У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року

У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року

6 Травня 2025
0
12276
6 Травня 2025
08:56

У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року

0
12276
Пулітцер вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру.
У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року
У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року

У США оголосили лавреатів Пулітцерівської премії 2025 року. Про це повідомили на сайті премії.

Журналісти The New York Times здобули чотири нагороди — за фотографії з місця замаху на президента Дональда Трампа в Пенсильванії, у тому числі за знімок, на якому можна побачити кулю («Фотографія термінових новин»), за висвітлення постачань наркотиків у Балтимор («Локальне висвітлення»), громадянської війни в Судані («Міжнародне висвітлення») та дослідження про те, як США втратили Афганістан («Пояснювальний матеріал»).

Журналістська організація ProPublica отримала нагороду в категорії «Громадська діяльність» за викриття впливу державних заборон на аборти по всій країні, які призвели до смертей жінок, яким можна було запобігти.

Журналістів The Wall Street Journal відзначили у номінації «Національне висвітлення» за розслідування подробиць про діяльність мільярдера Ілона Маска, зокрема щодо його впливу на політику консервативних сил, вживання ним нелегальних наркотиків і спілкування з Путіним. 

Співробітники The Washington Post дістали приз за висвітлення замаху на Трампа («Висвітлення термінових новин»).

Агентство Reuters було нагороджено премією за серію журналістських розслідувань «Фентаніловий експрес» про торгівлю наркотиками в категорії «Розслідування».

Видання The New Yorker здобуло дві премії — у номінації «Аудіорепортаж» за подкаст «In the Dark» та в номінації «Художня фотографія» за світлини в’язниці Седная в Сирії авторства Мойзеса Самана.

Енн Телнес із The Washington Post здобула премію за коментарі про впливових людей та інституції («Ілюстровані репортажі та коментарі»).

Команда Houston Chronicle перемогла в номінації «Редакційний матеріал» із серією матеріалів про небезпечні переїзди потягів, «яка зосереджувалася на людях і громадах, які перебувають у зоні ризику».

Співавторка Bloomberg CityLab Александра Ланге здобула премію в категорії «Критика» за матеріали про громадські простори для сімей.

Автора The New Yorker Мосаба Абу Тоха відзначили за нариси про палестинський досвід у війні з Ізраїлем («Коментар»).

Серед лавреатів також: 

  • роман «Джеймс» Персіваля Еверетта («Художня література»);
  • п'єса «Мета» Брандена Джейкобс-Дженкінса («Драма»);
  • книжка «Кожна жива істота: Велика і смертельна гонитва за пізнанням усього живого» Джейсона Робертса  («Біографія»);
  • Едда Л. Філдс-Блек за книжку «Комбі: Гаррієт Табмен, рейд на річці Комбі та свобода чорношкірих під час громадянської війни» та Кетлін Дюваль за книгу «Корінні народи: Тисячоліття в Північній Америці» («Історична книжка»);
  • «Годування привидів: Графічні спогади» Тесси Галлз («Мемуари або автобіографія»);
  • Бенджамін Натанс з твором «За успіх нашої безнадійної справи: Багато життів радянського дисидентського руху» («Загальна документальна література»);
  • збірка «Нові та вибрані вірші» Марі Хау («Поезія»);
  • «Небесні острови» Сюзі Ібарра («Музика»).

Нагадаємо,  Пулітцерівська премія вручається щорічно з 1917 року в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Переможці отримують 15 тисяч доларів. Заснував премію американський журналіст і видавець угорського походження Джозеф Пулітцер. Вона вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру.

Лавреатів 2024 року можна переглянути тут

У 2023 році серед лавреатів премії були троє українців. Нагороду отримало інформаційне агентство Associated Press за роботу Мстислава Чернова, Євгенія Малолєтки, Василиси Степаненко та Лорі Гіннант за репортажі з Маріуполя. 

У 2022 році премію в спеціальній номінації «Особлива згадка» отримали всі журналісти України за «хоробрість, стійкість та відданість правдивому висвітленню під час безжального вторгнення Володимира Путіна до їхньої країни». 

Фото: Колумбійський університет

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12276
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду