Жителів тимчасово окупованого Лисичанська за користування мобільним зв'язком відправляють «на підвал»
Жителів тимчасово окупованого Лисичанська за користування мобільним зв'язком відправляють «на підвал»
У тимчасово окупованих прифронтових містах Луганщини — Сєвєродонецьку, Рубіжному, Лисичанську — загарбники заборонили місцевому населенню користуватися мобільним зв’язком, який можна спіймати лише в окремих місцях. Якщо в Сєвєродонецьку та Рубіжному за окрему плату ще можна скористатися мобільними телефонами, то в Лисичанську за це забирають на «на підвал» .
Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
«Якщо в Рубіжному чи Сєвєродонецьку місцеві за певну суму коштів отримують доступ до офіційно забороненого росіянами у прифронтових містах мобільного зв’язку, то в Лисичанську контроль більш суворий. Там за спробу користуватися покриттям забирають “на підвал”», — написав Артем Лисогор.
У січні Центр національного спротиву повідомляв, що на тимчасово окупованих територіях росіяни через недовіру до місцевого населення глушать мобільний зв’язок під час переміщення своєї військової техніки.
Також росіяни глушать мобільний зв’язок на прикордонні Чернігівської області та роблять усе можливе, щоб поширити на цю територію своє мовлення і просувати серед місцевих свою пропаганду.
У тимчасово окупованому Енергодарі Запорізької області росіяни також масово глушать інтернет і телефонний зв’язок, щоби приховати свої дії.
Під час підготовки до так званих виборів Путіна росіяни на тимчасово окупованих частинах Запорізької області за допомогою штучного інтелекту намагалися через інтернет відстежити в телефонах, комп’ютерах, різних гаджетах, яку інформацію хочуть знати місцеві жителі. Таким чином окупанти старалися вирахувати тих мешканців, які знаходять доступ до об’єктивної та правдивої інформації.
У жовтні минулого року Луганська обласна військова адміністрація повідомляла, що на тимчасово окупованій території Луганщини росіяни вбудовують у мобільні мережі систему оперативно-розшукових заходів для тотального контролю за комунікаціями місцевих мешканців.
Фото: з відкритих джерел