Телепрограма «Шустер live», ТРК «Україна», 4 листопада 2008 року

5 Листопада 2008
19135
5 Листопада 2008
17:13

Телепрограма «Шустер live», ТРК «Україна», 4 листопада 2008 року

19135
Телепрограма «Шустер live», ТРК «Україна», 4 листопада 2008 року
Савік Шустер, ведучий: Доброго вечора. Ми у прямому ефірі. Прямий ефір - це свобода. А мы самая свободная программа в Украине. Вы видите, мы сейчас связаны по сателиту с центром Киева, с театром Ивана Франка. Там через полчаса на сцене театра Ивана Франка начнется презентация нового проекта Святослава Вакарчука. Это новый абсолютно музыкальный шаг в его жизни. И он об этом нам расскажет очень скоро в прямом эфире. А гости нашей программы имеют отношение не сколько к музыке, сколько к государственному имуществу. Это Валентина Семенюк-Самсоненко, председатель Фонда госимущества, и Михаил Чечетов, ее предшественник, который был председателем Фонда государственного имущества. Это первые наши гости. Радий Вас бачити. Наши хроникеры: Евгений Киселев, Ирена Карпа, Мустафа Найем. Аудитория - второй день вместе. Прошу вас оценивать то, что у нас будет происходить. И отправляемся в театр Ивана Франка.
Святослав Вакарчук: Алло.
Савік Шустер, ведучий: Да. Вот Святослав Вакарчук с нами в прямом эфире. Святослав, вот этот...
Святослав Вакарчук: Добрий вечір.
Савік Шустер, ведучий: Добрий вечір. Этот проект...
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Видите, люди Вас очень любят. И это очень хорошо. Значит, Ваш...
Святослав Вакарчук: Дякую. Я їх теж дуже люблю.
Савік Шустер, ведучий: Ваш новый проект называется "Вночі". Но дело не в названии, дело, что это совершенно какой-то другой поворот в Вашем музыкальном видении. Вы это говорите, что это призыв к диалогу, к творческой элите. По настроению похож на картины художников-импрессионистов. Да. Я, вот, на встрече с Вами сказал, что это такой поворот, как в жизни Адриано Челентано, когда он стал обращать внимание на совершенно другие явления в обществе. Но это так. Это можно по-разному обсуждать и объяснять. Но я бы хотел дать небольшую выдержку из сегодняшней репетиции в театре Ивана Франка. И потом уже задать вопрос Святославу (показывают сюжет). Святослав, вот в чем это призыв к диалогу в творческой элите?
Святослав Вакарчук: Ну, насправді, можливо, можна на все простіше дивитися. Це просто бажання різних музикантів, яким тісно в тих рамках, в які на сьогоднішній день культурна ситуація в країні їх загнала, і вони хочуть розширити ці рамки. Знаєте, ви коли об'єднуєтесь разом, багато талановитих людей, а в цьому проекті справді беруть участь велика кількість талановитих українських музикантів, і я для мене це велика честь, то ви справді можете добитися значно більшого і творчого ефекту, і я думаю, врешті-решт і соціального теж. Оскільки ми своїм прикладом показуємо, що можна любити, хотіти і робити грати музику, яка, можливо, не буде популярною на радіостанціях або музичних каналах. Але є велика кількість людей, яким як глоток свіжого повітря, потрібна ця музика. І я розумію, що це ми робимо як для себе, так і для них.
Ірена Карпа: Святослав, Ви казали про приклад. Я особисто вам дуже вдячна за такий безпрецедентний вчинок. Ви пішли добровільно із депутатів, цієї безкрайньої годівниці, куди...
ВСЕ (Аплодисменты).
Ірена Карпа: Кули мільйонери приходять, щоб стати мільярдерами. Це був дійсно сильний вчинок, і, на жаль, він чомусь не отримав такого належного висвітлення в медіа. Зрозуміло, що з Вашою харизмою, з тим, що Ви можете зробити, Ви можете набагато більше зробити для людей як артист, ніж як битися, як один в полі воїн, коли, там, партія навколо вас заробітчани. За це Вам особливе дякую. І ось Ваш діалог, Ви закликаєте до діалогу культурної еліти, між представниками творчої еліти. От хто для Вас особисто є оці представники творчої еліти? Бо для мене це, наприклад, Ніна Матвієнко, Всеволод Нестайко, вбитий перекладач Перепадя, їх, на жаль, не чують в Україні настільки, як би хотілось.
Святослав Вакарчук: Я з Вами абсолютно згідний. І сьогодні на цій сцені буде яскравий приклад того, що я розділяю в даному випадку Вашу позицію. Тут буде багато талановитих класичних, джазових музикантів, музикантів, які грають народну музику. Яких, яким не так легко робити свою улюблену справу, улюблену музику в сучасних форматах, в сучасних рамках. І, можливо, в певному розумінні те ім'я, яке заробила собі група "Океан Ельзи" чи яособисто, як музикант, допоможе привернути початкову увагу до цієї музики, як такої. А далі вона розкрутить себе сама і почне жити новим життям. Що стосується імен, які Ви згадали, я можу сказати набагато більше імен. Я, наприклад, взагалі вважаю, що в нас живе жива легенда, геніальна поетеса Ліна Костенко, якій, яка заслуговує щонайменше на Нобелівську премію. І дуже шкода, що до сих пір ми не добилися того, щоб так сталось. Я думаю, що ми ще встигнемо. От. І серед нас багато і видатних сучасників, але бачимо ми по телевізору, як правило, в рейтингових програмах тих, хто гордо називає себе політиками, а насправді не буду я тут говорити в цій програмі таких слів, які би мав сказати.
Ірена Карпа: Можете говорити. Тут такий формат дозволяє.
Святослав Вакарчук: І взагалі нам потрібні не політики і не гламурні культурні персонажі, а нам потрібні державні діячі і митці відповідно, от їх нам не вистачає.
ВСЕ (Аплодисменты).
Петро Мага: Святослав, кажуть, що в одну ріку двічі не можна увійти. А чи можна двічі увійти в один океан? Тобто, Святослав Вакарчук - це назавжди...
Святослав Вакарчук: Дуже оригінальне питання.
Петро Мага: Да. Назавжди пішов з політики? Чи ми можемо чекати другого пришестя лідеру "Океану Ельзи" в цей істіблішмент?
Святослав Вакарчук: Ну, в наш непростий час треба користуватися словами улюбленого чоловіка нашої співвітчизниці Олі Куриленко, треба казати: "Ніколи не говори "Ніколи". Але на сьогоднішній день я абсолютно не бачу взагалі, що можна робити там. Мені здається, такі люди, як я, і такий голос, як мій, сьогодні потрібні не в Раді. І, зрештою, я людина, яка завжди ставить собі задачу і бореться за неї до кінця. Я ставив собі задачу зробити краще людям, зробити краще нашій країні, я від своєї задачі не відступлюсь. На сьогоднішній день перспективи вирішувати її саме в Парламенті для мене є, ну, сумнівною. Я думаю, що більшість людей думає так само, як я. А далі поживемо - побачимо. Головне - не стіни, в яких ти робиш політику чи в якій ти робиш краще людям, а головне - що ти робиш. Я думаю, що сьогодні дуже багато людей в стінах університетів, в стінах лікарень, закордоном які працюють і вчаться українців, і так далі, і так далі, роблять для нашої країни значно більше, ніж політичні ток-шоу, які ми бачимо не тільки на вашому телеканалі, але і на трьох відомих будинках в центрі Києва. Я думаю, що в цьому головна історія. Але сьогодні ми не про це. І ядумаю, що, сподіваюсь, що якщо ви встигнете попасти після програми на концерт, ми будемо вас раді бачити.
Ірена Карпа: Дякую.
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Спасибо, Святослав. Мы сразу после программы поедем в театр несомненно. Спасибо и удачи. Нет, это прекрасно. Я уже имел возможность слышать эту музыку. Она просто прекрасная. Совершенно новая, свежая. Я приглашаю в студию сейчас нашего еще одного гостя, я так понимаю, да. Да, ну, после рекламы я его приглашу. У нас сейчас небольшая рекламная пауза (реклама). Мы в прямом эфире. Я приглашаю уже в студию третьего нашего гостя. Мы все будем вместе. Это Михаил Волынец, народный депутат Блока Юлии Тимошенко, а также председатель Конфедерации свободных профсоюзов Украины. Добрый вечер. Пожалуйста. Значит, естественно, мы будем обсуждать и грядущую безработицу, и что с ней делать, и что делать с предприятиями, которые останавливаются. Да, будем говорить о том, что заявила Юлия Тимошенко в прошлую пятницу, когда она сказала, что надо национализировать предприятия, которые не выплачивают зарплату или увольняют людей, да. Все это будет в нашей студии. Но начнем мы дискуссию с "Zаппинга", вот то, что мы могли пропустить вчера на телеэкранах телевизоров.
"Стерео-Утро", канал "MTV": Какая Турция, какое Египет. Отдыхать надо на Родине.
"ТСН", канал "1+1": До України прямує джамагрійсьий лідер. Літак із Муамаром Аль Каддафі - вождем лівійської революції - вже завтра вранці має приземлитися в Борисполі.
"ТСН", канал "1+1": Свій будуїнський намет Каддафі розіб'є на подвір'ї президентської резиденції, кажуть в Секретаріаті. Лівійці підтверджують, все буде по-справжньому.
"Підйом", "Новий канал": "Зараз бензин різко впав в ціні, ви бачили?". - "Ну, все одно приємно". - "Серьезно?". - "Да". - "Да". - "До речі, знаєте, ми були в Дніпропетровську, можемо констатувати той факт, що Юлія Володимирівна як пообіцяла, що в Дніпропетровській області буде найдешевший бензин, так і є. На гривню дешевше, ніж у всіх".
"ТСН", канал "1+1": Місячний квиток за 25 гривень - єдина можливість зекономити на проїзді у листопаді. Тираж розійшовся за лічені години і залишився в історії.
"Час новин", "5 канал": Водночас Антимонопольний комітет заявив, нові тарифи на проїзд у громадському транспорті столиці необгрунтовані.
"Новини", канал "24": Півмільйона українців можуть втратити роботу до кінця року. Такий прогноз робив член правління Фонду соціального страхування на випадок безробіття Петро Петриченко, пише газета "Коментарі".
"Репортер", "Новий канал": Фінансова криза скінчилася, принаймні на ринках країн, що розвиваються. У тому впевнені американські експерти. Тепер фінансисти очікують результатів президентських виборів у США. Кажуть, що вони суттєво вплинуть на світову фінансову систему.
"Новини", канал "24": В останній день перед голосуванням кандидат від республіканців Джон Макейн спробує перевернути шальки терезів на свою користь.
"ТСН", канал "1+1": Вже зараз за оселю Обами сусідній великий дім та 12 соток землі дають 3 мільйони доларів. Подейкують, що співробітник американського посольства пропонує за маєток уп'ятеро більше в разі перемоги Обами на виборах.
"Час новин", "Новий канал": У Кенії вже готові святкувати перемогу Обами. Тут мешкають родичі кандидата у президенти США по батьківській лінії. Місцевих прихильників демократа не цікавлять навіть результати соцопитувань. У них є набагатодостовірніше джерело інформації - місцевий ворожбит. Уго Чавес: "Ми не просимо його бути революціонером або соціалістом, ні, лише те, аби чорний чоловік став президентом Сполучених Штатів. Ми віримо в нього, і весь світ вірить".
"Факти. Вечір", канал "ICTV": Хоча країна продовжує воювати з терором, американці дедалі більше прагнуть отримати не військового головномандувача, а кризового менеджера, який займався би насамперед внутрішніми проблемами.
Х/ф "Статський радник", канал "Україна": Я служу своей стране как умею. А то, что при власти немало подлецов, так это было во все времена.
"Стерео_Утро", канал "MTV": Ваш молодой человек не уделяет вам должного внимания, не дарит цветов или даже изменяют. Тогда 8-945-123-45-67. Жду.
Савік Шустер, ведучий: Итак, у нас в студии нынешний глава Фонда государственного имущества, ее предшественник, бывший глава Фонда госимущества и председатель свободных профсоюзов. Женя, о чем будем говорить?
Євген Кисельов: Так я так понимаю, об экономическом кризисе и что он с собой несет, и как с ним бороться.
Савік Шустер, ведучий: Да-да. Так вот Вас не было в Киеве, когда Юлия Тимошенко заявила в прямом эфире в программе на телеканале "Интер", на которой Вы присутствовали, о том, что вот да, что надо национализировать те предприятия, или они будут национализированы, которые не платят зарплату или которые неэффективно управляются. Сегодня в газете "Finansial Times" опубликован материал на эту тему, и там цитата Рената Ахметова, одного из самых известных бизнесменов Украины, и члена Партии Регионов, да, который говорит о том, что это, он опасается этого, да. Что, в принципе, это не только страшно, да, за страну, но страшно и за будущие инвестиции. Ну, чтоб не говорить плохо о Юлии Тимошенко, да, такой шаг, он оправдан, реально надо, вот, принимать такие резкие шаги и так лечить предприятия, которые не платят зарплаты.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Перш за все, якщо можна, я так дивлюся, на мене, Савік, щоб я відповіла, починаючи з першого питання. Для того, щоб говорити, що ми будемо націоналізувати, закону про націоналізацію в Україні немає, закону про реприватизацію в Україні немає. І нема ні одного нормативного документу, де навіть значиться це слово. Я хочу сказати, що в 2002-му році я була автором закону, в 2005-му році після відповідних подій президентської кампанії ми пропонували прийняти відповідний закон.
Савік Шустер, ведучий: Но я же вам не говорю, но закон, он принимается. Собирается Парламент, закон принимается, если он нужен, да, он берется и принимается.
Мустафа Найєм: Тем более это не помешало в 2005-м году реприватизировать "Криворожсталь".
Савік Шустер, ведучий: Но я говорю это вот как метод, метод, он эффективный. Мы говорим, предприятия...
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я хочу сказати, в багатьох країнах, в багатьох країнах, наприклад, в Сполучених Штатах, в Франції, в Англії є і закон про реприватизацію, і націоналізацію. Це закон, це інструмент, він може лежати на поличці, і він використовується тоді, коли це треба приймати. Сьогодні такі заяви, вони не підтверджені ні законом, ні відповідними розрахунками.
Євген Кисельов: Приняли закон. Сколько нужно, чтоб принять такой закон?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Це треба питати в парламентаріїв, я, на жаль, сьогодні не парламентарій.
Савік Шустер, ведучий: Но можно, скажем, правда, можно. Но можно же принять закон. Можно, если нужно стране. Да.
Євген Кисельов: Но нет такого закона, который нельзя было бы принять. Проявив политическую волю. Знаете, как в Росси законы принимают. Сразу четырьмя чтениями единогласно. И чего там написано, если там партия сказала: "Надо". Комсомол ответил: "Есть". Вот у нас между властью и депутатами примерно такие отношения сейчас. Вам, украинцам, на это любо-дорого смотреть, наверное.
Мустафа Найєм: Просто вопрос в том, что действительно государство может быть более эффективным управленцем на предприятии, чем частное лицо. Вот в этом, вопрос только в этом.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я можу сказати одне, що для того, щоб говорити і приймати, треба мати основу для того, щоб приймати. Сьогодні контролювати інвестиційні зобов'язання, якщо брав інвестор зобов'язання зберігати робочі місця, зберігати виплату заробітної плати, всіх тих умов, які він брав на себе, і виконує, то до нього приміняти механізм повернення не потрібно. Якщо ті підприємства, які зупиняються і не виплачують зарплату, є і механізм, поки не прийняли відповідний документ, це Закон "Про колективний договір", це Закон "Про соціальне партнерство". В цій ситуації уже робітники, профспілки повинні в цьому напрямку працювати. Чи ефективно приймати такий закон. Я можу сказати, зустрічаюсь з парламентаріями Англії, я запитала: "Чи не втрачається імідж держави Англії, коли у вас є Закон "Про націоналізацію"? Ви націоналізували в свій час залізницю, потім знову продали її, потім реприватизували, знову повернули?". І зараз знаходиться залізниця Англії у державній власності. І я запитала парламентаріїв: "Чи не втратило імідж?". Вонивідповіли: "Імідж держави втрачається тоді, коли люди живуть погано, коли втрачена робота, коли вони не отримують зарплати". Держава повинна мати інструменти". Треба тільки їх розумно використовувати. І я пам'ятаю 2005-й рік, коли від Кабінету міністрів надходили доручення - у цього забери, а тому іншому продай. Я, як тоді, навіть будучи в одній коаліції, сказала: "Ні, шановні, так не буде. Спочатку прийміть закон, а тоді будемо діяти". Бо якщо підемо по такому прикладу, то ті люди, які ось тут сидять, приватизували квартири. У них завтра їх заберуть. Тому я не хочу беззаконня в державі.
Мустафа Найєм: Но вот тут смотрите, но есть один момент. В Украине все предприятия, которые уходили частным собственникам, в итоге работали лучше. Они показывали большую прибыль, большую эффективность. Я не думаю, что в Англии была ситуация, что предприятие ушло частному предпринимателю, и он стал хуже работать, и его забрали. Наверняка были какие-то проблемы. Правильно?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Ну, так було. У Англії так само.
Мустафа Найєм: А скажите, но в Украине же такой ситуации нет.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Чому Ви так кажете, що нема?
Савік Шустер, ведучий: Почему?
Мустафа Найєм: Какие предприятия..? Тогда почему вы не забирали раньше, почему об этом нужно думать сейчас, когда кризис?
Савік Шустер, ведучий: Я не очень понимаю, что ты говоришь.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я Вас переб'ю.
Мустафа Найєм: Ну, вопрос в чем. Что были предприятия, которые действительно отданы частному лицу. "Криворожсталь".
Савік Шустер, ведучий: Ну, вот, скажем, железная дорога Англии. Ну, скажем, мы говорим - железная дорога Англии.
Мустафа Найєм: Железная дорога Англии, правильно, ну, допустим.
Савік Шустер, ведучий: Ну, так. Ну..?
Мустафа Найєм: В Украине было самое большое - это "Криворожсталь". Если оно отдано частному предпринимателю...
Савік Шустер, ведучий: Оно не отдано, оно продано.
Мустафа Найєм: Продано.
Савік Шустер, ведучий: Продано, да, на аукционе.
Мустафа Найєм: И оно работает лучше. На каких основаниях вы можете его забрать?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Значить, пане Мустафа, я Вам перш за все, напевне, не зовсім знаєте повну інформацію. Пропоную зайти на сайт Фонду державного майна, у нас є безпосередня інформація - за невиконання інвестиційних зобов'язань, за те, що скоротили робочі місця, не дали людям зарплату, не виконали - забрано 253 об'єкта.
Мустафа Найєм: Да-да.
Савік Шустер, ведучий: А скажите... А вы мне объясните такую вещь.
Мустафа Найєм: Государство возьмет на себя обязательство это сделать?
Савік Шустер, ведучий: Вот есть большой мировой кризис, да. И предприятие, которое взяло на себя обязанности вот все го это делать, оно тоже часть этого кризиса. И, вот, оказывается, что рынки упали, то упало, а вот оно не может объективно. Не потому что, плохо управляется, не потому, что, а потому что объективно такая ситуация.
Михайло Волинець: Дозвольте, може, я відповім. Можна, Валентина Петрівна?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я тільки одну секунду. Тільки дам відповідь. Перш за все власники, які брали зобов'язання, вони отримували зверхприбутки за рахунок роботи. Друге питання. Я вам приведу лише приклад по "Криворіжсталі". За минулий рік 1 мільярд доларів чистого прибутку, і уже зразу, тільки оцей мільярд був виведений, куплений металургійний завод у Сполучених Штатах. Так в мене виникає питання. Ви тут раду не дали, людям не даєте сьогодні зарплату, знову купуєте ще інші. Шановні, я ще раз можу...
Євген Кисельов: Это законы рынка.
Савік Шустер, ведучий: А что делать?
Євген Кисельов: Значит, значит, нет...
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я за те... Але люди повинні чітко знати, прийшов на підприємство, гарантував людям отримання робочих місць, будь ласка, не витрачай лишні грошей на свої розкоші.
Савік Шустер, ведучий: Женя, Женя, Валентина будет кандидатом в президенты от Социалистической партии, да. Поэтому...
Петро Мага: Пані Валентино, я перепрошую, для того, щоб ми могли підключити до розмови пана Михайла Волинця, доброго вечора Вам.
Михайло Волинець: Доброго вечора.
Петро Мага: Я хочу дати ось таку картину, яку сьогодні подав канал "1+1" в своїх новинах, прошу.
"ТСН", канал "1+1": Ще майже сто тисяч працюють неповний робочий день. Проте повністю зупинилося лише кілька заводів-гігантів. Так за згодою трудового колективу припинив роботу "Нікопольський феросплавний". Але його працівники ходять на роботу і отримують повну зарплату. Профспілкові лідери розповідають, вони починають готувати робітників до всеукраїнського страйку.
Петро Мага: І що профспілки?
Савік Шустер, ведучий: Так, значит. И тогда добавлю к этому. Что один из членов правительства сегодня говорил на тему "Запорожского алюминиевого комбината", да. Он сказал, что "либо эффективное управление и модернизация, либо национализация". Так что это не только идея Премьер-министра, да, это, в общем-то, такое мнение правительства.
Мустафа Найєм: Нет, просто тут еще один такой момент. Вот Вы говорите, что они забрали миллиард от этого завода. Заработали сверхприбыль. Что мешало государству делать то же самое?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Це я хотіла б, щоб Ви задали питання Юлії Володимирівні. Я була категорично проти "Криворіжсталі". І реприватизації, націоналізації "Криворіжсталі" не було в 2005-му році. Було підтвердження рішення суду про незаконну приватизацію.
Михайло Волинець: Прошу, давайте поговоримо про сьогоднішній день, про кризу і про наслідки.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Тому я можу сказати, що сьогодні, якщо власник думав про робітників, то він повинен був резервувати гроші і на таку фінансову кризу. А людям зарплату платити.
ВСЕ (Аплодисменты).
Євген Кисельов: Мне кажется, есть очень существенный вопрос. Это в значительной степени вопрос политический, мне кажется, вопрос о национализации. Вот давайте посмотрим на Соединенные Штаты именно в контексте нынешнего кризиса, вот там, предположим, правительство фактически национализирует крупнейшую страховую компанию, компанию-гиганта "АIG", которая, кстати, в России, и в Украине тоже представлена.
Савік Шустер, ведучий: В Украине работает, да.
Євген Кисельов: Вот они ее национализировали. Де-факто. Но никому, ни в Америке, ни на Западе вообще не приходит в голову заподозрить американское правительство в том, что оно хочет эту страховую компанию забрать к себе назад навечно. Это экстраординарная, чрезвычайная мера для того, чтобы вытащить компанию из кризиса, и как только кризис будет пройден, абсолютно все уверены, никому в голову не приходит, что эта компания не будет опять кому-то каким-то частным собственникам продана, да еще и с прибылью для государственной казны. Что происходит на пространстве бывшего Советского Союза? Обращусь к хрестоматийному примеру, скажем, Российской Федерации. Значит, была самая большая и самая эффективная нефтяная компания под названием "Юкас". Значит, эту компанию обанкротили, пустили с молотка. В результате, значит, все ее активы приобрела государственная компания "Роснефть", по всем показателям "Роснефть" работает, там, порядково хуже, чем частная компания "Юкас", которой больше не существует.
Савік Шустер, ведучий: А Михаил Ходорковский сидит.
Євген Кисельов: А Михаил Ходорковский сидит. И, как бы, есть некий накопленный человечеством опыт, да, что частный собственник, частный хозяин всегда эффективнее государства. Проблема в том, что, как мне кажется, и в России, и в Украине, и во многих других, так называемых, постсоветских или, там, посткоммунистических государств слишком сильна еще вот эта вот прежняя философия, вера в то, что все должно принадлежать государству или значительная часть, должно принадлежать государству. И существующий кризис - это только повод, только повод для того, чтобы, вот...
Савік Шустер, ведучий: Отобрать.
Євген Кисельов: Люди, исповедующие эту философию, сказали: "О, вот оно наше время пришло, вот мы сейчас под сурдинку, под флагом вот этих самых антикризисных мер обратно у министров-капиталистов, у этих самых денежных тузов, у олигархов, - назовите их, как хотите, - заберем все обратно, и ровным слоем размажем, как масло по бутерброду". В результате...
Савік Шустер, ведучий: Получится бутеброд.
Євген Кисельов: Получится бутерброд.
Михайло Волинець: Савік, дозвольте все-таки мені сказати.
Євген Кисельов: Тощий такой, почти постный.
Михайло Волинець: Да, Валентина Петрівна говорила про основи для націоналізації. Я хочу сказати про підстави. Зараз ми бачили репортаж, що приблизно біля 100 тисяч сьогодні працюють з неповним робочим днем. Це протизаконно, це протирічить Кодексу про працю України. Потім 25 тисяч людей сьогодні відправлені у безплатні відпустки. А я думаю, що більше, це офіційна статистика. "Нікопольський феросплавний", там трохи неточна йшла інформація, 7 тисяч працюючих. До 30 листопада відправлені у відпустку з виплатою 2/3 тарифних ставок. Тобто, середня зарплата місячна - 3,5 тисячі, їм нараховують 1200. Тобто, 30% заробітної плати. Можна з цим погодитись? Це порушення Кодексу про працю. То саме це являється підставою для націоналізації такого підприємства. Тепер подивимося "СКМ".
Савік Шустер, ведучий: Это является основой, да, основанием.
Михайло Волинець: Да, да, ми дамо такі закони, якщо буде потрібно. Держава має захистити своїх людей, і профспілки мають сказати своє слово. Але поки що виходить так. Що профспілки, які знаходяться на підприємствах гірничо-металургійного комплексу, я маю на увазі ті, які видобувають залізну руду, які працюють на металургійних комбінатах, вони сьогодні виставляють вимоги до уряду, а не до тих роботодавців, які викинули людей на вулицю. Розумієте, яка ситуація відбувається? І ми сьогодні зустрічались у Прем'єр-міністра, і ми говорили про те, що необхідно надати необхідні додаткові функції трудовій інспекції, яка підпорядкована державі, для того, щоб вони сказали своє слово, щоб вони могли заявити рішучий протест відносно того, що відбувається. Держава має захистити своїх громадян. Це головне, що я хотів, на чому хотів би наголосити.
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Скажите, это хорошо, мы...
Євген Кисельов: Кто бы спорил.
Савік Шустер, ведучий: Ну, у меня есть вопросы большие, да. Вот Вы сказали, "Никопольский феросплавный". Хорошо. Берет государство и забирает. Рынок такой, как есть, ничего вы с этим рынком не сделаете, нету спроса на этот продукт, да. Зарабатывает он, я не знаю, склад переполнен, да, ничего больше туда нельзя, и что вы будете, дотировать людей?
Михайло Волинець: Дозвольте, я вам поясню. Ще в цьому році в першому півріччі ціна на метал була на піку, найбільша за всю історію України. І гроші залишилися в офшорних зонах, про що говорила Валентина Петрівна. А доля зарплати складала в цей час від 2 до 7 відсотків в ціні продукції. Де гроші? І чому роботодавець...
Савік Шустер, ведучий: Значит, надо тогда, не надо тогда...
Михайло Волинець: Дозвольте.
Савік Шустер, ведучий: Тогда не надо бороться, тогда не надо...
Євген Кисельов: Создать приятный инвестиционный климат, чтобы эти деньги, деньги, они по закону экономическому, они убегают.
Савік Шустер, ведучий: Да, или бороться с оттоком капитала, вот это я понимаю, бороться с оттоком капитала.
Євген Кисельов: Они никогда не остаются там, где им плохо.
Михайло Волинець: Роботодавці, власники зараз скористались кризовою ситуацією. Вони просто викинули людей на вулицю, і вони не повернуть їх після того, коли стабілізується ситуація.
Євген Кисельов: Или запретите. Или запретите вывод капитала.
Савік Шустер, ведучий: Да, вот законодательно соберитесь.
Михайло Волинець: Дивіться, є порядок. Я зараз пояснюю. Тому що мало, хто заглядає в Кодекс про працю. 49-а стаття передбачає, що перед тим, як звільнити людей чи провестиреорганізацію підприємства, необхідно за три місяці вступити в переговори з профспілками, і перед тим, як звільнити людей, за два місяці повинні попередити. Якщо звільняють людей, то їм ще повинні виплатити компенсацію за місяць. А тут заставляють людей написати заяву.
Євген Кисельов: А если денег нету? А если денег нет?
Савік Шустер, ведучий: Но понимаете, а тут еще проблема профсоюзов. Каким профсоюзам верить. Вот Вы, да, Вы же и руководитель профсоюза, и член Блока.
Михайло Волинець: Бо незалежні профспілки не були допущені на металургійні комбінати. Коли ми створили на "Азовмаші" на початку двохтисячних років організацій, то викрали мого сина, він випадково залишився живий. Людина, яка допомагала нам створювати організацію, теж її викрали, випадково людина залишилась живою.
Святослав Вакарчук: Можно Вам один вопрос? Вот скажите, почему, вот почему Вы не признаете это. Если государству нужны деньги, вот сейчас Черновецкий повысил цены на проезд, объективно повысил, потому что нужно, чтоб транспорт двигался. Тут Вы не говорите, что надо защищать людей. Когда Ющенко сокращает в четыре раза четверть своего штата, он их сокращает.
Євген Кисельов: Машины стали эвакуировать на улицах, тоже прибыль в казну.
Мустафа Найєм: Объективно сокращает, потому что он не нужен. Он увольняет людей, это нормально. Когда страна поднимает цены на хлеб, потому что хлеб себестоимость поднялась, такой рынок, вы не влияете на рынок, вы влияете на собственный ресурс, это нормально. А если частный предприниматель, у которого тоже нет денег, это его право тратить деньги туда, куда он хочет. У меня мои друзья, например, они торгуют в киосках, вот сейчас нету спроса, да, ничего не покупают, он, естественно, понижает зарплату своему продавцу, но он своим детям будет покупать столько хлеба, сколько он считает нужным. И Вы никогда ему не скажете делать обратное.
Михайло Волинець: Ну, Мустафа, я з тобою незгоден.
Мустафа Найєм: Почему?
Михайло Волинець: Тому що там ще працюють люди, що є Кодекс про працю. Є колективний договір.
Мустафа Найєм: А почему Вы Ющенко это не говорите? Почему Вы не говорите это Черновецкому? Почему Вы это говорите "Криворожстали"? Только потому, что у них денег больше?
Михайло Волинець: Ти знаєш, що сьогодні вранці було в Києві в метро? Ти розумієш, да, що люди були недостатньо поінформовані - це перше. По-друге, не було проїзних квитків, і там влаштували мордобой.
Мустафа Найєм: Так. Но суть та же.
Михайло Волинець: Це вина Черновецького, що не була проведена підготовка.
Мустафа Найєм: Суть та же. Проезд увеличился в четыре раза.
Михайло Волинець: І чим він може мотивувати, Черновецький, що треба було в чотири рази підвищити проїзд? З ким це було погоджено?
Мустафа Найєм: Он, послушайте, а почему мне Вы эти вопросы задаете? Вы являетесь членом коалиции, в которой держит правительство.
Михайло Волинець: Є міністерство економіки.
Мустафа Найєм: Почему Вы мне эти вопросы задаете? Вы спросите у них. Почему Вы когда...
Михайло Волинець: Да. Я сьогодні розмовляв з Прем'єр-міністром, і вона пояснила, і була здивована цією ситуацією. І був присутній міністр економіки, в якого вона запитала. Не було це питання погоджено, і також не було погоджено з Антимонопольним комітетом.
Мустафа Найєм: И что теперь? Но Вы же не добьетесь понижения цены, правильно?
Михайло Волинець: Ми будемо намагатись це зробити.
Мустафа Найєм: Вы же не добьетесь, это всем понятно.
Михайло Волинець: Чому так думаєш?
Савік Шустер, ведучий: Подождите. Вы куда-то ушли, куда-то...
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Михаил...
Михайло Волинець: Так.
Петро Мага: Якщо дозволите, я звернутися до пана Михайла Чечетова. Михайло Васильович, добрий вечір.
Савік Шустер, ведучий: Он перебьет любого.
Петро Мага: Я переб'ю, тому що вже мушу.
Савік Шустер, ведучий: Мусиш.
Петро Мага: Тут сказав Мустафа, що зараз не купують. Є речі, які купують завжди, це, наприклад, зброя. Вчора ваш однопартієць Коновалюк Валерій наговорив російсько...
Савік Шустер, ведучий: Это ты кому говоришь?
Петро Мага: Я зараз говорю Михайлу Васильовичу Чечетову. Наговорив російському каналу на цілих 11 хвилин, розказав усі таємниці слідства, які були, з приводу того, що твориться з зброєю. І зразу після того Росія почала нас лякати. Розказувати про те, що у нас розвалюється країна. Я хочу зараз це показати.
Сюжет, канал "Вести": Однако сепаратистские настроения растут не только в Закарпатье резко активизировался румынский анклав Черновецкой области, отмечаются серьезные брожения среди крымско-татарского населения. Межнациональная ситуация в Крыму всегда была неспокойной. Сегодня многие эксперты говорят о том, что следующей после Мукачево проблемой Киева вполне может стать движение крымских татар. В лучшем случае за национально-культурную автономию.
Петро Мага: Вчора нас лякали татарами, сьогодні було абсолютно інше. Сьогодні росіяни спалили там опудало голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. І не татарські виступи, а знову-таки регіон, в якому Партія Регіонів має дуже великий вплив. Я перепрошую за нахабство, але ще один відеосюжет.
Сюжет, канал "НТВ": Представители пророссийских политических сил призывали украинские власти не притеснять русскоговорящее население страны. В знак протеста против запрета на трансляцию российских каналов, митингующие сожгли чучело головы Нацсовета Украины по вопросам телевидения и радиовещания. Именно он подписал злополучный указ, столько непопулярный в народе.
Петро Мага: Що за день сьогодні такий.
Савік Шустер, ведучий: Михаил, не отвечайте на это. Потому что, я тебе объясню, чем хуже кризис в России, тем больше будет таких материалов, да. Вот это понятно. Да. Потому что Россия сама переживает, поэтому...
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Поэтому пусть себе говорят. А вот...
Євген Кисельов: В Крыму, кстати, продолжается трансляция российских каналов.
Савік Шустер, ведучий: Ну, конечно.
Євген Кисельов: Никто их, и известно, что местная рада не подчинилась требованиям Национального совета.
Савік Шустер, ведучий: Ну, в Украине это же такое правило, да. Надо, объявляются законы, которые не выполнимы заведомо, да. Вот и все.
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Давайте поговорим про рабочих, про предприятия, про рабочие места. Это вот.
Михайло Чечетов: Спасибо большое. Еще и передача не закончилась, а мне первый раз уже и слово дают.
Савік Шустер, ведучий: О бедненький. Вы первый раз слышите Чечетова, правда. Ему никто слова не дает.
Михайло Чечетов: Я вы знаете, я хочу полностью поддержать позицию, которую высказала Евгений Киселев. И буквально несколько тезисов в развитие. Вы знаете, действительно в слово "национализация" у нас совершенно вкладывают другой смысл, чем в Америке. И когда говорят о национализации, то все видят, прежде всего инвесторы зарубежные, видят сразу попытку государства забрать навсегда и попытку переделить в пользу своих. И они ощущают полную свою незащищенность. Поэтому, на мой взгляд, вот сегодня в условиях кризиса я бы вообще наложил табу на слово "национализация". И запретил бы высокопоставленным чиновникам, Премьер-министру это слово вообще произносить. Поскольку когда такое слово произносится из уст Премьер-министра, кроме вреда инвестиционному климату оно ничего не приносит. И сегодня как никогда нам нужны инвестиции. Инвестиции - это то, что не нужно отдавать. А мы, произнося слово "национализация", мы не просто, как бы, отпугиваем тех, кто хочет прийти в Украину, а мы наоборот стимулируем процесс вывода инвестиций, а потом берем кредит, который заведем в Украину, для того, чтобы покрыть разницу, дефицит в валюте, и за который придется платить и отдавать.
Михайло Волинець: Скажите, как быть с "Проминвестбанком", который положил всю угольную промышленность, металлургический комплекс?
Михайло Чечетов: Поэтому на сегодняшний день, мы, как говорится, говорим национализация, реприватизация. А, наверное, правительство должно сфокусировать и сконцентрировать свои усилия прежде всего на одной проблеме, на главной. Поскольку у нас провалились внешние рынки, значит, нужно сделать так, чтобы оживить, внутренние рынки оживить, стимулировать процесс оживления внутренних рынков. А для этого как раз вот и Партия Регионов предлагала создать стабилизационный фонд для того, чтобы дать кредит не металлургам, не это. Правильно в свое время сказал на конференции инвестиционной Ренат Ахметов в Донецке. Эти кредиты нужно дать в машиностроение...
ВСЕ (Аплодисменты).
Михайло Чечетов: Нужно, нужно дать в транспорт, и так далее. Для того, для того, чтобы...
Михайло Волинець: Но вы же за это не проголосовали, Михаил.
Михайло Чечетов: Для того, чтобы возникла потребность у них в приобретении металла, и тогда мы ощутим точки роста. Надо стимулировать мало, поскольку сейчас, действительно, часть людей уходит. Ну, хорошо, сейчас предприятие стало, давайте будем платить просто, как говорится, такую же зарплату день, два, месяц, три. Но если продукция производиться не будет, то она просто обесценится, и мы станем все миллионерами, но нищими. Так, наверное же, через этот стабилизационный фонд можно дать кредит...
Савік Шустер, ведучий: А как мы станем нищими, а как мы станем нищими миллионерами?
Михайло Чечетов: Если уже человек уходит... Ну, у нас было уже в начале 90-х годов, когда были 46 миллионов, мы имели миллионные денежные бумажки с шестью нулями.
Савік Шустер, ведучий: А-а, в этом смысле.
Михайло Чечетов: Да. Мы забыли, за счет инфляции. Поэтому, наверное, нужно стимулировать тогда и за счет стабилизационного фонда и развития малого бизнеса дать возможным найти, людям трудоустроиться.
Савік Шустер, ведучий: Нет, а вот Михаил, Вы хотели сказать что-то.
Михайло Чечетов: То есть, человек должен найти работу. И вот это главная задача правительства - сделать так, чтобы внутри страны люди нашли работу.
Савік Шустер, ведучий: Правильно.
Михайло Чечетов: Чтобы мы стимулировали развитие внутреннего рынка. Вот это самое главное. А не вопрос национализации, реприватизации, и так далее.
ВСЕ (Аплодисменты).
Михайло Волинець: Дайте сказать. Я совершенно хотел оппонировать моему соседу Михаилу. Потому что он говорит о том, что необходимо было создать фонды для того, чтобы стимулировать внутренний рынок. А как Вы предлагали? Предложен был для голосования антикризисный закон, и вы за него не проголосовали. То есть, вы заявляли, декларировали, но вы совершенно ничего не сделали, не ударили палец о палец. И поэтому действительно проголосован законопроект, но другими фракциями, создан стабилизационный фонд, и предусмотрены меры для того, чтоб повысить внутреннее потребление. И для того, чтобы возродить финансовую систему страны, дать ей кровь в жилы, и для того, чтобы кредиты можно было выдавать. Это явится основой работы экономики.
Михайло Чечетов: Вы знаете, умри ты сегодня, я умру завтра. Это примерно так то, что Вы говорите. Еще в начале мая месяца наши эксперты четко просчитали и предвидели, что финансовый кризис, это финансовое цунами докатится и до нас где-то в сентябре, осенью. Мы тогда обращались к правительству - давайте создадим стабилизационный фонд, давайте сегодня готовиться, как нам создать меры, которые бы, ну, обезопасили нас, смягчили последствия кризиса. Но везде одна и та же фраза звучала из уст Премьер-министра: "У нас все хорошо. У нас все великолепно".
Михайло Волинець: Ваши политические лидеры сейчас делают заказы на забастовки. Но, очевидно, не хватит духу, потому что эти же предприятия угольной промышленности и металлургии...
Савік Шустер, ведучий: Это правда? А правда?
Мустафа Найєм: Что делают заказные забастовки?
Савік Шустер, ведучий: Правда, скажите, а что..?
Михайло Волинець: Конкретно ставят вопросы перед своими политиками в Партии Регионов о том, чтоб готовились забастовки шахтеров и металлургов.
Мустафа Найєм: То есть, они сами готовят забастовки или что?
Михайло Волинець: И делают это, да, делают эти... Они пытаются кого-то напугать. Но дело в том...
Савік Шустер, ведучий: Нет, но Мустафа, ничего в этом странного нет.
Мустафа Найєм: Нет, просто хочется понять, кто.
Михайло Волинець: Дело в том, но на самом деле я даже не верю, что они способны это сделать, потому что это ихнее предприятие. Они сегодня пытаются просто кого-то запугать.
Михайло Чечетов: Абсолютная чушь, не соответствует действительности. Но еще раз говорю, проспало, правительство проспало кризис.
Мустафа Найєм: Назовите фамилии, кто это делает? Зачем...
Савік Шустер, ведучий: Чего тебе фамилии? Ты как прокурор.
Михайло Чечетов: У меня вопрос только один. Правительство сознательно проспало кризис, или в виду своей профнепридатности, как говорится.
Савік Шустер, ведучий: А, может, спать хотелось.
