У Росії визнали «небажаною» американську компанію Recorded Future, яка збирає та аналізує інформацію про кіберзагрози
У Росії визнали «небажаною» американську компанію Recorded Future, яка збирає та аналізує інформацію про кіберзагрози
Генпрокуратура Росії визнала «небажаною» американську розвідувально-аналітичну компанію Recorded Future, яка спеціалізується на зборі інформації про кіберзагрози. Про це повідомило «Настоящее время».
За версією російської генпрокуратури, Recorded Future зі штаб-квартирою в штаті Массачусетс «забезпечує інформаційно-технічну підтримку» так званої пропагандистської кампанії Заходу проти Росії, а також «активно співпрацює з ЦРУ».
Відомство також стверджує, що американська компанія «бере участь у зборі та аналізі даних про дії Збройних сил РФ» і надає українським фахівцям доступ до програм, які нібито використовуються для інформаційних операцій проти Росії.
Американська приватна компанія Recorded Future розробила сервіс для виявлення потенційних кіберзагроз у реальному часі. Команда аналізує інформацію в інтернеті та виявляє приховані зв’язки між джерелами даних. Згідно з офіційною інформацією, Recorded Future співпрацює з урядами 45 країн. З вересня 2024 року вона належить платіжній системі Mastercard.
За даними «Настоящего времени», до російського реєстру «небажаних» внесли понад 160 медіа, неурядових організацій та інших об’єднань.
У червні Європейський суд з прав людини визнав, що Росія порушила Європейську конвенцію з прав людини, визначивши кілька іноземних організацій як «небажані» та переслідуючи власних громадян за зв’язки з цими організаціями.
Нагадаємо, в листопаді генпрокуратура Росії визнала «небажаною» на своїй території роботу української правозахисної організації «Центр прав людини Zmina», а також неурядової організації «Міжнародна асоціація інтелектуальних ігор» (IAIS).
У вересні в Росії також визнали «небажаною» польську організацію Belsat (телеканал «Белсат»).
Раніше генпрокуратура Росії внесла до списку «небажаних організацій» видання Sota Media, видання The Moscow Times та Фонд Джорджа та Амаль Клуні «За справедливість». Такий статус у Росії також мають німецький медіапроєкт Dekoder, український Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим», розслідувачі Conflict Intelligence Team, видання «Новая газета. Европа», видання «Медуза», корпорація «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» та інші.
Фото: Recorded Future