Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 19 лютого 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Інтер», «FreeДом».
З українським журналістом Романом Цимбалюком у блоці «1+1» говорили про родину Рамзана Кадирова. Гість сказав, що Чечня відділяється від Росії, оскільки фактично весь регіон живе за власними правилами й закони Федерації не розповсюджуються на Чечню. Це відбувається через те, що у Кремля недостатньо ресурсів, аби розв'язувати цю проблему.
Дмитро Гудков, російський опозиційний політик, говорив про смерть Олексія Навального та її сприйняття в Росії. За його словами, провладна аудиторія неактивна і в разі виникнення революцій вони нічого не робитимуть. Також він сказав, що наразі прізвище Навального об’єднує, тож людей закликатимуть на виборах вписувати у бюлетені прізвище мертвого.
Про рівень життя в Росії розмірковував російський соціолог Ігор Яковенко. Він розповів, що цієї зими люди опинились в умовах виживання й у цілому погіршення життя у країні очевидне. При цьому, основна маса населення програла від війни, оскільки рівень життя знизився в середньому у 1,5 рази. Згодом у блоці «Інтера» Яковенко говорив про Навального.
Мюнхенську конференцію обговорювали з радником керівника Офісу президента Михайлом Подоляком. За його словами, на конференції обговорювали майбутнє, проте не приймали рішень. Він цитував виступ Володимира Зеленського на заході. Зокрема тезу про наявність у Росії ресурсів для ведення війни. Говорили і про потребу переглянути санкції.
Про Росію без Навального у блоці телеканалу «FreeДом» говорили з російським режисером Віталієм Манським. Він сказав, що влада боїться гніву людей, який може спровокувати смерть Навального. Тому Кремль відтягує момент з передачею тіла, аби зняти напругу. Також режисер додав, що він песиміст, тому не живе в Росії. Тоді як Навальний вірив в російський народ і начебто намагався вивести на вулицю, проте в нього так і не вийшло цього зробити за життя.
Олексій Буряченко, політичний коментатор, розповідав про передачу Україні заморожених активів Росії. Також із ним говорили про посилення санкцій проти Росії. За словами Буряченко, частина країн не готова відмовлятися від палива, яке виготовляє «Росатом».