян Роман (EFA)

Васильєв Сергій-мол. (FIPRESCI)

Васянович Валентин (EFA)

Волошенюк Оксана (FIPRESCI)

Врода Марина

Гордійчук Ірина (FIPRESCI)

Гресь Олена (EFA)

Гусєв Олександр (FIPRESCI)

Дем'яненко Олена

Десятерик Дмитро (FIPRESCI)

Дончик Андрій

Зубавіна Ірина (FIPRESCI)

Іванов Денис (EFA)

Каптан Микола

Коваль Степан

Кондакова Марія

Криштофович В'ячеслав

Ксьонда Максим

Куріна Аксінья (FIPRESCI)

Курков Андрій (EFA)

Лисенко Сергій

Лозниця Сергій

Маслобойщиков Сергій

Мислицька Ія (EFA)

Михальчук Сергій

Мотузко Наталія

Муратова Кіра

Мусієнко Наталія (FIPRESCI)

Мусієнко Оксана (FIPRESCI)

Нейман Єва

Новікова Людмила (FIPRESCI)

Першко Олексій (FIPRESCI)

Половинка Наталка

Санін Олесь

Слабошпицька Олена (EFA)

Слабошпицький Мирослав (EFA)

Сліпченко Катерина (FIPRESCI)

Степанський Сергій (EFA)

Стрембицький Ігор

Тихий Володимир

Тичина Ольга (FIPRESCI)

Томашпольський Дмитро

Томенко Тарас

Тримбач Сергій (FIPRESCI)

Трофіменко Вікторія

Фетисова Олена (EFA)

Філатов Антон (FIPRESCI)

Халпахчі Андрій (EFA)

Шапіро Олександр

Шпилюк Алік (EFA)

Шувалов Кирило (EFA)

 

«Акцент на режисерах і кінокритиках зроблено невипадково, - пояснюють в НСКУ. - Режисер - це головний автор фільму, від якого у першу чергу залежить його успіх, і саме режисери-постановники номінуються (й нагороджуються) у категорії «Найкращий іншомовний фільм». Натомість кінокритики-члени FIPRESCI оцінюють твір кіномистецтва в цілому - в контексті світових тенденцій розвитку мистецтва кіно. Але, зрештою, у складі Громадської ради є також представники акторів, сценаристів, продюсерів, операторів, художників-постановників, художників з костюмів, звукорежисерів, фестивальні діячі».

 

НСКУ нагадує, що 11 березня VI пленум правління НСКУ вирішив узяти на НСКУ функції Українського Оскарівського комітету.

 

Принципи формування Українського Оскарівського комітету були розроблені ініціативною групою Спілки у складі Аліка Шпилюка, Дениса Іванова, Мирослава Слабошпицького та Валентина Васяновича і підтримані на засіданні секретаріату правління НСКУ 20 лютого 2015 року.

 

«Розробники виходили з того, що оскільки премія Американської кіноакадемії «Оскар» у категорії «Найкращий іншомовний фільм» є престижною міжнародною премією, то право визначати стрічку-номінанта слід делегувати тим вітчизняним кінодіячам, які добре орієнтуються у сучасному світовому кінопроцесі. Саме вони мають обрати з-поміж себе членів Українського Оскарівського комітету, які робитимуть відповідальний вибір», - пояснюють в НСКУ.

 

На думку ініціативної групи, до складу Громадської ради мали увійти:

- члени Європейській кіноакадемії (EFA);

- режисери українських фільмів-учасників фестивалів класу «А», починаючи з 1991 року;

- українські кінопрофесіонали-лауреати фестивалів класу «А», починаючи з 1991 року;

- члени Міжнародної асоціації кінопреси (FIPRESCI).

 

З ініціативами НСКУ не погоджувалася Асоціація продюсерів України (АПУ), генеральний директор якої Денис Масліков назвав це «діяльністю за спиною Асоціації продюсерів України». Він наголосив, що «в Американської кіноакадемії до АПУ ніколи не було питань чи претензій з приводу організації комітету або висунення фільмів від України».

 

Секретар правління НСКУ Олександр Шпилюк у коментарі «Детектор медіа» раніше пояснював, що 11 березня на VI пленумі НСКУ питання реформ в Українському Оскарівському комітеті розглянули, але не вирішили. За його словами, для подальших кроків потрібно було дочекатися офіційного роз'яснення представників Американської кіноакадемії щодо того, які саме українські організації чи інституції мають право створювати такий Оскарівський комітет.

 

Нині в коментарі «Детектор медіа» пан Шпилюк повідомив, що представники Американської кіноакадемії забажали ознайомитися з конкретикою, яку пропонуватиме НСКУ. Тому НСКУ вирішила до 15 травня провести процедуру обрання складу Українського Оскарівського комітету, після чого надати Американській кіноакадемії як свої пропозиції щодо процедури обрання, так і її результати - уже готовий склад Оскарівського комітету.

 

Нагадаємо, 9 вересня минулого року від України на здобуття премії «Оскар» Американської кіноакадемії в номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» було висунуто стрічку «Поводир»Рішення Оскарівського комітету викликало бурхливу емоційну реакцію в українській кіноспільноті. Адже фаворитом частини критиків і продюсерів була картина «Плем'я», що здобула кілька престижних міжнародних премій. Ще одним претендентом на здобуття «Оскара» був фільм «Трубач» Анатолія Матешка.

 

Про своє невдоволення рішенням заявила творча група фільму «Плем'я», учасники якої підкреслили, що у процедурі голосування Комітету малі місце грубі порушення. Режисер стрічки «Плем'я» Мирослав Слабошпицький на своїй сторінці у Facebook також оголосив протест проти рішення Українського Оскарівського комітету. Він закликав кіноспільноту й журналістів висловити Комітету недовіру і заявив про необхідність його люстрації, позаяк після зміни міністра культури та голови Державного агентства України з питань кіно склад Оскарівського комітету лишився колишнім.

 

Після цього скандалу попередній голова Комітету Олег Фіалко склав повноваження і Денис Масліков попросив з усіх робочих питань звертатися до нього. «Комітет продовжує існувати, він не розпущений», - оголосив пан Масліков.

 

Окрім пана Фіалка про вихід з Українського Оскарівського комітету заявили також продюсер Ігор Савиченко, голова Національної Спілки кінематографістів України (НСКУ) Сергій Тримбач і кінокритик, ведучий телепрограми «Аргумент-кіно» Володимир Войтенко.

 

Попри гучну критику з боку частини кінематографістів, кіножурналістів і кінокритиків, своє рішення щодо фільму-претендента на здобуття «Оскара» Комітет не змінив .

 

«Поводир» зі змагання за «Оскара» вибув на етапі визначення переліку з дев'яти стрічок, що були запропоновані для подальшого голосування на здобуття премії Американської кіноакадемії.

 

Досі жодний висунутий національним Комітетом український фільм «Оскара» не завоював.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3161
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду