Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 27 квітня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «1+1»
У блоці каналу «FreeДом» грузинський політолог Гела Васадзе спрогнозував можливі наслідки ухвалення аналогічного російському закону про «іноагентів»: безвізу Євросоюз Грузію не позбавить, принаймні до виборів. Але може бути завдано удару по банківській системі, яка в Грузії завжди була надійною.
Російський журналіст, сходознавець Руслан Сулейманов, коментуючи санкції США проти Ірану, відзначив, що населення Ірану завжди було проти великої гарячої війни. Тому Іран може допомагати іншим агресорам, але від себе велику війну намагається «відсувати» подалі.
Експерт з міжнародної безпеки фонду «Демократичні ініціативи» Тарас Жовтенко відзначив, що за два роки коаліція «Рамштайн» еволюціонувала, закриваючи нагальні потреби України в озброєннях. У наступному блоці про 21-е засідання в форматі «Рамштайн» говорив воєнний оглядач Денис Попович.
У блоці «1+1» російський соціолог Ігор Яковенко відзначив, що учасники війни проти України продовжують вбивати і калічити в Росії: кількість злочинів, здійснених військовими, невпинно зростає.
Лідер міжнародного руху «Говоріть гучніше!» Андрій Сидельников коментував кількарічні строки ув'язнення за графіті «Смерть режиму!», до яких суд у Читі засудив двох підлітків. Школярів затримали ще в 2022 році, звинувативши зокрема у вандалізмі «на підставі політичної ненависті». За словами Сидельникова, діти, можна сказати, ще легко відбулися, адже зараз політичні строки в Росії набагато більші, ніж ті, які дають за кримінальні злочини.
У вечірньому блоці каналу «FreeДом» політтехнолог, експерт з ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков висловив думку, що Росія ветувала резолюцію ООН щодо розміщення ядерної зброї в космосі тому, що її запропонували США і Японія, тобто це дипломатичні вибрики. Водночас, щоб ядерна зброя в космосі спрацювала, її треба запускати в бойовому стані, а це небезпечно, і навіть Росія навряд чи до такого вдасться, вважає гість.
Професор катедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Шевченка Михайло Буроменський розмірковував про те, як Росія може компенсувати Україні завдані збитки, а завідувачка катедрою міжнародних відносин ОНУ імені Мечникова Ольга Брусиловська наголосила, що країни Балтії — віддані союзники України, позаяк краще за інші європейські країни розуміють, що таке російська загроза.