Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 8 вересня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей і тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом», «Інтер», ICTV/СТБ, «1+1».
Засновник громадської організації «Східна правозахисна група» Павло Лисянський у блоці телеканалу «FreeДом» розповідав про те, як проходять вибори на тимчасово окупованих територіях. Він висловив думку, що пропаганді важливо показати масову присутність людей на виборах, аби підтвердити правильність дій кремлівської влади. Також, за його словами, українці не хочуть брати участь у фейкових виборах.
З російським айтівцем Михайлом Климарьовим обговорювали запровадження в Росії так званого «сувєрєнного інтернету», яка передбачає встановлення операторами обладнання, яке їм передасть «Роскомнагляд». Ще він сказав, що закрити інтернет — дуже важка у досягненні ціль. Крім того, він розповів, що як тільки люди мають змогу щось заборонити чи заблокувати — завжди знаходиться той, хто отримує від цього задоволення. А також звернувся до українців з попередженням, що запровадження технічної можливості блокувань рано чи пізно призведе до негативних наслідків.
У блоці «Інтера» з колишнім керівником російської служби BBC Андрієм Остальським говорили про роковини смерті королеви Великобританії Єлизавети II.
Закриття інтернету та пропаганду в Росії обговорювали з українським політтехнологом Борисом Тизенгаузеном. Він сказав, що інформаційне протистояння провладного телебачення і так званих воєнкорів завершиться тим, що останніх знищать. Також він висловив думку, що через деякий час в Росії відключать YouTube і Telegram.
Харчування росіян і нестачу грошей на їжу обговорювали з колишньою депутаткою Державної думи Росії Марією Максаковою. Вона розмірковувала про російських «упирів», можливість «їсти мох і лишайник», а також прокоментувала виступ китаянки на руїнах маріупольського драмтеатру. Зауважимо, що її включення складалося фактично лише з оцінкових суджень і висловлення власної думки про те, що відбувається в Росії.
Росіянин Ілля Давлятчін розмірковував про підготовку влади й тиск на російський бізнес задля проведення мобілізації. Він сказав, що мобілізація фактично триває постійно, проте вона посилиться після проведення виборів.