Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 березня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер», «1+1».
Про санкції та удари по російських нафтопереробним заводам у блоці телеканалу «FreeДом» говорили з економічними оглядачем Максимом Гардусом.
Російський опозиціонер Ілля Пономарьов говорив про так звану «депутінізацію» Росії. Він сказав, що повноцінно цей процес можна провести лише у Москві. Також у країні мають утворитись нові владні інституції.
У блоці «Інтера» політичний оглядач Армен Чибухчян розмірковував над американською допомогою для України. Він сказав, що, замість ухвалення бюджету, представники Республіканської партії у Конгресі займались обговоренням ймовірного імпічменту Байдена. Чибухчян вважає, що, за умови перемоги Трампа на виборах, той усе ж піде на шантаж України для виконання своїх обіцянок.
Про запровадження електронних повісток у Росії розповідала політична коментаторка Ольга Курносова. Вона вважає, що російській владі не вистачає гарматного м’яса, а електронні повістки мають допомогти дістатися до всіх. Курносова сказала, що втеча росіян закордон продовжуватиметься, оскільки люди тікатимуть від мобілізації. Питання лише у готовності західних країн надати притулок втікачам.
Блокування польсько-українського кордону у блоці «1+1» обговорювали з першим віцепрезидентом Торговельно-промислової палати України Михайлом Непраном. Він сказав, що затягування блокування кордону сильно вдарить по Польщі, оскільки вона втратить свої позиції у Євросоюзі.
Виділення американської допомоги коментував політичний оглядач Юрій Рашікін. За його словами, лідери республіканців виступають за те, щоб розроблений Сенатом законопроєкт проголосували у Палаті представників. А спікер Джонсон — фактично зрадник американських інтересів. На думку гостя, проєкт проголосують, усе залежатиме лише від механізму.
Російський соціолог Ігор Яковенко коментував реакцію світу на псевдовибори в Росії. Він сказав, що чекав на реакцію країн Європи та США. Була слабка надія на те, що Володимира Путіна визнають незаконним президентом. Проте цього не відбулось.