Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 15 січня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Інтер», «FreeДом»
У ранковому блоці «1+1» воєнний експерт Павло Лакійчук заперечив високу ймовірність десантної операції ворога, адже «всі підготовлені російські десантники вже в українській землі», до того ж, є великі сумніви, що літак чи гелікоптер може подолати українську ППО — особливо на тлі збиття А-50 та ІЛ-22.
Політичний коментатор Віталій Кулик висловив думку, що в Росії стерто межу між журналістикою та пропагандою, а спорт використовується для просування провоєнних наративів.
Воєнний експерт Михайло Притула назвав невизнане Придністров'я «авіаносцем, який не можна потопити». Росія сподівалася використати його для загарбання Молдови, що була «ціллю номер два після України». Однак зараз прорубати військовим шляхом коридор у Молдову для Путіна не є можливим, переконаний гість.
Економіст Іван Ус пояснив, що «політична воля формується економічними розрахунками», тож спершу партнери розуміють, що можуть у певній галузі обійтися без Росії, а потім у них з'являється політична воля внести цю галузь до санкційних.
Дипломат Андрій Веселовський зазначив, що новообраний президент Тайваню буде продовжувати справу своєї попередниці — укріплювати економіку та обороноздатність й утверджувати незалежність від Китаю, що може дуже не сподобатися Пекіну.
Політичний коментатор Олег Лісний закликав «не наступати знову на граблі», коментуючи хід передвиборчої кампанії у США, яка «вирізняється своєю емоційністю»: нам потрібно поважати вибір американців і співпрацювати з президентом Сполучених Штатів, хто б ним не став.
У блоці каналу «Інтер» авіаційний експерт Костянтин Криволап назвав збиття літаків А-50 та ІЛ-22 "жирним уловом": перший коштує від 330 до 500 млн доларів і є в дуже обмеженій кількості, другий коштує від 300 мільйонів доларів.
За словами литовського політика Даріуса Юргелявічуса, балтійські країни «усвідомлюють свій статус потенційної мішені російської агресії» і прагнуть переглянути глобальну концепцію безпеки з урахуванням того, що сучасна війна не обмежується використанням зброї і є гібридною.
Колишня депутатка Держдуми Росії Марія Максакова назвала губернатора Петербургу, який анонсував «проведення операції проти гендерно нейтральних туалетів» не «зет-патріотом», а «клозет-патріотом».
У блоці каналу «FreeДом» голова Центру «Доктрина» Ярослав Божко пояснив, чому КНДР постачає зброю Росії: це гіпермілітаризована країна, яка має проти себе вже всі можливі санкції, тож не боїться нових.