Михайло Чечетов: Если сознательно, да, это игра против собственного народа. А если профессиональный уровень не позволяет, ну, тогда надо уходить, собирать манатки и уходить.
ВСЕ (Аплодисменты).
Ірена Карпа: До речі, про уходить и про фамилии. От Періс Хілтон, відоме всім прізвище, всього за 200 тисяч доларів компанія "Верджен галактік" пропонує польоти в космос. Туди вже підписалися і Мадонна, і Мобі. От скажіть, ви б не хотіли всього за 200 тисяч, стільки ж коштує такий "Джип" барбос, яких дуже багато їздить по Києву, або самі відправитись, або, може, когось відправити з політичних опонентів?
Михайло Чечетов: Я думаю, по гривне люди все собрали, и правительство в космос отправили так, года на четыре, года на четыре.
ВСЕ (Аплодисменты).
Михайло Чечетов: Пусть полетают там.
Петро Мага: Михайло Васильович, а сьогодні один із представників уряду каже, що у нас цих грошей як на гуталіновій фабриці, розумієте. Тобто, виступив сьогодні перший віце-прем'єр Олександр Турчинов, і каже, що на балансі у облдержадміністрації валяється 600 мільйонів гривень, які дотепер не використали навіть на те, щоб побудувати ці злощасні дамби, і врятувати людей від повені. От я даю його пряму мову.
"5 канал", Олександр Турчинов: Для того, щоб не було ніяких спекуляцій і зловживань, уряд закінчив вчора перерахування ще додаткових 331 мільйона. Тобто, на сьогоднішній ранок, на сьогоднішній ранок на рахунках обласних адміністрацій невикористаних коштів - я підкреслюю - понад 900 мільйонів гривень.
Петро Мага: Майже мільярд гривень. А ви кажете, якийсь там фонд. Да з цього мільярда таких справ наробити можна, просто фантастика.
Михайло Чечетов: Он говорит о том, что "помаранчевая" влада прогнила полностью.
Савік Шустер, ведучий: Нет, нет, подождите.
Михайло Чечетов: Она гнила.
Савік Шустер, ведучий: Подождите, это же конкретно речь шла о районах, пострадавших от наводнения, правильно.
Михайло Чечетов: Ну, а кто губернатора представляет? Оппозиция что ли?
Мустафа Найєм: Можно один Вам вопрос? Вы сами вспомнили прошлое. Вы как раз и являетесь тем человеком, который заставляет людей не верить государству. При вас была продана "Криворожсталь", которая через два года была продана в пять раз дороже. При вас была продана, более того, вы признали, что на вас оказывали давление Президент Кучма и его Администрация. Вы это признали, вы это делали. Зачем Вы сейчас вспоминаете "оранжевую" власть или..? Вы одинаковые. При вас было продано это, при вас был продан "Лугансктепловоз".
ВСЕ (Аплодисменты).
Мустафа Найєм: Это ж правда.
Михайло Чечетов: После второй продажи мы деньги не можем найти. Деньги не можем найти.
Мустафа Найєм: Но Вы признаетесь, что было продано в пять раз дешевле? В пять раз, как такое может быть?
Михайло Чечетов: Тогда деньги были задействованы на развитие экономики. А после второй продажи денег найти не можем.
Євген Кисельов: Неужели украли.
Мустафа Найєм: Зачем Вы отходите от своей ответственности? Ответьте за себя.
Савік Шустер, ведучий: Вот это большой вопрос, правда. Вот куда делись эти деньги, очень мало, кто знает.
Ірена Карпа: Криза - це, да, маса грошей нікуди не дівається. От в кризі таке враження, що просто гроші ці перетекли в якихось кілька кишень, от. Якщо не права, виправте, будь ласка.
ВСЕ (Аплодисменты).
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я хочу сказати, що ці гроші від продажу "Криворіжсталі" перераховані до бюджету, 8 мільярдів забрано "Єдиними енергетичними системами", по рішенню суду Печерського, вони і сьогодні знаходяться в користуванні Юлії Володимирівни. Це перше. Друге питання. Я ще раз хочу сказати. Це ви можете перевірити по документах податкової адміністрації.
Савік Шустер, ведучий: Подождите, подождите. Михаил, а что это значит?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Друге питання... Я ще раз хочу звернути увагу. От мені дуже сподобалась. Я хочу відповісти на Ваше запитання, що ви кажете, приватний власник ефективний і таке інше. Я завжди говорю так, що держава повинна мати відповідніінструменти. Ми продали "Луганськтепловоз", 26 тисяч чоловік отримали заробітну плату. Отримали робочі місця. Коло одного підприємства запрацювало ще шість підприємств. Сьогодні продукція іде і в Росію, і в Україну, і в різні держави. Люди сьогодні дякують за те, що ми продали, бо інвестор, який прийшов, виконує зобов'язання. І тому я ще раз хочу звернути увагу, і закон про приватизацію, і закон про реприватизацію, і націоналізацію повинен бути. Але він повинен використовуватись розумно. Якщо прийшов інвестор, не виконує закон, не платить людям зарплату, є закон і ним скористувався, виправив помилку. Так як це робилося в багатьох країнах. А якщо такого закону нема, то навіть високопосадовцям про такі речі говорити не треба. У 2006-му році мені, ідучи на виборах, було б вигідно говорити: "Я буду реприватизовувати, я буду націоналізовувати". Але в мене не було основи на це говорити, бо не було закону. І коли сьогодні високопосадовці говорять про такі речі, не маючи закону, це просто двойні стандарти. Бо коли треба було прийняти закон, за нього не голосували. Тому кожна держава повинна мати рівність у формах власності: і приватні, і державна, і комунальна. Але при цьому головний критерій повинне бути - людина повинна мати роботу, зарплату, і ті підприємства повинні слугувати так, якщо це сфера побуту чи інші, вони працювати повинні на людину, а не на дядю. Якщо на дядю працює, я маю на увазі на власника, і він не виконує...
Євген Кисельов: Стоп-стоп-стоп, зарплату могут получать только там, где...
Валентина Семенюк-Самсоненко: Работающее предприятие.
Євген Кисельов: Работающее предприятие, совершенно верно.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Так от я через що кажу, для мене важливо сьогодні - працююче...
Євген Кисельов: А если на грани банкротства, то извините...
Валентина Семенюк-Самсоненко: Послухайте, так, так. Але тепер я ще вам...
Євген Кисельов: Там нечем хозяину платить денег.
Валентина Семенюк-Самсоненко: А тепер я Вам приведу приклад. Пане Мустафа, я при владі не була всі ті роки, але сьогодні, якщо взяти за 100% підприємства, які приватизовані, мільйонники, 47% підприємств, які стали вроді би приватні, взагалі лежать, не працюють. І от я...
Мустафа Найєм: Так чья это вина? Вы их продавали.
Валентина Семенюк-Самсоненко: От я хочу сказати... Не я їх продавала, а це була проваучерна приватизація до 1999-го року.
Мустафа Найєм: А кто?
Савік Шустер, ведучий: Так. Слушайте, вы мне объясните, почему мы все время говорим либо что было, кто виноват, да. Вот у нас есть кризис, вот начинается безработица. Мы хотим...
