Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 23 грудня
У ранковому слоті каналу іномовлення генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів про підводні камені рішення російської влади розширити армію до 1,5 мільйона людей.
Директорка фонду «Русь сидяча» Ольга Романова прокоментувала інформацію про те, що приватна військова компанія «Вагнер» вербує жінок, ув'язнених у російських тюрмах. Пригожин відчуває брак кадрів, адже в'язні вже не хочуть їхати помирати, сказала Романова.
Воєнний експерт Владислав Селезньов спростував заяву Путіна про недоліки системи Patriot: Patriot і С-300 — це небо і земля.
Риторика Володимира Зеленського у його історичному виступі в Конгресі стала темою розмови з головою центру політичних досліджень «Доктрина» Ярославом Божком.
Воєнний експерт Павло Нарожний нагадав, що Patriot є протиракетною системою, і це перший крок до створення в Україні повноцінної мережі протиракетної оборони.
У слоті телеканалу «Інтер» радниця голови Харківської облради Наталія Попова повідомила, що жителі звільнених сіл і міст регіону не поспішають полишати свої домівки і евакуюватися.
Російський журналіст Дмитро Низовцев не побачив нічого дивного в результатах розслідування його колег щодо розкішного життя одного із заступників міністра оборони Росії, адже чиновники звикли витрачати купу грошей за кордоном.
Чергову багатомільйонну фінансову допомогу Україні від Данії прокоментував голова Асоціації українців у цій північній країні Андрій Кузьмін.
Представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський відзначив важливість розслідування, що дало змогу ідентифікувати чимало російських військових, які брали участь у знищенні мирних людей на Київщині.
Член Республіканської партії США зі штату Нью-Йорк Борис Пінкус назвав вкрай вдалим час приїзду Володимира Зеленського до США, а також провів паралелі між виступами українського президента та британського прем'єр-міністра Вінстона Черчілля.
Слот «1+1» почався з прогнозу інвестиційного банкіра Сергія Фурси щодо того, коли Україні вдасться відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
Радник Світлани Тихановської Франак Вячорка, як і напередодні, назвав імовірною провокацію росіян на території Білорусі з метою втягнути країну у війну з Україною.
Воєнний експерт Олександр Коваленко не виключає, що Володимир Зеленський і Джо Байден домовлялися не лише про Patriot, але й про винищувачі та інші потрібні Україні типи озброєння.
Доля російських добровольчих батальйонів — «затикати дірки» та помирати, каже воєнно-політичний експерт Юрій Федоров.
Історик Олександр Алфьоров підтвердив, що практика набирати на війну жінок для Росії не нова — так само чинили у 1917 році.
Російський політичний діяч Андрій Піонтковський нагадав, що честь виступати перед обома палатами Конгресу надається далеко не всім лідерам, а отже, можна говорити про появу в Європі нової великої держави. Втім, на жаль, в оточенні Джо Байдена досі точиться боротьба між прихильниками двох тез: «Наша ціль — перемога України» і «Наша ціль — не-поразка України».
Експерт з міжнародної політики Олександр Краєв прокоментував плани американської політичної верхівки визнати Росію не державою-спонсоркою тероризму, а агресоркою. З одного боку, такий правовий статус не розписаний міжнародними документами, з іншого — статус агресора мав би виключати можливість для Росії надалі перебувати в ООН.
Воєнний експерт Павло Лакійчук повідомив невтішну інформацію: є ознаки підготовки Росії до чергового ракетного удару по Україні — активність і концентрація ворожої авіатехніки та морських ракетоносіїв.
Російський опозиційний політик Геннадій Гудков назвав внутрішній переворот найбільш бажаним сценарієм розвитку подій і пов'язав з цим західні санкції проти олігархів, які мають поглибити розкол серед еліт у Росії.
На завершення інформаційного дня експерти з міжнародних питань Ігор Семиволос і Олексій Їжак прокоментували ситуацію з Іраном, який допомагає Росії озброюватися у війні з Україною, проте висловлює протест, коли Володимир Зеленський прямо звинувачує його у цьому.