Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 21 січня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», ICTV/СТБ
Ранковий та денний блоки інформаційного дня провели журналісти каналу «FreeДом»: спершу у прямому етері, а згодом з використанням заздалегідь записаних інтерв'ю та повторів.
Експерт Міжнародного центру протидії російській агресії Дмитро Громаков повідомив, що в Росії завжди були проблеми з демографічними показниками, а тепер ці проблеми загострилися максимально: щороку втрати внаслідок війні та еміграції складають мільйон осіб.
Релігієзнавець Іван Папаяні назвав закономірним процес «видалення» зі складу РПЦ людей, здатних вільно мислити, адже завдання церкви — підтримувати політичний кремлівський режим.
Голова білоруського руху «За свабоду» Юрій Губаревич висловив переконання, що закладена в нову білоруську воєнну доктрину «готовність до співпраці з країнами НАТО» є не більш ніж заграванням Лукашенка, який насправді не робить нічого задля зменшення напруги у взаєминах з балтійськими країнами та Польщею.
Російська політична аналітикиня Ольга Курносова зі скепсисом дивиться на плани російської влади створювати «народні дружини»: на думку гості, Кремль ніколи не піде на озброєння людей, надто боячись, що ця зброя буде використана проти нього.
Депутат Сейму Латвії Айнарс Латковскіс розповів, що рішення будувати укріплення на кордоні балтійських держав із Росією та Білоруссю спирається на досвід України та її опору агресії.
У вечірньому блоці ICTV/СТБ радник Світлани Тихановської Франак Вячорка заявив, що нова воєнна доктрина узаконює залежність білоруської армії від російської, а також є спробою мобілізувати силовиків, які були вірні Лукашенку під час протестів у 2020 році.
Політичний коментатор Володимир Фесенко закликав не робити висновків із заяви Джо Байдена про досягнення компромісу щодо допомоги Україні: «Коли ухвалять, тоді й скажемо». При цьому Фесенко не сумнівається, що компроміс таки буде знайдено, адже від цього багато залежить у безпековому плані не лише для Ізраїлю та України, але й для самих США.
Економіст В'ячеслав Ширяєв заявив, що у Путіна стрімко закінчуються гроші: російська економіка недорахувалася 170 мільярдів доларів, сальдо імпорту-експорту скоротилося з 220 до 50 мільярдів, а на потреби війни йде щорічно 100 мільярдів доларів. Тож такими темпами, на думку гостя, Путін довго воювати не зможе.