Валентина Семенюк-Самсоненко: Савік, так я хочу сказати, що ми повинні виправити помилку, а виправити помилку на основі закону, а не на основі того, що комусь так хочеться.
Мустафа Найєм: Вы предлагаете вернуть все эти предприятия в будущем в государство? Я так понимаю. Правильно я понимаю?
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я іще раз говорю, якщо є механізм повернення...
Мустафа Найєм: Принять закон и вернуть.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Почекайте. Почему в Англии плохо заработало предприятие, его реприватизировали, выставили повторно на приватизацию, пришел новый собственник, дал рабочие места. Не пришел - другой раз механизм действует. Но это делается плавно, без заявлений, без крика, без истерики. А сегодня закона нет, а мы кричим. Сегодня ничего нет, но мы вижим. Поэтому тут не надо это делать.
Михайло Волинець: Савік, дозвольте сказати.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Поэтому я еще раз говорю, я за то, чтоб кризис сегодня, который организован...
Савік Шустер, ведучий: Говорите, Михаил.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я еще говорю, он сегодня говорит о крахе той либеральной экономики, которая сегодня есть.
Михайло Волинець: Валентина Петрівна, я хочу звернутися до Вас. Хоч Ви і жіночка, але Ви не маєте права безпідставно говорити такі речі, які Ви зараз сказали. Я хочу Вам нагадати, що в кінці 2006-го року в уряді Єханурова було продано, урядом Єханурова"Криворожсталь" повторно. Пам'ятаєте, да? Після Єханурова через 10 місяців прийшов уряд Януковича. Саме тоді гроші були зараховані до бюджету. Про які "Енергетичні системи" Ви говорите, і тим більше це російська компанія. Абсолютно безпідставна заява.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я Вам можу сказати тільки одне. Підтвердіть це відведенням грошей по рішенню суду Печерського.
Михайло Волинець: Я думаю, це, може, Ви будете пояснювати в суді.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Нічого. Я вже не раз переживала. Я пережила чотири, четвертий уряд переживаю, друге пришестя Юлії Володимирівни, ще й третє переживу, не переживайте.
Петро Мага: "Енергетичні системи" і наряди від Луї Вітона - це основна тема обговорення усіх скандальних якихось хронік, а також хронік, які стосуються приватного життя. Сьогодні Сара Пейлін прийшла на вибори у рідному штаті Аляска. І я думаю, якщо світські хроніки її показали, то коментар був приблизно отаким (показують сюжет). Сьогодні Сара Пейлін прийшла на вибори у курточці від ринку Троєщина, у чобітках від ринку Петрівка і джинси були придбані на розпродажі у місті Васільков. От ви бачите, як людина одягається на вибори, абсолютно просто, абсолютно, ну, невишукано. Зовсім не так, як робить це Світлана Вольнова, яка представляє рубрику "Хочу Обаму".
Світлана Вольнова: Здравствуйте. Ну, я хочу сказать, что Сара Пейлин недавно потратила 150 тысяч долларов на свои наряды. А сейчас пришла скромно. Поэтому я таких денег не трачу. Но про Барака Обаму. Сейчас весь мир в напряжении следит за выборами. Действительно, это исторические выборы в США.
Савік Шустер, ведучий: Вы видите напряжение на наших лицах?
Світлана Вольнова: Нет. Но весь мир в напряжении, действительно.
ВСЕ (Аплодисменты).
Світлана Вольнова: Ну, хотя нет, у кое-кого я вижу, в общем-то, напряжение. Например, у Вас, Савик.
Савік Шустер, ведучий: У меня? Нет.
Світлана Вольнова: Да. Это исторические выборы. И сейчас уже голосуют во всех штатах Америки. Это несмотря на то, что уже 30 миллионов проголосовали досрочно. Люди выстраиваются в очереди, по 5-6 часов они стоят в очередях, некоторые приходят со своими стульчиками. Один мужчина уже брился с утра. Читают газеты, пьют кофе "Старбокс". Собираются штабы Макейна и Обамы, поют песни. То есть, вот такой вот напоминает немножко то, что происходило у нас во время Оранжевой революции. Что самое интересное, что есть хорошие новости для Барака Обамы, для его поклонников, потому что в городках, в двух рабочих городках Нью Гемпшира он победил уже, одержал победу, предварительную победу.
Савік Шустер, ведучий: Правильно. В одном городке он получил 15 голосов, а Макейн получил 6. А в другом это примерно тоже...
Світлана Вольнова: Ну, между прочим эти два городка, в которых, по предварительным данным, Джордж Буш младший выиграл свою победу. И отсюда пошел весь отчет. Так что не надо вот эти 15 голосов недосчитывать. Но мы знаем, что и рука об руку ходит радость и горе. И у Барака Обамы вчера умерла его любимая бабушка, его любимая белая бабушка по материнской линии, которая его воспитала, вот. Поэтому он посвятил недавно перед своими избирателями речь, рассказал, какой это важный для него человек. И сегодня, что самое интересное, в Америке кандидаты в президенты, они продолжают работать даже сегодня. И сегодня встречаются со своими избирателями. Сегодня Барак Обама едет в штат Индиана, чтобы снова говорить про то, что он сделает, когда будет Президентом. В Америке кто-то голосует при помощи считывающих устройств, нажимающих, кто-то голосует по старинке, заполняя бюлетени. Но а я, простите меня, не имею ни того, ни другого устройства, не имею возможности быть гражданином США, голосую так, как может это сделать Светлана Вольнова.
ВСЕ (Аплодисменты).
Савік Шустер, ведучий: Вот, вот я...
Світлана Вольнова: Спасибо большое. Спасибо большое.
Савік Шустер, ведучий: Да, вот какой Обама, вам ноги покажи, и все в порядке, да. И Америка становится родным государством.
Петро Мага: Тут народ почав кричати: "Далі, далі". А все.
Савік Шустер, ведучий: Хорошо. Значит, за кого болеете, у нас 15 секунд.
Валентина Семенюк-Самсоненко: Я за Обаму.
Савік Шустер, ведучий: За Обаму.
Михайло Чечетов: Я своих симпатий не меняю. Я уже, по-моему, на первой передаче говорил. Обама - новый Президент.
Савік Шустер, ведучий: За Обаму.
Михайло Волинець: Американці чекають змін.
Ірена Карпа: Бачите, як прекрасно, яка єдність.
Петро Мага: А ми за "Шахтер" сьогодні боліємо.
Савік Шустер, ведучий: А мы болеем за "Шахтер", прекрасно. Значит, 6 ноября, как я уже говорил не раз, и повторяю, в 23.00 в прямом эфире на телеканале "ТРК "Украина" выйдет наш новый проект "100 украинцев". Это интересно, увлекательно, смешно и, в общем-то, серьезно. До свидания. Завтра в 19.30. Соединенные Штаты.
 Стенограма надана компанією Sourcer.
 
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Sourcer
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19135
Читайте також
04.11.2008 10:42
Сергей Цыгипа
, для «Детектор медіа»
16 767
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду