Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 20 квітня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Інтер», «FreeДом».
У блоці «1+1» із Сергієм Бульбою, засновником «Білого легіону», головою «Білорусь 2.0 Робимо разом», обговорювали зустріч Олександра Лукашенка з Денисом Пушиліним. В контексті розмови Бульба розкритикував запізніле, на його думку, рішення України відкликати посла з Білорусі.
Українсько-американський політичний коментатор, директор «Євразійської демократичної ініціативи» Пітер Залмаєв говорив, зокрема, про візит генсека НАТО Єнса Столтенберга в Україну. Це символічний візит, який показує світу, у тому числі Пекіну, що демократичні країни продовжать підтримувати Україну, вважає коментатор.
Олександра Мартиненка, керівника агентства «Інтерфакс-Україна» ведучий «Інтера» питав про рішучість країн Великої сімки завдати превентивного удару по Росії, якщо Путін наважиться застосувати зброю масового ураження. Мартиненко вважає, що цього не станеться. Але, якщо Росія застосує ядерну зброю, то їй гарантований удар у відповідь. Журналісти згадали й візит генерального секретаря НАТО в Україну. Під час нього про ядерну зброю Росії не говорили, стверджує Мартиненко, — мова йшла про забезпечення України озброєнням і заплановану на 21 квітня зустріч у форматі Рамштайн.
Ігор Яковенко, російський соціолог, говорив про ймовірне скасування парадів до 9 травня та акції «Безсмертний полк» у Росії. Скасування параду можна пояснити відсутністю техніки, яка потрібна для війни. Скасування «Безсмертного полку» Яковенко пояснює вірогідністю виникнення масових сутичок між учасниками такої ходи. Адже будуть люди, які нестимуть портрети військовий, вбитих під час агресії проти України. Будь-які сутички на масових заходах російській владі не вигідні.
У гостьовій студії «FreeДома» Микола Полозов, адвокат, говорив про репресії в Росії. Онлайн-гість вважав, що там сталася деформація правового поля — як такої презумпції невинуватості у справах проти держави вже немає. Вона лишилася хіба що в незначних цивільних справах. А в політичних — влада почала тиснути в тому числі на адвокатів і погрожувати їм аналогічними судовими процесами, якщо ті будуть якісно захищати клієнтів у справах проти держави.
Григорій Охотін, співзасновник «ОВД-інфо», теж розповідав про репресивні справи в Росії. На антивоєнних протестах, за його словами, режим затримав 20 тисяч людей. І правозахисники майже не мають можливостей у судах, коли йдеться про державну зраду. Проте Охотів все ж переконаний, що в Росії досі є незалежні адвокати.