Поїздка на «Кримську платформу» стала для росіян межею, — Джелял про затримання в окупованому Криму

Поїздка на «Кримську платформу» стала для росіян межею, — Джелял про затримання в окупованому Криму

10 Липня 2024
1941
10 Липня 2024
13:16

Поїздка на «Кримську платформу» стала для росіян межею, — Джелял про затримання в окупованому Криму

1941
Джелял мав неприємну розмову зі співробітником ФСБ перед виїздом на «Кримську платформу».
Поїздка на «Кримську платформу» стала для росіян межею, — Джелял про затримання в окупованому Криму
Поїздка на «Кримську платформу» стала для росіян межею, — Джелял про затримання в окупованому Криму

Причиною затримання в окупованому Криму журналіста, першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла стала його поїздка на «Кримську платформу». Про це він розповів у програмі «Звільніть наших рідних» на «Громадському радіо». 

За його словами, росіян злило те, що він робив в окупованому Криму. Злість накопичувалася протягом усіх цих років окупації.

«Але я можу підтвердити, що саме поїздка на "Кримську платформу" стала для них межею, вихід за яку вони мені пробачити не могли. Мені про це сказали», — каже Джелял.

Також він розповів, що мав неприємну розмову зі співробітником ФСБ перед виїздом на «Кримську платформу».

«Перед "Платформою" були погрози з боку пані Захарової, Аксьонова та інших офіційних осіб окупаційної влади, які казали: хто поїде — тому буде погано. Але я ухвалив таке рішення свідомо, розумів навіщо. Розуміння того, що ти зробив усе правильно, надає сили. Коли усвідомлюєш, що все було правильно, воно того варте», — додав журналіст.

Джелял зауважив,  що коли його затримали й тримали певний час у підвалі, людина, яка з ним розмовляла, сказала: «Поки ти писав свої дописи, статті, ми наглядали, але не втручалися. Але навіщо ти поїхав на "Платформу"?»

«Це все пояснювало», — резюмував Джелял.

Він додав, що саме звинувачення — це історія, яка досі для нього не зрозуміла.

«Я розумію, чому вони так зробили, але не сприймаю — така це фантастична історія. У Росії, де я вже побував, у Криму, коли загалом спілкувався з хлопцями з наших новоокупованих територій, — справа на справу за стилем дуже схожа. Все одне і те ж», — сказав Джелял.

Нагадаємо, напередодні звільнений з російського ув’язнення перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу й журналіст Наріман Джелял заявив про готовність долучитися до звільнення українських в’язнів Кремля.

Наріман Джелял — кримськотатарський політик, викладач, політолог та журналіст. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2013 року), керівник інформаційно-аналітичного підрозділу. Працював ведучим на телеканалі ATR, кореспондентом республіканської газети «Авдет».

4 вересня 2021 року представники окупаційної «влади» в Криму провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема Нарімана Джеляла, в межах справи про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.  

Свідок захисту заявив у суді, що Наріман Джелял не міг мати жодного стосунку до вибуху газопроводу, оскільки в цей день, 21 серпня 2021 року, перебував у Києві.

Незадовго до затримання, 23 серпня, Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи». Влада України пов’язує затримання Джеляла, а також інших кримськотатарських активістів із помстою РФ за проведення цього міжнародного саміту, спрямованого на пошуки шляхів деокупації Криму.

21 вересня 2022 року підконтрольний Росії «верховний суд Криму» засудив Джеляла до 17 років позбавлення волі. За словами адвоката Миколи Полозова, Росія тримала Джеляла у найжорсткішій ізоляції від зовнішнього світу.

2 жовтня 2023 року російські окупанти вивезли з Криму до в’язниць на території Росії «засуджених» першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу, журналіста Нарімана Джеляла та активістів Асана й Азіза Ахтемових.

28 червня 2024-го в результаті зусиль керівництва української держави зі звільнення незаконно утримуваних Росією осіб до України повернувся перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял. Він перший звільнений зі списку 30 українських журналістів, захоплених Росією, який оприлюднив ІМІ.

Фото: Наріман Джелял / фейсбук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1941
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду